Çelik Bisikletliler Kulübü

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ahmet Onur Çakmak
Offf icime bir urperme geldi , iyi geldi bu ehehe
aviary-image-1487038189521.jpeg

Scudo

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
@Murat Cömez
Maşa açısı ne kadar dik. Ön jant içeri girmis gibi ? Ama bisklet pista olunca tabi böyle oluyor

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Aynen ilk sayfalardada dedigim gibi celik ve klasik bisikletlerin degeri yok bu forumda. 107 Yorum ve olay bitti, yorumlarin coguda hep ayni kisilerden geldi. Yazik böyle basliklarin devami gelmiyor ama suluk tutacagi bulamiyorum yardim, selemin vidasi kayip oldu nerden bulurum, gidona zilimi nasil takarim, ince teker hiz artirirmi, 1000Tl bisiklet tavsiyesi vs. vs. konularin popüler oldugu bir yer olmus.
:agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla::agla:

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
@Murat Cömez
Abi sen paylasimlarini yap bizimle bosver biz kaliteli içerik yapmaya devam edelim. Vida arayanların, yeni başlayıpta konunun aynısından 100 tame oldugu halde yeni konu açanların zaten burada işi olmaz.

Tepki
33
Bisiklet
Carraro
Her ne kadar üstadlarımızın bisikletleri gibi koleksiyon değeri olmasa da bemim için manevi değeri yüksek olan Balkan bisikletim. Çocukluğumda mavi rengine sahiptik ancak taşınma esnasında kaybolmuştu. Benzerini buldum ve kendi çapımda toplamaya çalışıyorum. Şimdi jantları ve lastikleri yenileme zamanı. İstanbul'da 18'' sıfır jant buldum, göbekten klasik 5 vitesli hale getirdikten sonra çocukluk zamanlarımdaki gezmeyi hayal ediyorum.

İlk Aldığım Zaman(İzmir'den bulmuştum)
202129

Toplama sürecinin ilk aşaması: Sele yeniden kaplandı, gidon, gidon boynu, sele borusu, maşa üstündeki parlak kısım yeniden krom kaplandı. Paslar temizlendi ve araba boyacısında boyandı.
202130

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2000 yada 2001 yılında amcama Hollanda'da olan bir tandıklarından bir bisiklet geldi. Yıllarca kuzenim bindi hurdaya ayrılınca bana verdiler bisikleti 2004 yılından itibaren bende bende 1 yıl kadar kullandım. Sonra balkonda dururken başta lastikleri olmak üzere kauçuk olan her donanımı parçalandı. Bir ara toplamaya çok niyetlendim. Gittim depodan çıkardım. bir baktım bisiklet benim aramda büyük bir boy farkı var. Eve gelip iyice inceledim ya 26" yada 650b olarak geçen modellerden, onu da geçtim kadro boyu 50. Haliyle öyle biraz durdu bir gün sökebildiğim ne varsa üzerindeki söktüm. benim boy 198 olunca hali ile baya küçük kalıyor. Bizimkiler atmasın diye her bir parçasını farklı bir yerde sakladım. Kadrosu Denizlideki evde duvarda asılı duruyordu en son. Onu toplamasam bile uygun bir kadro bulursam geri kalan parçalar ile bulduğum bisikleti toplamayı ümit ediyorum. Kadroyu elimden çıkarsam bile parçalarını elimde tutmaya deva edeceğim.

@Murat Cömez abi kendi adıma konuşmak gerekirse klasiğe ilgim olmadığından ziyade bilgi ve tecrübem olmadığı için konuyu sadece takip edenlerden oldum. Başta sizin ve diğer klasik sahibi üyelerin gerçekten çok hoş bisikletleri var. Klasiğin yerini hiç bir şey tutmaz. Babam ve amcamlar yıllarca Ankara'da saniyede klasik Amerikan araba parçası sattığından olsa gerek 75 model sonrası çok nadir arabalar hoşuma gider.
Bisiklete ait olan elimdeki resim bir tek bunu bulabildim.

Dosyalar

hodor

Üye
Tepki
301
İsim
Serkan Kara
Bisiklet
Diğer
@mariokaldato

Klasiklere ilgi duyan birisi olarak her ne kadar klasik olsa da bisikletlerin kullanılması taraftarıyım. KOLLEKSİYONERLİK ayrı bir kurum kolleksiyoner parçaları istediği gibi değerlendirebilir. Fakat şahsi fikrini söyleyen birine bu şekilde bir tavır sergilemen hoş değil Raşit abi. Kim kime gönderme yapıyor farkında değilim fakat forumda tanınan ve büyüğümüz olan bir abi kim olurda olsun "şu kılıklı,bu kılıklı" gibi tabirler kullanmamalı küçüğün olarak tavrını tasvip etmediğimi söylemek isterim.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Murat Cömez
Az kaldı çelik bisikletim yolda. Şimdilik sessizce takipteyim bu konuyu. Ağustos içinde Columbus Life serisi çelik borularla hazırlanan Soulrider kadromla yerimi alıcam bu başlıkta.
Özellikle teker açıklıklarından, boru uzunluk ve açılarına her detayı kendim belirlediğim bir kadro olacağından gerçekten merakla bekliyorum sonucu.

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@BerkEvren Yasin işinin ehli :) Benim moser'in boya işlerini kendisi yaptı. Bende maddi yönden bi ayarlamaya yaptığımda güzel bi kadro sipariş edeceğim.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BerkEvren
Hayirli olsun simdiden Berk;
Heyecanını paylasiyorum emin olabilirsin.
Teker acikliklari, boru uzunluklari falan kendin belirleme sekli nasil oldu bi kisaca deginir misin rica etsem ? Yani muhendislik acisindan bu belirlemelerin etkileri nasil olur acaba bunu belirleyebiliyor muyuz?

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren

Yapanı bilmem ama yaptıranın ne yaptıracağını çok iyi bildiğini bildiğimden ''ruhu'' olan bir şeyin ortaya çıkacağından eminim. :harika:

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren