Çocuk için römork yapımı

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Başlık
10
Tepki
8.581
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yüzey alanı boyunca düz bir parça kaynatın sonra bağlantıları o düz parçaya kaynatırsınız. Düz parça teğetsel olarak daha fazla yüzeye tutunacaktır. (Daha çok noktadan)

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Başlık
35
Tepki
683
Bisiklet
Colnago
Kendiniz yapmayın, bu iş tecrübe işidir, parasını verip alın. Çocuğunuza bir şey olursa ömür boyu vicdan azabı çekersiniz.

mavi albatros

Aktif Üye
Başlık
3
Tepki
523
Bisiklet
Salcano
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
@muratcolakoglu

Murat bey, uyarınız için teşekkür ederim. Elbette ki tecrübe işidir. Bununla beraber satın almak yerine kendim yapmayı tercih etmemin sebebi; sadece ve ilk olarak para değil.
Piyasadakiler hem pahalı, hem de çocuğumun içine boylu boyunca uzanıp uyuyabileceği ebatta değil. Bu tür eşyaları kendi imkanlarim ve az tecrübem olduğundan kendim üretmek isterim. İhtiyacım bittiğinde, sadece tur yükleri için olan mamut trailer modeline kolaylıkla dönüştürebileceğimi düşünüyorum.
Bu arada halihazırda yapmış ve denemiş değilim. Ciddi bir aksilik görürsem nasıl biricik oğlumu riske atarım ki?
Şayet bağlantı vy herhangi bir güvenlik ayrıntısı konusunda uyarınız varsa duymak ve incelemek isterim.

Şu anki tek pişmanlığım köşeli profil yerine boru seçmiş olmam. Kısa bir maliyet değerlendirmesi yapıp profile döner miyim diye hesap yapacam.

Tuğrul Tomba

Daimi Üye
Başlık
45
Tepki
414
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
ilgiyle takip ediyorum. Güzel ve iş görecek bir şey çıkacağına eminim. Kolaylıklar dilerim.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Başlık
35
Tepki
683
Bisiklet
Colnago
@mavi albatros

O şekilde uyuması doğru mu bilemedim. Belki piyasadakiler uyuya kalmasın diye oturacak şekilde düşünülmüştür.

mariokaldato

Bir karadelik'te B.İ.M mağazası açmak lazım
Başlık
98
Tepki
29.433
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mavi albatros

Dostum romorkun icine bebek arabasindan cikma bir govdeyi direk monte edebilirsin boylece emniyet kemeri, yagmurluk, ruzgarlik, kolayca dik pozisyonda oturma yada tamamen yatirma opsiyonlari icin herhangi bir kafa yormana gerekde kalmaz. Isin bitincede o bebek arabasi govdesini cikarip mamut hesabi takilirsin mis gbi.
Kolay gele

mavi albatros

Aktif Üye
Başlık
3
Tepki
523
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar yakında tekerlek yuvalarını montajlayacam. Ağırlık ve denge yönünden sizce tekerlekler römorkun tam ortasında mı olmalı? Yoksa orta nokta ile en gerinin ortasında mı? Nasıl bir hesap yapmam gerekiyor?
Römork uzunluğu 115 cm, bağlantı demiri arka maşanın sol alt bölümüne olacak. Bağlantı demiri bisikletin bağlantı yerinden römorka kadar ortalama 80 cm olacak.
Fikirleri alalım :)

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Başlık
4
Tepki
2.621
İsim
Çağdaş
Teker üstü rahat olmaz ama montajda kolayına nasıl gelecek? Bir de yapılmış hazırlardan bakarak çözülmüş sorunları da halledersin.

DiyarBronzface

Aktif Üye
Başlık
5
Tepki
78
İsim
Diyar Tunçyüzlü
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam jantları en arka kısma konumlandırın ortada dengesiz olur herhangi bir yol pürüzünde en arkada öne doğru sallanır, ortada hem öne hem arkaya doğru sallanır

mavi albatros

Aktif Üye
Başlık
3
Tepki
523
Bisiklet
Salcano
@Çağdaş78
Hocam bisiklet bağlantı şeklini kastediyorsanız o aşamaya henüz gelmedim. Ya da sizi tam anlayamadım.
Tekerleklerin römork üzerindeki konumlandırması nereye olacak.
@DiyarBronzface
Sanırım mantığı anladım. Yükseklikten geçerken önden arkaya doğru salınım olocak, bu sebeple mümkün olduğunca arkaya konumlandırın diyorsunuz ?

@mariokaldato
Bunu da düşünmeye başladım :harika:

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Başlık
4
Tepki
2.621
İsim
Çağdaş
Diyarbronzface in dediği en rahat olanı. Montaj sırasında size zorluk çıkarmaz ise.

Tuğrul Tomba

Daimi Üye
Başlık
45
Tepki
414
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
özel mesajdan gönderememiştim. Teker bağlantı montajlarını yapacağınızı yazmışsınız. Bulabildiklerim bunlar. Umarım yardımcı olur veya fikir verir. Başarılı sonuçları bekliyoruz.
Sağlıcakla kalınız.
189346189348189349189350

mavi albatros

Aktif Üye
Başlık
3
Tepki
523
Bisiklet
Salcano
Tuğrul bey teşekkür ederim. Yavaşta ilerliyorum. Amortisör den vazgeçtim , hem çok yoğunum hem de toplasam 15 uzun tür kullanacam bu römorku.sonra tek tekerli yük vagonuna çevirirken amortisör düşünürüm :)
190751190752190753190754190755190751190752190753190754190755

Bu arada keşke küçükken matematiğe çalışsaydı şık, keşke sevdirilseymiş bana. En ufak bir geometrik hesaplamadan tutun da 3 boyutlu düşünmeye kadar eksikliğini hep hissediyorum. Hem hobilerimle ilgilenirken hem de günlük yaşamda. Çocuğuma sevdirmeye çalışıyorum şimdiden.

Römorku şu an için punta punta birleştirdim. Tekerlekleri takıp ve çeki demirini bisiklete montajlama aşamasından sonra yolda düzgün gidip gitmediğini görüyüm sonra tam sabitleyecem.

Şimdiki sorum şu; çeki demiri mafsallı mı oluyor. Yani bisiklet sağa sola dönünce belli bir derece römorktan bağımsız dönebilmeli mi ?
Bunu hiç bilmiyorum, ona göre yapacam.

Yukarı Alt