Cep teliniz Yasalmı?

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Telekomunikasyon Kurumu, 12 milyon kayitdisi cihazı,
kayit altina almaya hazirlaniyor.
Telefonunuzun, Telokomunikasyon Kurumu kayitlarinda
yer alip almadigini, (link) adresinden kontrol
edebilirsiniz.
Eger cep telefonununuz kayitlarda yer almıyorsa 5 ay içinde
Kuruma basvurmaniz gerekiyor.
Kayıt islemi, 5 YTL karsiliginda Telekomunikasyon Kurumu
tarafindan yapilacak.
Kayit ettirilmeyen cep telefonları ise bir daha kullanıma
sokulmamak üzere sebeke baglantilari kesilerek devre disi birakilacak.
------------------------------------------------------------

Cep telefonunuzun imei numarasini

ogrenmek icin telefonunuzun

ekranına ( *#06# ) yazın çıkan numarayı yukarıdaki

internet sayfasından girerek kontrol edin.

Kayıtlı gözükmüyorsa 45 gün bekleyeceksiniz çünkü ben telekominikasyon kurumu istanbul bölge müdürlüğünü aradım. 45 gün sonra nereye başvurulacağı belli olacakmış.

Sevgiler.
Barbaros

Scudo

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Benim iki tel vardı asıl kullandıgım yasal.
Diğeri 8 yıldır bizde eski dandirik siemens c 35 o kayıtlı degıl cıktı.

kadıkoyde satayım 50 ytl ye kurtulayım barı. :)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
benim ki yasal değil..bi de kaç senelik "kaçak telefon" lafını son 6 aydan beri "spot telefon" yaptılar..adama gidip telefon fiyatı soruyorum.adam bana "spot 500 ytl diyor" bende kaçak dimi diyorum ( uyuzluğuna:D) adam hemen çıkışıyor "hayır! spot bizim mallar".. şaştım ya:D:D:D

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Abi ben daha bi ay önce KVK dan aldım telefonu.2 yılda garantili dediler.Kaçak değil orjinal dediler ama benimkide yasal değilmiş.tanımadı imei numaramı.Şİmdi ben buları parçalamazmıyım.:D

ilgin

Üye
Tepki
12
Bilgi olması için eklemek istiyorum.
Telefonlarımızda herhangi bir arıza olduğu zaman teknik servise götürüyoruz telefonumuzun arızası giderilmesi için.
Kimi zaman telefonun içindeki tüm parçalar değişiyor (yani cihaz swap ediliyor).
Böyle olduğu zaman cihazın imei numarası değişiyor. Yani sizin faturalı , Telokomunikasyon Kurumu kayitlarinda bulunan telefonunuz tamirden geldikten sonra imei numarası değiştiği için kayıtlarda bulunamayabiliyor.

Bataryanın arkasında bulunan imei ile telefonda *#06# tuşlaması yapmış olduğunuzdaki imei numarası birbirini tutmuyor..

Eğer cihazınız tamirden geldikten sonra faturanızdaki imei ile telefonda *#06# tuşlaması yaptığınızdaki imei numarası birbirini tutmuyorsa teknik servis size yazılı bir belge vermelidir.
Bu belgede cihaz swap edilmiştir yeni imei no şudur şeklinde bilgi bulunmalıdır...

Aklınızda bulunsun...

Fethi Aktunç

Forum Bağımlısı
Tepki
243
Bisiklet
Trek
Serviste öle bir değişiklik olabilir.Ablama yeni telefon aldık garantili 2 ay oldu olmadı kayıtsız çıktı..ne servise gitti nede başka birşeye..Bence bu satıcının suçu sanırım o kayıt ettirmedi.ama şöle bişi var kayıtsız telefonlar belirtilen tarihe kadar faturasını göstermek zorunda faturası yoksa 5 YTL vericekler.yani faturalı kayıtsızlar 5 YTL'den Yırtıyor :):):):)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona

ne fatura var ne garanti belgesi allah hak getire valla... benim telefon allah'a emanet geziyor yanımda :D :D :D

havkimey

Üye
Tepki
2
şöylede bişey var normal yolla getirilen ürünler 1 milyona geliyosa kaçaklar 300 liraya geliyo ve kaçak yollardan devlet ekonomisine etkisi muhakkak oluyor... ama devlet bunu engellemeye kalkmıyoda gidiyo bu kaçak üzerinden kendiside para kazanmaya çalışıyo bence budur....

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
evet devlet kaçaktan para kazanma peşinde.. yanlış hatırlamıyorsam tr'De 12 milyon kaçak cep telefonu varmış...artık kaçak olayının önüne geçeceğiz diye bas bas bağırıyorlar..