Cici Bisikletim DVD - film yorumları

artofriding

Daimi Üye
Tepki
261
Merhaba arkadaşlar, Çarşamba gününden itibaren filmimiz ilk yerini İzmir Ata Bisiklet' te almıştır. Emek verdiğimiz ürünün ne kadar beğenildiğini ve eksiklerini merak ediyoruz.

Sizlerin de tavsiyesini bekliyoruz, bir dahaki filmde nelerin olmasını, nelerin olmamasını isterdiniz merak ediyoruz. İzlediğiniz zaman yorumlarınızı burada belirtirseniz seviniriz.

Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Sizden ricamız, filmimizi alacağınız zaman, alacağınız yere adınızı, soyadınızı, forumdaki nick'inizi, iletişim bilgilerinizi kaydettirmeniz.
Hem istatistik tutmamız için bize faydası olacak, hem de ileride çıkacak 2.filmimiz için size sürprizimiz olabilir ;)

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
istanbul a kesin olarak ne zaman gelecek acaba sabırsızlanıyoruz :D:)

artofriding

Daimi Üye
Tepki
261
Şu anda orada olabilir. Eğer unutulmadı ise. Sabırsızlanmayın, nasıl olsa izleyeceksiniz.

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
İstanbul'da nereden temin edebilirim? Yeşilbisiklet'e Delta'ya filan geldi mi?

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
abi kaçkar satıcak ama daha gelmemiş..

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
@Selim Çam

Kaçkar bisiklet - Kızıltoprak (öcelikli)
Kaçkar bisiklet - Ortaköy (ikincil) olmak üzere temin edebilirsiniz.

Fakat belirttiğim yerlere gelip gelmediği kesin değil, kesinleşince buradan size bildireceğiz.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Ben de mümkünse yeşil veya deltaya bırakırsanız sevinirim..

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Son aldığım habere göre İstanbul'daki arkadaşlar filmi yarın öğleden sonra Kaçkar Kızıltoprak'tan temin edebilirsiniz.
Aklınızda olsun ilk parti sadece 30 adet dvd gelecektir.Acele edin, ama birbirinizi ezmeyin :)

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
filme ilk yorum benden sanırım:)
kesinlikle izlenmeli
gerçekten bu filme harcanan emek çok
filmde emeği geçenleri tebrik ediyorum
(bu arada lütfen filmi kopyalamayın,insanların emeklerine saygılı olun)

• Beğen
Tepkiler: Fatih Buzgan

epichouse

Üye
Tepki
0
Bende filmi dun buyuk bir ilgiyle izledim gercekten guzel bir çalışma ve haliyle cok emek sarfedilmiş oyuncu ve yapımcı arkadaşları kutluyorum :)

Yalnız müsadenizle film hakkında ufak bir eleştirim olacak :

Filmdeki muhteşem gösterilerin bazıları trafiğin ortasında arabalar vızır vızır geçerken anacaddede yapılmış...
Bu filmi genç kardeşlerimizin de izlediğini düşünürsek,böyle gösteriler trafiğe kapalı alanlarda yapılırsa onlara daha iyi örnek olunacağını düşünüyorum...

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Film içersinde kullanılan müzikler(megadeth'in holywars ve trust ı)çok hoş olmuş akrobasi hareketlerinin izlenerek nasıl yapılabileceği konusunda da faydalı olacağını söylebilirim. Mutlaka edinin arkadaşların emeğine destek olun.

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
ne yazıkki henüz izleyemedim:( cuma yada hafta sonu izleyeceğim ama gzl olduğunu tahmin edebiliyorum ellerine sağlık..

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
çocuklar elinize sağlık gayet güzel olmuş .
birkaç nokta sılarayım affınıza sığınarak
1. kendinizi tanıtan birkaç cümlelik konuşmalar olsaydı çok iyi olurdu kimsiniz neden bisiklet ve neden bu sürüş tarzı .
incelikleride önerileride isterseniz anlata bilirdiniz bir mesajınız varsa verbilirdiniz .
2. şiddetle bip kullnamanızı öneririm nede olsa türkiye . yani abd olsak sorun değilde bazen hoş gözükmeye bilir .
3. ileride mobil bir kamera ilebaştan sona bir inişi nasılyaptığınız anlatan bir çekim olursa çok iyi olur hazırlık safhasından bittikten sonraki anlara kadar.
4 mtb veya yol yapan bayan-yol yapan bayan erkek arkadaşlarıda gruba dahil etmelisiniz .
5. iki seçim yapmalı ona göre iki tarz flim hazırlamalısınız
A. eğitici öğretici.
B. neler yapabildiğinizi göstercek tarzda
buna göre kurgunuzu düzenlersiniz editlersiniz.
6. kişlere ait sunumlarda sadece o kişi olsun araya başka bir şeyi iki kez katmayın .
7. kasksız sürüşleri lütfen sunmayın
iyi bir başlangıç diğer dvd nizinde satılması anlamına gelecektir.
ailecek seyredilebilecek eğitici bir mantıklada bir tane hazırlanabilir.
hiç bisiklet bilmeyen birilerinin de olduğunu düşünebilir veya seçenek suna bilirsiniz.

Dvd nizi aldığımda eşim nekadar diye sordu bende 5tl dedim o da iyi yapmışsın dedi emek kutsaldır. gerçekten devamı gelsin sizleri azıcıkta olsa desteklemekten mutluluk duyarız . emeğe sayğımınız sonsuz .
bol bol eleştiri alınız lütfen bu eleştirilere gücenmeyiniz olumlu olarak düşündüğünüz tarafları kullanınız. gerçek dostlar bazen eleştiri yaparlar.

ben elinize sağlık diyorum bir sonrakini de alırım bakalım ne yapmışsınız diye .
tekrar tebrikler devam ediniz . siz yaptığınızın daha iyisini yapamazsanız birileri sizden daha iyisini yapar .
sonsuz sevgi ve saygılarım sizinle olsun

• Beğen

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
İşte eleştiri ve yorum böyle yapılır, tebrik ederim Hakan abi.
Hepsine cevap vereyim;
1) Film formatına sokulmuş bütün bu tip yapıtlarda cast (kadro/oyuncu/görevli) çekimi yapılır, yapılmalıdır.Ben de bunu uygulamaya çalıştım fakat oyuncularımızın gerek yaşlarının küçüklüğü gerekse çekingenlikleri dolayısıyla çok başarılı olmadı cast çekimleri.
Güzel ve komik anlar da oldu cast çekimlerinde fakat o zamanlar kaliteli kameramız yoktu maalesef, ve montajda kaliteli ile kalitesiz kayıtları birarada sunamazdık.
Çok az bir kısmını yine de sessiz de olsa koyduk, tabi konuşma olmayınca anlaşılmıyor.
2.filmimizde bu bölüme daha çok önem vereceğiz.
2) Bip'leri bilerek kullanmadık çünkü zaten orada vermeye çalıştığımız bizim grubumuzun farkı idi.Çekirdek grubumuzda kesinlikle küfür eden hiç kimse yok.Eden bir kişi o da misafir oyuncu.
Filmin sonuna koyduğumuz yoğun küfür uyarısı zaten o bölümü bayanlardan ve çocuklardan uzak tutmak için yeterli bir uyarı sanıyorum.Bir festivalin arkasında geçen diyalogları en doğal haliyle yansıtmak istedik.Orada o bazımıza rahatsız edici, bazımıza da komik gelecek konuşmalara değinmek istedik.
3) Yine uygulamayı istediğimiz bir bölüm, çekimlerin nasıl yapıldığı.
Bu filmde genelde büyük eksikliğimiz aynı anda 2-3 kamera ile çalışamadığımız için bu mümkün olamadı maalesef.Fakat 2.filmimizde her çekim setinde mutlaka en az 2 kamera ile çalışacağız.
4) Filmde bayan kullanmayı en çok isteyen kişi bendim.Çok istiyordum bu sporun erkek sporu olmadığını izleyenlere göstermeyi.Fakat zaten 1-2 kişi olan bayan binicilerimiz filmimizin bu denli ilgi göreceğini öngöremediler ve bizi bazen turlara tercih ettiler :) hatta tanıdığım bir tanesi çekimlere katılmadığı için pişman :)
Yine 2.filmde bayan binici, inişçi, akrobat mutlaka olacak.Fakat 2.filmde sizlerden yardım isteyebiliriz.Şimdiden bayan binici yetiştirmeye başlayın lütfen :)
5) Bu sadece ilk çalışmamız.Ben askerdeyken Can farklı konu odaklı başka küçük filmler yapabilir.Bisiklet dünyasına, camiasına hizmet edecek, neşe katacak daha çok film yapacağız, sizlerin desteğiyle, yapıcı eleştirileriyle.
6) Evet bu da zaman kısıtlılığı, kaliteli kameramıza geç kavuşmamız, bütçesiz olması gibi sebepler yüzünden bu filmde motorsikletçilerin bildiği "Nitro Circus" filmi gibi ortaya karışık tarzda görüntüler oldu.
7) Bu filmde tüm oyuncuların kasklı olmaları için uğraştık, ikna etmeye çalıştık, çoğunlukla kasklı görüntüler var fakat 1-2 kısa görüntüde kasksız çıkmış arkadaşlar olabilir, yine 2.filmde kasksız görüntü olmaması için daha çok gayret göstereceğiz.

O kadar çok senaryo ve mizansen aklımıza geldi ki, onları katabilseydik bir Hollywood etkisinden farksız olabilirdi fakat dediğim gibi kısıtlı zaman, bütçesiz bir film bu kadarını mümkün kıldı.
Aklımda ne projeler var, karşınıza kimbilir belki de çok duygusal, ağlatacak bir bisiklet dramasıyla bile çıkabiliriz :)

Biz öncü olmak ve diğer arkadaşlarımızı uyandırmak, teşvik etmek istedik.
Başka şehirlerde de video çalışmaları olan başarılı arkadaşlarımız var.İstiyoruz ki onlar da bizim gibi filmler yapsınlar, biz de onlarınkileri alırız, tanıtırız, destek oluruz.Şimdilik bu Türkiye'nin ilk bisiklet filmi oldu.Umarım ben askerdeyken 2.sini de başkaları çıkarır ve bize şevk katar :)
Biz bırakmayacağız, ama istiyoruz ki insanlar oturdukları yerden etrafı seyretmesinler, biraz da kendileri sahneye geçsinler, kameralarını değerlendirsinler, akıllarındaki güzel projeleri hayata geçirsinler, bisikletçiliğin renkli yüzünü tüm Türkiye'ye somut yapıtlarla göstersinler.
Değerli ve yapıcı yorumunuz için tekrar teşekkür ederim Hakan abi.

artofriding

Daimi Üye
Tepki
261
Eleştirileriniz için çok teşekkürler arkadaşlar, Fatin in dediği gibi zaman bizi çok kısıtladı, sadece haftasonları çekim yapabilmemiz ve sokak sürüşüne yatkın 2 arkadaşımız Osman ve Atakan ın üniversiteye hazırlanması sokak görüntülerinde büyük eksiklere yol açtı.

Bu filmi çıkarmamızdaki bir amaç ta, XC den daha görsel ve daha bisiklete özendirici etki yapan sürüş biçimlerini Türkiye de daha çok tanınmasını sağlayarak yaygın hale getirmek.

Sonuçta biz de amatör filmimizde ahım şahım şeyler yapamıyoruz, müziğin uyumu ile yaptığımız amatör çalışmaları daha zevkli hale getirmeye uğraştık.

Bu film, "aa bunlar bunu mu yapıyooooo, çok daha iyisini yaparız" diyen arkadaşları da bi dürtsün istedik.

Gençlerimiz barlarda, kahvelerde ve cafelerde gereksiz duman soluyup kendilerini harcayacağına, downhill ve freeride yaparken kendilerini tehlikeye soksunlar, tercih ederim.

• Beğen

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
Geçen gece filminizi Emre Dinç le birlikte izledim.kendisi satın almıştı.Gerçekten hoş bir çalışma olmuş.Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim.Pazar günkü yarışta hemen bende bir tane edindim.Hatta Fatih arkadaşım filmi izlediğim halde neden almak istediğimi sordu.Bende ona ''emeğe saygımız sonsuz''dedim.Çok sevindi.Zaten olması gereken de bu.

Eleştiri olarak şunu söylemek istiyorum.Fiilm de aynı kareler çok fazla kullanılmış.Bir de, ileri geri olayında biraz aşırıya kaçıldığını düşünüyorum.Bu benim fikrim takdiri sizlere bırakıyorum.

Lakin ilk yapılan bir film olarak 10 üzerinden 10 tam puan veriyorum.
Çekimlerinizin devamını diliyorum.

TEBRİKLER..

Saygılarımla
Murat ALTINCAN

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
Selam :) Ben bugün alıp izledim. Tebrik ederim binmişsiniz, uğraşmışsınız o kadar :)

Küfürlü kısımlardan pek hoşlanmadım, onun dışında gayet eglenceli bi film olmuş. Yabancıların yaptıkları şeylere göre çok amatör kalıyo tabi ama sonuçta bu bi ilktir, daha iyileri gelecektir eminim. Devamını bekliyorum :)

• Beğen
Tepkiler: artofriding