Chipler ne kadar güvenilir.

Akif Bozkurt

Forum Bağımlısı
Tepki
168
Bisiklet
Giant
Gençler ve büyükler türkiye şampiyonasında,4 sporcu chiplerin 1 turu okuyamaması sonucu eksik tur attıkları iddiası ile diskalifiye edilmiştir.Adem hocama ve nadir hocaya buradan saygılarımı sunuyorum kendileri bu yanlışlık ile bizzat ilgilnip hatanın düzeltilmesi gereken ititrazlarını yapmışlardır.kamera kayıtları ve tanıkların beyanları bizden yanadır.hocalarımız bu hatanın peşini düzeltilinceye kadar bu işin peşini bırakmayacaktır.diskalifiye olanlardan biriside benim ancak, yarış sonrası diğer sporcu arkadaşların ve antrenörlerin 4 turu tam attığımızı söylemelerine rağmen ve her geçilen turun video kayıtları olmasına rağmen hep hatayı sporcularda bulan ve hatayı düzeltmekte halen geciken görevlilere ve her fırsatta bir sporcu bile diskalifiye etmek için çaba harcayan hakemlere bir sormak lazım,bizler spor yapmak için 36-37 derece sıcakta mücadele adına saatlerce ter döküyoruz,alacağımız 100-200 ytl harcırah sizi tatmin edip,bu yaptığınızla devletimizi refaha kavuşturacaksanız alın güle güle harcayın:)

Scudo

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Valla Akif chip sistemi güvenilir de, iş gene insanda bitiyor kardeşim. Umarım düzelir durumlar.

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
akifcim ortada bir hata olur umarım düzeltirler yksa bidaha geçemicen beni:D ancak hakemlerimizde değil sorun türk hakemlerimizin hiçbiri böyle birşey yapmaz

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@GEMWK1
Elbette %100 güvenilir değil. Zaten UCI verdiği eğitimde, her ne sistemler sonuçlar çıkarsa çıksın, beraberinde elle (kağıt/kalem) sonuçların tutulmasına ve kontrol edilmesine salık verir.

Yukarıda belirttiklerin doğrultusunda elle (passing order) geçiş sırası yazılmadığını anlıyorum ki, böyleyse eğer yapılmış bir hatadır.

Varsayalım ki son tur içinde bilgisayar bozulmuş olsaydı... Elle (de) yazmak şart.

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
hakemlerden yana pek bi şikayetim olmadı bugüne kadar

Akif Bozkurt

Forum Bağımlısı
Tepki
168
Bisiklet
Giant
@gurol

evet gürol abi aynen dediğin şekilde oldu.hocamızda hakemlere sordu gurupları takip eden hakemler elle yazdılarmı diye hiç biri yazmamış,start yerindede chipe güvenip yazmamışlar ama kamera kayıtlarında geçişler ve kimlerin geçtiği açıkça görünüyor.adem hoca,tamam dalgınlık ve hata olabilir,önemli olan düzeltilmesi diye söyledide orada, ama oradaki hakemler bu dediğin (passing order)ibraz edemediler.dediğimiz dedik çaldığımız düdük dedi,adem hoca gibi diğer antrenörlerde itiraz ettiler,bakalım bu hatayı kabul edip telafi edeceklermi bekliyozruz teşekkürler gürol abi bu işten anlayan insanlar gerçekten belli oluyor.hakkatten son finişte jenaratör stop edipte elektrik gitseydi o zaman ne yaparlardı merak ettim doğrusu,o zamanda kayıtlara montajdır diyen hakemler,işte o zaman bu montaj kayıttır dedikleri kamera kayıtlarına göre karar verirlerdi heralde

• Beğen
Tepkiler: OR700

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
@GEMWK1

Konu ilgili birimlere aktarıldı ve ispatı sağlandı,, gürol hocanında dediği gibi yapılan hata kabul gördü..en kısa sürede düzeltileceği bildirildi...Konu ile yakından ilgilenen "MHK Başkanı Sn.Şükrü AYDIN"a teşekkür ederiz.

Akif Bozkurt

Forum Bağımlısı
Tepki
168
Bisiklet
Giant
@mustea7

varlığın ve yokluğun belli olmadığı için:p seni o kadarda çok önemsemiyorlar demekki:D :D kayıtları seyrettik finişe bile gelirken süpürge aracına tutunarak geliyorsun:Dadm hoca hadi çevirin baraja takılacaksanız demese aliye tek başına çevirttiriyordun orada hepsini seyrettik :D seni diskalifiye etse ne olur etmese ne olur sonuçta atı alan üsküdarı geçmiş

• Beğen
Tepkiler: OR700
Tepki
7
Sevgİlİ Arkadaslar Merhaba;

Hakem Arkadaslarimin ÇogunluĞu Sporun İÇİnden Gelme Olup,sİzİn MÜcadelenİzİ Hakkinizi,alin Terİnİzİ Sonuna Kadar Korumak İÇİn Ellerİnden Gelenİ Özverİ İle Yapmaktadirlar.hİÇbİr Hakem ArkadaŞim Para İÇİn Yarisa Gelmİyor,tamamina Yakini Karİyer Sahİbİ Olup Bİsİklet Sevdalisi Olduklari İÇİn GÖrev Yapmaktadirlar.sabah 9:00 Da Verİlen Startla Aksam Yaris Bİtene Kadar Sicak Altinda ÖĞle Yemegi Yemeden GÖrev Yapmaktadirlar.hakemlerden Toplanan Gruplarin Numaralari Ve Chip Sistemİ Kontrol Edİlerek MaĞdur Olan Sporcularimizin Magduriyeti Ortadan Kaldirilmistir.kazasiz Yarislar Dİlegİyle GÖrÜsmek Üzere. ŞÜkrÜ Aydin..

Akif Bozkurt

Forum Bağımlısı
Tepki
168
Bisiklet
Giant
mustafacım senbenım bı satartda yanımdaydın birde finişden sonra gordum herşey apacık ortada alinin peşine takılmış cıkmıyodun kamerada belli kım kımı geçtigi benım 3 tur atıpda senı gectıgımı düşünüyosan yanılıyon beni tanımamışsın yolu kısaltacak kadar şey deılız ayrıcada hakemde deıl sorun chipde bidahada sen yoluu kısaltırsan belki geçemem senii

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
akifcim tek yarıştan bişey olmaz önceki yarışlarada bakalım;)

Akif Bozkurt

Forum Bağımlısı
Tepki
168
Bisiklet
Giant
obürkülerde antramansılıgıma geldi okul fuılan vardı ugrasamayodum neyse konuyu doldurmayalım benim tecrübem yeter

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
neyse akifcim (büyüksün) yanlış anlıcak millet yanlışlık düzeltilmiş sevindim hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: Akif Bozkurt