Chain-L zincir yağı uygulaması

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
610
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
@ismail.yüksel ebay ve aliexpress te falan 3 5 dolara var bu aparatlardan aynı sitelerde 15 20 dolara da var. arada kaldım ama 3 5 dolarlıkların pek iş yapacagını sanmıyorum 15 dolarda zaten 45 liraya yakın yapıor. sanırım ülkeden bunu alıp kullanmak en mantıklısı gibi gözüküyor.
bilgi için teşekkürler ...

Scudo

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
271
@sinobjk Evet 5 dolara da var. Fakat hem beklemek istemediğimden, hem de bir arkadaşımda bu xlc yi gördüğümden direkt alıp geçtim :) Yukarıya da temizlik sonrası fotoğrafları koydum bakıp fikir edinebilirsiniz :)

• Beğen
Tepkiler: sinobjk
B

BF Okuru

Misafir
Servisin uyguladığı yağ bunun yanında traktör kalır. Bende Chain-L yağı kullanıyorum. Gerçekten de çok sessiz..

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.344
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@M.Furkan Kurt

Yoo, hala cayır cayır kullanıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: M.Furkan Kurt

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Ben şahsen hala inatla tertemiz edilmiş hatta köpük köpük suyla yıkanmış zincire ve rubleye würth hss 2000 yada petrochem. Bunlar da bal kıvamında ama ilk sıkıldığında wd 40 dan bile ince neredeyse mazot inceliğinde bir yağ 10 dakika sonra kıvamlanıyor bu tam nüfüz ettikten sonra kıvam alması zinciri yine bu yağ kadar korur.
Bu yağ beni ikna etmedi. Bir tutam saç düşünün masanın üzerinde bu yağdan bir damla ve würth den bir damla damlattığımızda masanın yüzeyine değen würt olur. Daha başlangıçta bal kıvamında olan yap saç demetinin üzerinde kalır masaya erişmesi ancak haraketle mümkün olur. Petrochem i bir yerden bulup deneyin ilk sıktığınızda kendi kendine zincir Aralarına gidişini gördüğünüzde ikna edici oluyor.

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
248
Bu özelliklerini bilmiyordum, önce ince olup sonradan kıvamlanmalarını. Öyleyse iyiymiş gerçekten.
Peki bu dediğiniz yağların kir toplama durumu nasıldır?

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.515
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yağ sessiz çalıştırıyor demişiniz, sram vites geçişlerindeki gümbürtüyü azaltır mı acaba. Arkadaş vites değiştirdikçe tokat yemiş gibi oluyorum bu yüzden vites değiştirmez oldum :D :D

• Beğen
Tepkiler: Sinan Çakır

tugrulboraerkil

Forum Demirbaşı
Tepki
520
Bisiklet
Tern
@mehmet.ali Sram vites gecislerindeki gumburtu mu?:)Ben cok yabanciyim bu gumburtuye ve Sram dan da cok memnunum.Allah nazarlardan saklasin.

• Beğen
Tepkiler: mehmet.ali

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.515
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.515
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tugrulboraerkil Vites değiştirirken o arka attırıcının sessizliği o zincirin foşurtusu anlayamazsın ahah.

Benimde sramdan bi memnuniyetsizliğim yok aksine daha karakteristik özellikleri olan bir marka benim gözümde. Bu bu özelliklerin arasında da sesli geçiş var, aslında hoşuma gidiyor küt diye dişlideki yerine bir seferde oturduğunu hissediyorsun :)

Burak Boralılar

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
Yağdan almayı düşünüyorum ama 60 TL fiyat çıkıyor. Almak isteyen varsa eğer ortak alıp kargoyu parasını azaltabiliriz en azından.

GokhanTsey

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Cannondale
çok enteresan, ben baya merak ettim bu ürünü, çok sıkıntı çekiyorum özellikle kir toplama konusunda. bende deneyim bunu

tugrulboraerkil

Forum Demirbaşı
Tepki
520
Bisiklet
Tern
Arkadaşlar bende KMC X10 model SRAM zinciri var ve zannedersem zincir üzerinde, zincirin kolaylıkla ikiye ayrılmasını sağlayan bir bağlantı yeri var.Siz benim yerimde olsanız zinciri söküp de mi temizlerdiniz yoksa hiç sökmeden zincir temizleme aparatıyla mı temizlerdiniz zinciri?

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.344
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@tugrulboraerkil

Zincir temizleme aparatları kiri daha çok iter pimlerin arasına. O yüzden çıkarıp temizlemek en güzeli.
Takarken zorlanabilirsiniz. Bir ataşı bozup şuna benzer bir aparatı kendiniz yaparsanız çok daha rahat edersiniz ;)
http://s26.postimg.org/ukrl45uzd/using_chain_holder.jpg

@Burakb993
Fiyat fazla görünmesine rağmen aslında çok uygun. Yağı alalı tam olarak 1 sene 5 gün olmuş.. Şu anda hala ilk açtığım şişeyi kullanıyorum. Henüz 2. minik şişeye geçemedim, daha da asıl şişe var (bir tanesini çok sevdiğim bir arkadaşıma hediye etmiştim)...
Yağ bozulmazsa muhtemelen ömür boyu yetecek gibi :D

B

BF Okuru

Misafir
Zincirin toz, toprak ve çamur dolması nedeniyle artan zincir sesinden dolayı henüz 500km geçmesine rağmen tekrar temizleyip yağlamak zorunda kaldım. Anladığım kadarıyla kullanım koşullarından dolayı MTB'lerde fazla km yapılamıyor. Sonuçta çamura falan giriyoruz. Bi de burası en yağışlı il olduğu için zincir daha çabuk pislik doluyor. Normal olduğunu düşünüyorum..