Çelik kadroyu yükseltmek

Scudo

borsert

Üye
Tepki
27
Hollowtech daha kullanmak nasip olmadı bilemeyeceğim. Ama bilenler elbet vardır.
Eski bir fotoğrafını ekleyeyim.

Aynı açıdan bir aprıgeytten sonraki halini ekleyeceğim.
ben de bişey zannettim. bu kadroyla uğraşılır mı allah aşkına
O lastikleri taktım 20 km sürdüm . Aga manyak bişiii yer uçağı oldu MTB , 273170 dosyayı görüntüle273171 dosyayı görüntüle

Adi lastikte kullandım , XRC MUD'da kullandım . Bu lastik bir başka ön 2 arka 7 vitese (bu kombinasyonda yaklaşık 50 km/h yapıyor isteyene diş sayılarını atarım) ne ara geldiğini o hıza ne ara ulaştığını anlamıyorsun hissettirmiyor. Hiç zorlamıyor seni . Ön 3 arka 6 yapıp kadans çevirebilirsen daha da hızlanıyor gidiyor durmak yok .

Gravel falan hikaye arkadaş. Hiç mi zorlama olmaz bu akıcılık aklımı başından aldı. Lastiklere de uygun basıncı basmadım yumuşaktı
Biraz daha süreyim ayrı başlıkta inceleme yazarım.
@mariokaldato
nası 50 yapar yaaa

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
ben de bişey zannettim. bu kadroyla uğraşılır mı allah aşkına
Uğraşılır.
nası 50 yapar yaaa
Niye yapamasın ? En basitinden yokuş aşağı pedallarım 50 yapar :)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

denizt

Üye
Tepki
559
İsim
deniz
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
50 de yapar fazlasını da yapar yapmasına ama yokuş bitene kadar. İlk okuduğumda 20 km'nin ortalama hızı olarak 50km/h dediğinizi sanmıştım.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
50 de yapar fazlasını da yapar yapmasına ama yokuş bitene kadar. İlk okuduğumda 20 km'nin ortalama hızı olarak 50km/h dediğinizi sanmıştım.
Yok yahu anlık olarak 50 km/h bahsediyoruz . Ortalamada elli yapacaksam. Elektrik motoru taktırırım

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Yok yahu anlık olarak 50 km/h bahsediyoruz . Ortalamada elli yapacaksam. Elektrik motoru taktırırım
İstanbul gibi eğimin eksik olmadığı bir yerde 50 km/h ortalama yapmak için o motoru kendimize taktırmak gerekir. Tavsiye ettiğimden değil, bilgi maksatlı. :)

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
İstanbul gibi eğimin eksik olmadığı bir yerde 50 km/h ortalama yapmak için o motoru kendimize taktırmak gerekir. Tavsiye ettiğimden değil, bilgi maksatlı. :)
Konya düz yer. Bisikletle ulaşım için cennet :)

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
5.909
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Heyecanınızı yansıtış şekliniz çok hoştu. Heyacanınız bitmesin, güle eğlene kullanınız.
Ben de Bisan Grand Tour Eco ile düz olduğunu düşündüğüm yolda biraz abandım. Nefesim ve gücümü sınıra kadar zorlamadım ama 2 - 3 dk kadar 45 - 48 vs. görmüştüm.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Heyecanınızı yansıtış şekliniz çok hoştu. Heyacanınız bitmesin, güle eğlene kullanınız.
Ben de Bisan Grand Tour Eco ile düz olduğunu düşündüğüm yolda biraz abandım. Nefesim ve gücümü sınıra kadar zorlamadım ama 2 - 3 dk kadar 45 - 48 vs. görmüştüm.
Mtb dişli oranlarıyla alakalı . Diş sayıları her yaprakta yakın olduğu için vites değişiminde o kadar abartılı hızı artırmıyor ve sürekli yüksek kadans çevirebilmek mümkün oluyor.

Teşekkür ederim

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Düzenleme 2.5 sene oldu halen bu şekilde kullanıyorum. Rublenin bakıma ihtiyacı var. Açmayı denemedim.

• Beğen
Tepkiler: Jawerbone

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Son düzenleme orta göbekte hafif boşluk yapmaya başlamıştı . Geçenlerde pedal yüzünden orta göbek ses yapıyor diye değiştirdim yanlış düşünmüşüm aynakol'a diş açtırmak zorunda kaldım .

Yeni orta göbek Shimano BB-UN 300 oldu