Çizikler...

Burhan Özyılmaz

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar arkadaşımın internet bağlantısı olmadığı için ben yazıyorum. Arkadaşımın Scott Aspect 45 modelli bir bisikleti var ve yanlış kişilerin eline verdiği için bazı yerlerinde ciddi çizikler meydana gelmiş durumda bunları kapatmak için herhangi bir boya yöntem var mı?

Yardımcı olan olamayan herkese şimdiden teşekkürler..

Scudo

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
292
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynen zaten tam anlamıyla kapatmak bayağı zor ancak birazda olsa çiziğin görünürlülüğünü azaltmak kibarlaştırmak oje ile mümkün :)

• Beğen
Tepkiler: Burhan Özyılmaz

erkan sozoren

Daimi Üye
Tepki
79
bence oje cok saglıklı bi yöntem degil senin yerinde olsam aynı renk sticker yapıştırırdım üzerine . hem ıstedıgın zaman kolayca cıkarırsın

• Beğen

ilker çelikcan

Daimi Üye
Tepki
218
Etrafını kapatarak, sadece çizik üzerine bir kaç kat sprey boya ve her kat arasında taşan kenarlarını almak ve boyayı dengelemek için çok ince zımpara.
Üzerine çizik giderici pasta (zımpara izleri için), en son olarak da pasta cila derim.
Beyaz kadroda denenmiştir : pürüzsüz sonuç.
(Henüz pasta cilayı atmadım; gerek duymadım.)

Ama birleşme hattı hafif belli oldu ve rengi tam tutmadı (boya fazla beyaz geldi), belirteyim.
Koyu renk kadroda birleşme yeri belli olmaz, rengi de tam tutarsa tadından yenmez.

Ekleme: metal açığa çıktıysa önce zımparalayıp, en alta, metalin dışına taşırmadan, bir - iki kat antipas atarsanız çok daha sağlıklı olur.

• Beğen

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
üstüne sticker yapıştır takmayın kafanıza çevirin pedalını bol kadanslar haydi bakayım :):)

Nyfinest

Aktif Üye
Tepki
43
İsim
Winner
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
touch up boyasi al, araba parcasi satan yerlerde war.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.056
Başlangıç
2009—10
En güzel yöntem ojedir. Hatta çoğu bisikletçi, fabrikadan çizikli olarak gelen kadroları oje ile rötuşlayarak satıyor, siz farketmiyorsunuz bile :)

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
bisikletiniz ile beraber bir oto sanayi sitesine gidin ve ordaki oto boyacılarına rötuş boyası aradığınızı söyleyin. Bisikletiniz ile birebir aynı renk olan rötuş boyasını size çok cüzi bir fiyata temin ederler. Daha sonra o rötuş boyasını küçük bir sulu boya fırçası ile çizik olan yere uygulayın. Bende eskiden oje kullanırdım bu işler için ama rötuş boyası çok daha uzun ömürlü ve kaliteli oluyor.