Çok büyük bir kazadan kılpayı kurtuldum.

Sıtamina1825

Aktif Üye
Tepki
208
Başlangıç
1958—59
Bisiklet
Atala
Öncelikle geçmiş olsun. Buna benzer bir olay 2 hafta önce başımıza geldi. Yolun sağından 30-35 km hızla giderken birden önümüze kıran bir araba ve santimetreler ile kurtulduğumuz bir olay. Öyle çok sinirlendim ki aracı kaçıyor sanıp tampona okkalı bir tekme attım. Sonra kaçmadığını fark ettim. Tam kask ile kafayı koymayı düşünürken o da ne ? Sürücü bir bayan. Duruma verdiği cevap: Kafam bozuk olamaz mı? Ettiğim küfürlerden ve attığım tekmeden hiç pişman olmamak için yeterli bir sebep. @Çağlar Çağlayan @Süleyman DUMANLI

Kim ne derse desin ben bayan sürücü görünce endişeleniyorum, tanıdığım tanımadığım hepsinden. Bu işi beceren o az sayıdaki bayanlardan birisine henüz denk gelmedim. Dikkatli olalım arkadaşlar :harika:

Scudo

Berkec.

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Diğer
@Tunakan Önen çok geçmiş olsun dikkat edin sahil yolunun Maltepe - Kartal bölümü bir çok kişiye mezar oldu daha 2-3 yıl önce mahallemizin saatçisinin kardeşine Maltepe sahilyolunda araba çarptı hayatını kaybetti trafik cezalarının daha da ağırlaştırılması lazım avrupa da yaptırımlar cezalar çok ağır o yüzden avrupa da yaya yoluna adımınızı attığınız anda duruyorlar en kısa sürede aynı cezaların ve yaptırımların ülkemizde de uygulanması lazım boş ve düz yolu gören herkes arabasının son hızını görmeye kalkışmamalı

• Beğen
Tepkiler: Tunakan Önen

Biltekin

Aktif Üye
Tepki
166
İsim
Biltekin KARAKAŞ
Bisiklet
Salcano
@Tunakan Önen geçmiş olsun. İnşallah böyle bir durumla bir daha karşılaşmazsın.
Maalesef ülkemiz eğitimsiz insanlar ile dolu. Bunun önüne ancak ceza sistemini değiştirerek geçebileceğimizi düşünüyorum. Her ne olursa olsun empati kurmuyoruz. Çünkü empati nedir bilmiyoruz. Koyun gibi güdülmeye alışmışız. Başımızı bir şey gelmeyince anlamıyoruz, farkında olmuyoruz, UMURSAMIYORUZ. Velhasıl rasgele yaşayıp gidiyoruz.

• Beğen

barayda

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
Dostum çok geçmiş olsun. İnsanlar gerçekten bisiklete hiç saygı duymuyorlar. Çok sevdiğim arkadaşlarım araba yerine bisiklet istediğim için benimle dalga geçmişti yani düşünün artık. Umarım birdaha kimsenin başına gelmez.

• Beğen

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@CandanC

Bayan şöförler sıkıntılı... kim ne derse desin yaşanan böyle. Üstelik hata da kabul etmiyorlar, kaç kez başımıza geldi yaşıyoruz, biliyoruz görüyoruz. arkadan çarptı "pardon" bile yok. Sabit duran arabama dayanmış "ben yapmadım" dedi-arabanın üstünde çadır var. yani "tepede geri geri gitmiş olmalı"
ne denirse densin görsel-uzamsal becerileri zayıf. Sınıflamak doğru olsa da olmasa da bu bir gerçek beğenin ya da beğenmeyin. Bisiklet üstündeyken En çok sıkıntıyı bayan sürücülerle yaşıyorum
o nedenle arkadaşa katılıyorum

BlackJack#

Üye
Tepki
23
İsim
Berat
Bisiklet
Carraro
ülkemiz maalesef bisikletlere saygı konusunda avrupadan çok geride bilerek üstüne sürenler bile var

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
yine bir kadın erkek durumu. eşit olmadıkları kesin. fakat özellikle araba noktasında kadınlar gerçekten kötü mü ? bilimsel bir araştırma var mı bu konuda ?
bence durum daha çok kadınlara araba verilmemesinden. araba olsun bisiklet olsun zaten bilinç ile kullanılması imkansız. bilinçatının buna hazır olması lazım. ülkemizde erkekler çok küçük yaşlarda araba sürmeyi öğrenmeye başlıyorlar. 7 yaşında trafiksiz alanda 9 yaşında da trafikte araba sürebiliyordum. kadınlar daha çok 20 li yaşlarda ehliyet alma arefesinde öğrendikleri için genel bir erkek sürücü gibi olması imkansız.

kadın sürücülere laf edene kadar türkiye de altın kuralı unutmayın yeter. siz görünmez adamsınız(kadınsınız). bisiklet sürerkende araba kullanırkende yada yürüyorkende aşırı dikkat etmek zorundasınız.

• Beğen
Tepkiler: CandanC

BlackJack#

Üye
Tepki
23
İsim
Berat
Bisiklet
Carraro
haklısınız ama benim sinirimi bozan bir diğer durumda her zaman kendilerini haklı çıkarmaya çalışmaları gelip üstüme sürüp ezse sen girdin diyecekler o derece

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@alper 76 ben de bugüne kadar - bisiklet üstündeyken -- kadın sürücülerle hiç sorun yaşamadım... sorun yaşadığım tüm otobüs, minibüs, taksi, otomobil sürücüleri erkekti.. -- hadi bakalım kimin deneyimi dövücek... -- şaka gibisiniz vallahi ya..

bundan sonrasını ortaya yazıyorum, yani direkt size hitaben değil alper bey...

--- kadın-erkek konularında bana ve yazdığım mesajlara herhangi bir cevap vermeyin lütfen... hangi başlıktı hatırlamıyorum (belki budur) bundan sonra takip etmeyeceğimi ve cevap falan vermeyeceğimi söylemiştim... bu söylediğim bu mesajımdan sonrası için de geçerli... yani bu başlığa da bir daha bakmayacağım.... nedeni, sorunların temelinde yatan nedenleri görmekten aciz bir şekilde, hemcinslerimi geri planda görmekten keyif alan veya gerti planda olması gerektiğini düşünen kişilerle tartışarak bir yere varılamayacağını bilmem... zamanımı, hoşuma gitmeyecek boş mesajlar/tartışmalar yerine, hoşuma gidecek boş mesajlar/tartışmalarla harcamayı tercih edeceğim... anlayışınız için şimdiden teşekkürler.