Cinelli Palio Disk Columbus

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
751
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bundan önceki bisikletim yine bi italyan markası olan Deda firmasının ürettiği Dedacciai nerissimo idi. İtalyan stilini / tasarımını seviyorum. Hikayelerini seviyorum. Tutkuyu seviyorum.

Columbus ve Cinelli iki büyük efsane.

1919 yılında Angelo Luigi 'AL' Colombo tarafından kurulan columbus ve 1948 yılında cino cinelli tarafından kurulan cinelli iki büyük efsane. İkisisin de başarılarla dolu müthiş bir tarihi var.
Columbus 1978'de Cinelli'yi satın aldığından beri aynı ailenin parçası oldular ve her iki markada da aynı sanat anlayışı, çok farklı şekillerde de olsa devam ediyor.

Zamanında devrim yaratan ve halen kullanılan sistemleri ve 70 yıldır kesintisiz üretilen SUPERCORSA modeli, olimpiyatlarda ve dünya şampiyonalarında 28 altın madalya kazanmış LASER modeli bunlar sadece çok küçük bi kısmı.

Cinelli'nin kimliğinin çok önemli bir parçası olan ve onu pek çok bisiklet şirketinden ayıran bir yönü; Tasarım.. Sadece mühendislik açısından değil, estetik açıdan da çok ciddiye alan bir şirket.

Cinelli palio modeline gelirsek..

****Palio ismi nereden geliyor?

Bir at yarışı olan Corsa del Palio ya da diğer ismi Palio di Siena dan geliyor.

1232 yılından beri olan Palio, ilk kez 1482'de bir sivil kutlama / festival olarak düzenlenmiştir. Mevcut festival resmen 1659'da kurulmuş ve savaş zamanları hariç olmak üzere, 2 Temmuz'da ve 16 Ağustos'ta 1701'den beri altı ayda bir düzenlenmekte. Yaklaşık bir dakika süren yarış, şehrin ana meydanı olan Piazza del Campo çevresinde üç turdan oluşmakta.

Bu yarışmada sieana da artık resmi olmayan 17 contrad (bölgeler) yarışmakta. Her bölgenin de flaması deseni farklı olmaktadır. Tasarımda bu flamaların etkisi büyük.
siena 17 bölge.jpg

Yarışmanın galibine palio denen siyah ve altınla boyanmış nakışlı ipek bir kumaştan örtü verilmekte. Zaten cinelli bu kadro setinde bir diğer boya seçeneği olarak sarı rengini kullanmış.

Tasarımında ve boyasında tarihinden ilham alan ve her zaman her yerde göremeyeceğiniz işler yapan bir marka. Palio modelinde de bu anlayışını sürdürmüş.

Kadro ve maşa carbon columbus borular, shimano r7020/7070 hidrolik grup set, cole rollen elite disk jant seti, ritchey carbon sele borusu, gidon boğaz vs.. Kadro boyasına tasarıma uygun gidon bandı olarak deda loop bar tape.

Kullanıcı yorumum. Safkan tırmanış ya da aero bir tarzı yok. Tüm gün sürüşleri, fondo yarışları ya da tek günlük yarışlar için mükemmel bir seçim. 28c lastiklerimle memleketimin bozuk soğuk asfaltlarında, 5 saat ve üzeri sürüşlerim gayet keyifli geçiyor. Üstelik bu sürüşlerimin neredeyse hepsi ciddi eğimlerin olduğu, yüksek irtifa kazandığım yayla yolları..

palio grey.jpgpalio yellow.jpg20220305_082449.jpg20220221_162253.jpg20220221_162153.jpg20220221_162135.jpg20220218_183020.jpgsiena 17 bölge.jpg

Son düzenleme:
Scudo

ozkanburak

Soğuk Asfalt Bükücü
Tepki
950
İsim
Burak Ö.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tebrik ederim. Çok güzel planlanmış ve toplanmış bir bisiklet olmuş.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel görünümlü ve bizim seviyemizdeki kullanıcılara uzun süre yetecek bir bisiklet olmuş, güzel günlerde kullanın. Son haliyle kaç gram oldu? Suluklar eski bisikletten sanırım :D onlara bir renk güncelleme yapılır :D Gidon bandı da tasarıma çok güzel gitmiş.

• Beğen

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kadro maliyeti ne kadar acaba.

• Beğen
Tepkiler: Scyleia

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
751
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tebrik ederim. Çok güzel planlanmış ve toplanmış bir bisiklet olmuş.
teşekkür ederim.
Güzel görünümlü ve bizim seviyemizdeki kullanıcılara uzun süre yetecek bir bisiklet olmuş, güzel günlerde kullanın. Son haliyle kaç gram oldu? Suluklar eski bisikletten sanırım :D onlara bir renk güncelleme yapılır :D Gidon bandı da tasarıma çok güzel gitmiş.
:)) suluklar elde olanı kullandım. ilerde değişim olabilir. pedalsız ve suluk kafesleri olmadan 8 kg oldu.
Kadro maliyeti ne kadar acaba.
diğer rengini almak istedim fakat o rengi 1500 dolardı, ben bu kadroyu 850 dolara aldım.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok iyi fiyat. Harika olmuş bu arada. Güle güle kullanın👍👍

• Beğen
Tepkiler: ghostt

RoninRider

Daimi Üye
Tepki
465
İsim
Metehan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Siyah/Beyaz kadro çok asil, sarı/kırmızı kadro da çok kışkırtıcıymış. Çok güzel toplamışsınız; tekerinize taş değmesin. Maşallah diyorum. 😍

• Beğen

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
751
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tepki
149
İsim
Şahin
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok güzel bir bisiklet hayırlı olsun michelin hangi modeli lastikleriniz

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
751
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bisikletin sele kelepçesinde sorun oldu. wiggle ile yazıştık fln. kadroyu geri gönderdim ( kargo parasını da iade ettiler). aynı kadrodan stoklarda olmadığı için para iadesi yaptılar. tüm bu süreç 20 günde çözüldü. adamların iş ahlakı fln müthiş.

bu arada bisikletsiz kalmayım diye bisan mithra 105 rim aldım çok memnunum :))

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.913
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bisikletin sele kelepçesinde sorun oldu. wiggle ile yazıştık fln. kadroyu geri gönderdim ( kargo parasını da iade ettiler). aynı kadrodan stoklarda olmadığı için para iadesi yaptılar. tüm bu süreç 20 günde çözüldü. adamların iş ahlakı fln müthiş.

Diğer rengini gönderselermiş fark almadan keşke :D

Mithra'nın hangi rengini aldınız? Onun da metalik mor/pembe arası rengi harika bence.

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
751
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Diğer rengini gönderselermiş fark almadan keşke :D

Mithra'nın hangi rengini aldınız? Onun da metalik mor/pembe arası rengi harika bence.
cinelli nin hiç bi rengi yok stokta :)) bundan sonra yerli ve milli :D

Dosyalar

RoninRider

Daimi Üye
Tepki
465
İsim
Metehan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Resmen nazara gelmiş bisikletiniz... Çok üzüldüm. :uzgnm: Yeni bisikletinize hayırlı olsun, tekerine taş değmesin. Güzel günlerde kullanırsınız umarım. "Maşallah!" :hhhhhh:

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
751
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Resmen nazara gelmiş bisikletiniz... Çok üzüldüm. :uzgnm: Yeni bisikletinize hayırlı olsun, tekerine taş değmesin. Güzel günlerde kullanırsınız umarım. "Maşallah!" :hhhhhh:
teşekkür ederim. ne yapalım sağlık olsun :)

tolgi07

Üye
Tepki
28
İsim
Tolga
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun bu güzel dizayn edilmiş bisikleti kaybettiğiniz için. Yeni bisikletinizi ise güzel günlerde pedallayın :)

• Beğen
Tepkiler: karaomermustafa