Çok şaşıracaksınız lütfen deneyin

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
Eğer böyle esrarengiz,ilginç olaylardan,tesadüflerden hoşlanıyorsanız size şunlara bakmanızı tavsiye ederim:

(link) : Burada 1943'te yapıldığı ve başarılı olduğu öne sürülen 'Philadelphia Deneyi(ışınlanma)' var.

(link) : Bu sitede Ömer Çelakıl'ın Kuran araştırmaları var.Araştırma sadece sayılar,ayet-sure numaraları,ayetlerde bahsedilen şeylerle gerçek hayattaki şeylerin arasındaki rakamsal benzerlikler üzerine kurulu ve bir haylide ilginç.Mutlaka tavsiye ederim. Mesela bir kaç örnek :

Kur'an-ı Kerim'de yer alan Kamer(Ay) suresinde gelecekte Ay'a gidileceğine dair işaretler yer almaktadır. Kamer kelimesinin Türkçe'deki karşılığı Ay'dır.
AY'A ÇIKIŞ TARİHİ KUR'AN'DA YAZIYOR MUYDU?
"Ay" isimli bu sureden Kur'an'ın sonuna kadar tam 1389 ayet geçer. Hicri takvimde 1389 yılı, Miladi takvime göre 1969 yılına denk gelmektedir, bu da Ay'a çıkış tarihidir. (Hicri 1389=Miladi 1969)

19:57 NUMARALI AYET VE 1957 YILI
Tarihteki ilk uzay aracı 1957 yılında uzay yolculuğuna çıkmıştır (Sputnik). Şaşırtıcı bir biçimde Kuran'daki 19:57 numaralı ayet de gökyüzüne çıkmaktan ve yükselmekten bahsetmektedir: "Onu yüksek bir yere (gökyüzüne) yükselttik" (19.sure 57.ayet). Farkettiyseniz ayetin numarası olan 19:57 ile 1957 yılı aynı sayılardır. Dolayısıyla gelecekte bu olayın gerçekleşeceğine mucizevi bir biçimde işaret edilmektedir.

GÜNEŞ'İN HİDROJEN VE HELYUMDAN OLUŞU
Atomlar bölümünde elementlerin yani atom isimlerinin Kuran'da yer aldığını gösteren önemli kanıtlar sunmuştuk. Bunu destekleyen kanıtlardan birisine de Şems(Güneş) Suresinde rastlıyoruz. Bildiğiniz gibi Güneş ağırlıklı olarak Hidrojen(H) ve Helyum(He) atomlarından oluşmaktadır. Güneş'in yüzde 90'dan fazlası H ve He simgeli atomlardan oluşur ve yaydığı ısı ile ışık da bu elementlerin termonükleer reaksiyonları sonucunda açığa çıkar...

Kısacası Güneş denildiğinde aklımıza ilk olarak H-HE atomları gelir. Ve çok ilginçtir ki Kuran'daki Şems(Güneş) suresindeki onbeş ayetin hepsi istisnasız olarak H-E harfleriyle bitmektedir. Özet olarak Güneş(Şems) suresindeki tüm ayetler hidrojen(H) ve helyum'un(HE) simgesiyle bitmektedir ve dolayısıyla Kur'an Güneş'in hidrojen ve helyum'dan oluştuğuna 14 asır öncesinden işaret etmektedir. Örneğin Helyum 19.yüzyılda keşfedilmiştir yani Kuran'dan asırlar sonra...

Ayrıca dünyanın gelmiş geçmiş en büyük bilimadamı olan 'Nicola Tesla' nın hayatını,buluşlarınıda okumanızı tavsiye ederim.Kendisi 5 yaşında geçirdiği bir sara hastalığı sonrasında insanüstü güçlere sahip olmuş ve elektromanyetik dalgalara karşı ultra hassas bir yapıya bürünmüş.Bugun elektronik'in temelini oluşturan buluşları : Alternatif akım,uzaktan radyo kontrolü,yüksek frekans öncülüğü,telsiz,güçlü vericiler,iyonosfer-radar-tribün çalışmaları,radyo frekans alternatörü,uzaktan kumanda,kozmik ses dalgaları ve en önemliside elektromanyetik dalgalar ile enerji transferi yani kablosuz elektrik transferini bulmuştur.Bu buluşu günümüzde bilimadamları tarafından denenmeye ve geliştirilmeye başlandı bu buluş sayesinde dünyada tüm alanlarda büyük değişimler olacak.

Scudo

Fethi Aktunç

Forum Bağımlısı
Tepki
243
Bisiklet
Trek
@deniz çelik

Tesadüf diye nitelendirdiğin bu 11 rakamını kadere mi bağlıyorsun ? Eğer öyleyse kusura bakma ama ümitsizsin..

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@FREEKARTAL

Bazı arkadaşlar derki bu olamasaydı bu olurdu; pekala sizin gösterdiğiniz örneğe tesatüf denilmesi mantık dışıdır; ben buna mucize derim: Paylaşım için teşekkürler.

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@Fethi Aktunç

Neye bağlayabilirizki hadi sizin dediğiniz gibi tesatüf olsun çok garip ne denk gelmiş bu tesadüf.

Mustafa Tufan

Daimi Üye
Tepki
223
İllaki konumuz benzerlik ve tesadüflerse benim en çok kafamı karıştıran Kennedy ve Lincoln'dür. ABD'nin en iyi başkanı sayılan Lincoln ve ondan sonra en çok sevilen Kennedy. Ama şaşılacak bir şey yok.

- Abraham Lincoln 1846 yılında kongreye seçildi. John F. Kennedy ise 1946 yılında kongre üyesi oldu.

- Abraham Lincoln 1860 yılında ABD Başkanı oldu. John F. Kennedy 1960 yılında ABD Başkanı seçildi.

- Lincoln ve Kennedy isimlerinin ikisi de 7 harften oluşuyor.

- İkisi de Beyaz Saray'da yaşarken birer evlatlarını kaybettiler.

- İki başkan da bir cuma günü suikaste kurban gitti.

- İki başkan da kafasından vurularak öldü.

- Lincoln'ün sekreterinin adı Kennedy'ydi. Kennedy'nin sekreterinin adı ise Lincoln'dü.

- İkisi de birer güneyli tarafından vuruldular. İkisinin ölümünden sonra da yerlerine bir güneyli başkan atandı.

- Her ikisinden sonra başkan atanan kişinin adı Johnson'du.

- Lincoln'den sonra başkan olan Andrew Johnson 1808 doğumluydu. Kennedy'den sonra başkan olan Lyndon Johnson 1908 tarihinde doğmuştu.

-Lincoln'ü vuran John Wilkes Booth 1839 yılında doğmuştu. Kennedy'yi vuran Lee Harvey Oswald ise 1939 yılnda dünyaya gelmişti.

- Her iki katilin de üç isimden oluşan adı vardı. Her ikisinin isminde de toplam 15 harf var.

- Suikasttan sonra Booth, tiyatro salonundan kaçmış ve bir depoda yakalanmıştı. Oswald ise depodan kaçmış ve bir sinema salonunda yakalanmıştı.

- Hem Booth hem de Oswald mahkemelerinden önce vuruldular.

mahmut aslan

Aktif Üye
Tepki
76
@Tarık Kalkan

acayip güldüm. böyle tesadüf bulmaya çalışan insanlar hiç eksik olmayacak sanırım. asetatın çıktısını alanda vardır kesin :D .

mahmut aslan

Aktif Üye
Tepki
76
yine itü sözlükten bi alınıt yapayım:

bu da bimlerde satılan '' le cola '' nın tersten okunuşu ile ilgili bi yazı.

coca cola'nın tersten okunuşundaki olumsuz mesajlara zıt olarak le cola tersten okunduğunda "abi mekke süper, acaaayip ortam var aaağbi" yazmaktadır.

yazıyı baş aşağı okuduğumuda ise sanskritçe olarak: "ana gibi yar bombay gibi diyar olmaz" yazmaktadır.

bu yazıyı da orjinal yazı ile üstüste, bitişik olarak koyduğunuzda da mandarin çincesi ile "olum çok pis geliyoruz" yazmakta.

:D

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
bu konu için yorumum yok , karışık bir durum
ama şöyle birşey var, ben başıma iyi veya kötü bir olay gelmeden önce bi şekilde uyarılıyorum , batıl inançlarım yoktur , son 1 yıldır bunun farkındayım , kafamdan kurguladığımı ve fazlaca film izlediğimi düşünmeye başladığım sıradan bir gün 8 defa saati 11.11 , 09.09 , 17.17 vs gibi yakaladım ,saatime rastgele bakıyordum ve hep simetrik olarak denk geliyordu . böyle şeyler anlatıldığında hadi ordan canım diyen ben artık bazı şeylere inanmaya başlar oldum .

başıma birşey gelmeden önce uyarılma konusuna gelirsek , en basitinden 1 yıl önce yaptığım bir kaza günü sürekli gözüme 9 rakamı geliyordu , nasıl , mesela yolda giderken önümden bir kargo arabası geçiyor aracın üstündeki telefon numarası atıyorum 255 99 99 , burdaki 9'lar dikkatimi çekiyor , biraz daha zaman geçtikten sonra saatime bakıyorum , saatim 11.09 , yine zaman geçiyor , tvde birşey izliyorum adamın üstündeki t shirt'ün sırt kısmındaki 9 rakamı dikkatimi çekiyor , ve aynı gün akşam saat 9 da kaza yapıyorum . bunun gibi ... bu defalarca kez oldu , bir defa olsa tesadüf der geçerim ama değil ...

• Beğen
Tepkiler: deniz çelik

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
@Mustafa Tufan

Olumlerdeki bircok benzerlik, tesaduften ziyade ayni guc tarafindan suikasta ugramis olmanin neticesi olmasin ?
Dunyanin ve bizim de basimiza bela olan guc gibi...

• Beğen
Tepkiler: Umut AL

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
@Fethi Aktunç
nemi olur? 11 eylul ABD YENİ YIL DONEMİ OLUR....

Mustafa Tufan

Daimi Üye
Tepki
223
@Bora Alben
Bir defa partileri ayrı. Birisinin hem AKP'ye hem CHP'ye nefret duyması gibi birşey. Özellikle Amerika'da düşük bir ihtimal. O güç dediğinizi de anlamadım? Kim yaptıysa yapmıştır. Amaç başkanı öldürmek, rakamsal olarak ayarlamak değil. Neden böyle birşey istesinler ki?

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
@Mustafa Tufan

Bu olay dedigin gibi basit degil.. Ancak biraz arastirma yapar, cesitli kaynaklardan bilgi edinirsen ne demek istedigimi anlarsin

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Bu platform bunlarin konusulacagi yer degil.Isin ucu bir suru yerlere dokunuyor sonrasinda, forum zarar goruyor.Bir yigin bilgi edinmissin, kafani kurcalamis madem bu kadar, sebeplerini de kendin ogrenirsin.

gezgin2

Forum Demirbaşı
Tepki
327
@Mustafa Tufan

Dostum mesajların hiçbirini okumadım çook gereksiz yazışmaların olduguna inanıyorum şu konunun içinde ve yakında kitleneceği gibi bir hisde var içinde :rolleyes:

Ayrıca özelden mesaj yazdım...Okur gerekeni yaparsan sevinirin

Ayrıca şu konu hakkında araştırma yapmadan yazan bir çok arkadaş algıladım ve zaten bu konular için bakılacak belli başlı siteler vardır ve bu sitelerden birisini okudum ünlü bir araştırmacı yazısında gerçeklere dayandırarak şunları söledi...
Bu dile döndürülmemiş olarak yazılar başka bilgisayarlardan birbirlerine gönderildi ve bizler o zaman bunların şifre olduğunu bilmiyorduk ve "saçma" diyip geçiyorduk fakat olaylar oldu ve kişilerin IP'lerinden yapılan tartışmaların bu konu hakkında oldugunu olayların sonrasında anladık ve pc'ler ve kişiler için eş zamanlı operasyon yapıldı olayla ilgili zaten söleninlere göre 15-20 arası tam hatırlayamıyorum kişi mühebbet hapis sistemiyle şu anda cezaevinde tutulduğunu söylemekde...Bu dili aslında bir çok şebekenin kullandığı ortaya çıkmış daha sonlaralarda fakat biz bunu öğrendiğimizde çok geçdi diyor çünkü çokdan medyaya bu olaylar sızmış oldugunu söylüyor...

Umarım olayı aydınlatabilmişimdir...

Zaman ayırıp okuduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum...

Sevgilerimle...

• Beğen
Tepkiler: deniz çelik

Selay Yaman

Forum Bağımlısı
Tepki
846
Arkadaşlar, Konu amacından sapıyor. Gereksiz yazışmalardan kaçınınız.. Aksi halde konu kilit.

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
@MeLiSBuRCu

Ben şuna inanıyorum hiçbirşey tesadüf değil;ağaçtaki yaprağın yere düşmesi dahi tesatüf değil.tesadüf diyenler varsa bizlere açıklayın aklıma çok takıntı yapıyor bende hep 19 sayısına denk geliyorum çok garip bir şey.