Çeşme fotoğrafları

huseyinsak

Aktif Üye
Tepki
54
Yaklaşık bir kaç yıldır Fotoğraf çekmekteyim. Daha önce kafamda hiç bir konu belirlememiştim.

Radyo da İstanbul'un Tarihi güzelliklerden bahsediliyordu. İnsanların bir anda kafasında bir ampul yanarya ben de o ampul diğer ampullere nazaran iki kat fazla ışık verdi.

Ben tarihi çeşmelerin Fotoğraflarını çekmeliydim.

İstanbulda 2000 den fazla çeşme var.İnternette bir çok çeşme ismine ulaştım.

Sizden istediğim Çevrenizde bulunan çeşmelerin yerlerini bana (bu mesaja) yazabilir misiniz.

Hepinize Teşekkür Ederim..

Not: Kim Bilir Çalışmamı Beğenen Biri Olursa Sergi Bile Açarız...

Scudo

semrta

Forum Bağımlısı
Tepki
472
hangi birini yazsam bilemiyorum
ben de o çeşmelerin rölövesini çıakrmıştım :)
abbasaga parkı yukarısı yıldız da sabancı lisesi karsısında güzel bir ceşme var
kadıköy,haydarpasa garına giderken kösede harabe şeklinde ahsap evin karsısında bir cesme
fındıklı parkında
kadıköy de otobüs duraklarının karsısında akbankın biraz yukarısında
tophanedeki de en güzel,en eski çeşmelerden biri(amerikan pazarında)
arnavutköy de 2 tane(biri bir mezarlığın içinde,diğeri yol üzerinde)...
ohoo saymakla bitmezler :)
bişey daha:
(tabi bu benim fikrim,seninkisine de saygı duyuyorum ama)
bence fotograf cekmek için konu belirlemene gerek yok çünkü fotograf cogu zaman belli bir obje değildir,önemli olan o kafanda bir konu için yanan apulun cevrende olan,yakalayabildiğin görüntüler için yanması,anları yakalamak..

T

Tuğrul

Misafir
Suadiyede Çatalçeşme var . Şu anda aktif değil sadece görüntüsü var :)

Kısa bir araştırmadan sonra şu linki buldum.Belki yardımcı olur

(link)

BALBEY

Üye
Tepki
4
İlk gideceğin Topkapı Sarayı müze girişindeki 3.Ahmet çeşmesi ile Sultanahmet meydanındaki Alman çeşmesi olsun.
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: huseyinsak

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Çeşme konusunda semrta bayagı tecrübeli. Bizzat şahidim :)

huseyinsak

Aktif Üye
Tepki
54
C.tesi günü sirkeciye gidip kendime iyi bir tripod aldım ve pazar günü fotoğraf çekimlerine başladım.

Dün yaklaşık 6 saat gezdim baya bir yoruldum. Aldığım tripod 3 kg dan fazla, süre uzadıkça daha da ağırlaşıyor hissi veriyor...:(

Çektiğim bir kaç çeşme. Fotoğraf kalitesiz bunları cep telefonu ile çektim, asıl fotoğraflar Fotoğraf makinemde.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel fotoğraflardır umarım.
13 yıl geçmiş ve hiç biri görüntülenmiyor.
Bireysel bir talep içeren bu konu ile genel bi amaca hizmet etmesini istediğim konu neden birleştirilir anlamak mümkün değil. Saygı duyuyorum ama insanları forumdan uzaklaştırır bu tutum.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende bu durumdan zamanında çok yakındım, hatta konu açtım ama kimse oralı olmadı.Durum böyle olunca kabullenmek zorunda kaldım. Sistem, benzer içerikleri otomatik birleştiriyor tahminime göre. Adminin birleştirmeyle uğraştığını sanmıyorum,zira ara ara görüyoruz kendisini.:D Moderatörümüz de var ama ondan öncede böyleydi. :)

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
?Yapay Zeka Hepimizi Ele Geçirecek
Sulak yer molası yapıyım, robotun devreleri yakalım. ?

• Beğen
Tepkiler: -Skynet-

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu an sinsi sinsi ilerliyor zaten, günü geldiğinde her şey "skynet"e teslim edilecek ve bir gün terminatörsler etrafta cirit atacak. :D O yüzden işler rayından çıkmadan, sistemi kandırmak adına bu skynete tüm yetkileri devrenin, sistemi kandırmanın başka yolu yok. ??

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
?
Şaka bi yana gerçekten bu konu ile benim açtığım konunu arasında çeşme ve fotoğraf kelimeleri haricinde hiç bir benzerlik yoktu.

İlk mesajdaki arkadaş çeşme fotoğrafları çekiyormuş, bana istanbuldan çeşme yeri söyleyin demiş

Benim amacımsa, tüm dünyada tabiki öncelik yurdumuz çeşmelerde mola yapan bisikletlilerin; bisikletlerinin ya da kendilerinin fotoğrafını paylaşmaları buna ilave olarak mümkünse konumunu da belirterek forumdaki diğer bisikletlileri bu yerlerden haberdar etmeleriydi.