Çok net kaza görüntüsü :(

Scudo

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
şimdi hata kimde bisikletlinin arabaya teğet sürmesi mi? Araba sahibinin aynaya bakmadan açması mı?

• Beğen
Tepkiler: Cenk_

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
%99 Araç sürücüsü hatalı.Bisikletin sağdan gitme zorunluluğu var.( soldan giden dengesizlerden çekinilmesinden )

@Taxonera

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Adama acayip sinir oldum. Arabadan indikten sonra dikilmiş Adamı izliyor gitsene hemen

• Beğen
Tepkiler: caglarabi

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
Hata sürücüde fakat bunun bir çözümü yok. Kendi emniyetimizi almalıyız, kapı boyu uzaktan sürmeliyiz. Her ne kadar bisikletçi olsam dahi araçtan inerken ara sıra 'lank' diye açtığım olabiliyor. Sürücülerde bunun farkındalığını oluşturmak neredeyse imkansız. bu yüzden kendi emniyetimizi kendimiz almalıyız,kimseden bir şey beklememeliyiz. Birden açılan bir kapıya girdikten sonra kırılan koluna bacağına mı yanacaksız gözün gibi baktığın bisikletine mi yanacaksın sürücüye mi kızacaksın hiç biri başımıza gelmeden kendi farkındalığımızı oluşturmalıyız

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ghost
Once dusen arkadasa soyle bir bakıyor. Yardima gitmeyi dusunduyse bile kapiyi kaparken hasar var mi diye kontrol ediyor...
Kaza geciren-hasar goren kisiye bakilir once! Sonra suc kimde, hasar var mi durumuna bakilir...
Hata arabada zaten. Hem 3 yol agzina manevra yapacak araclara gorsel ve fiziksel engel olusturacak sekilde parketmis, hem akan trafik olan tarafa bakmadan kapiyi acmis. Bisiklet yerine araba gelse boyle rahat hareket edebilecek miydi acaba?

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Kafasının arkasını yere vurmuş bisiklet sürücüsü. Kask taksaydı kalkıp yürürdü bile.
Yanlış anlaşılmasın, sürücü hatalı değil demek istemiyorum. Hatanın büyüğü onda asıl. Dikiz aynasına bakmadan zart diye kapı mı açılır?

Haberde; "Tedavi altına alınan Yalçın'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Otomobil sürücüsü, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor." denilmiş.

Haber linki burada;
(link)

• Beğen
Tepkiler: celikelhuseyin

osiosborn

Aktif Üye
Tepki
151
İsim
Onur Ö.
Bisiklet
Trek
29 Nisanda video eklenmiş. Sonuç ne oldu bilen var mı? Dava falan açıldı mı?

• Beğen

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Sürücünün hatası aynaya bakmadan kapıyı açması ancak bisikletlinin de hatası arabalara çok yakın gitmesi. Bisikletli arabaya çok yakın gitmek zorunda diye bir kural yok. Gayet yolun ortasından gidebilir. Kaldı ki yolu görüyoruz. Yol bomboş. Bomboş olmasa bile aracın kapı açabileceği kadar açıktan gitse bile yanından başka bir araç geçebilir. Öyle bir yolda arabalara çok yakın gitmek en hafif tabirle düşünmemektir. Kendinizi bir de araç sürücüsünün yerine koyun. Olay Bartın'da gerçekleşmiş. Muhtemelen bisiklete binen çok az. Araç trafiği de pek yok. Ne kadar doğru olmasa da orada bir araç sürücüsünün her zamanki alışkanlığıyla çat diye kapıyı açacağını bisiklete binen biri olarak hesaba katmanız gerekir.
Dünyanın belki de en kurallara uyan ülkesi Almanya'da bile bilgi sayfalarına bakarsanız bisiklet yolu olmayan yollarda bisikletin gitme hakkı vardır ancak üzücü hadiseleri önlemek adına her zaman araç kapılarına dikkat etmeniz gerekir yazar.
Bir bisiklet kazası görünce faturayı hep başkasına kesmeyin ;)

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@suat akman araba olsaydı hem kendine hem diğer arabaya masraf çıkacaktı bide üstüne dayak bile yerdi belki

Tepki
10
İsim
özgür cem yurt
Bisiklet
Salcano
sürücü hatalı aynaya bakmadan kapıyı açıyor . bu videoyu izledikten sonra kask sız bisiklet sürmeyeceğim

• Beğen
Tepkiler: Cenk_ ve Ghost

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
iyi arkadan araba gelmiyormuş yoksa altına alabilirdi bisikletlide kask yok bundan sonra kask takıpta sürer artık bisikleti acı bir tecrübe olmuş

• Beğen

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
fakat araç sürücüsünün dikilip bakması, müdahale etmemesi de yılın öküzlük Oscarlarına aday. kupayı kesin alır. süper kupayı da alır.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
araç sürücüsüne tamamen hatalı diyemem. o kadar yakın sürersek bir nevi kör noktada kalıyoruz. sürücülerden bağımsız olarak bu konuda çok dikkatli olmakta ve trafiği kontrol ederek biraz açıktan gitmekte fayda var.

mtmecax

Üye
Tepki
55
İsim
mt
Başının arkasını çok sert çarpmış, tekrar tekrar izledim, sonra gayrı ihtiyari dolabın üstünde duran kasklarıma bir bakış attım.

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
Bisikleti süren arkadaş arabaya çok yakın kullanıyor, aracın kapısı da öyle aman aman yolun yarısını kaplayacak şekilde açılmıyor, araç kapıları genelde 3 kademeli açılır 1. kademede inip binmek için baya zayıf bir insan olmanız gerekir burada 2.kademe açılmadan bisiklet kapıya çarpıyor. arkasından araç gelse öyle mi kapı açarlar diye soranlar emin olabilir o kapı o kadar açılır zaten park halindeki hiçbir arabanın dibinden arabayla gidilmez. sürücünün hatası bariz bisikleti kullanan arkadaş da dikkatsiz ve yakın mesafeden giderek hata yapıyor neticede 2 hata birleşince kaza oluyor. kafayı yere vurduktan sonra hata şunda bunda demenin pek bir kıymeti yok. kendi nacizane önerim kask veya gidon aynası kullanmaktır. bu şekilde araçların düşük süratte gittiği sokak ve caddelerde ayna kullanmak bisiklete büyük güvenlik ve hareket kolaylığı sağlıyor.

• Beğen

Tolstoy

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Muhammet A.
Bisiklet
Kron
Öncelikle kaza yapan arkadaşa grçmiş olsun. Bende bisikleti öyle kıyıdan sürüyorum. Ortadan gitsem daha riskli diye düşünüyordum, ha çok yakın geçmiyorum ama bazı zamanlar oluyor ki trafik falan derken çok takım geçmek mecburi oluyor, yanlış bi sürüş tekniği olduğunu yeni öğrendim.

• Beğen

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
İlk başta neden uzun süre kalkamadığını anlamadım. Videoyu ağır çekimde izleyince fark edebildim, kafasının arkasını kötü vurmuş asfalta. Umarım ciddi bir durumu yoktur. Buna çok benzer bir kaza ben geçirdim. Kafamın arkasını tam vurmak üzereyken refleksle kafamı havaya kaldırarak şansa kurtarmıştım.

• Beğen

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Kusurdan ziyade ortada yaralanan biri varsa insan olarak gider bakarsın bir zahmet. Beyfendi hadi çok hassas biri başta şok geçirdi ilgilenmedi de sonra aynı tavır devam ediyor çok ilginç

• Beğen