Castello Cayenne tavsiye eder misiniz?

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52
merhaba arkadaslar

foruma yeni üye oldum. bisiklet konusunda tecrübesizim. şehirde ve ormanda kullanmak için bir bisiklete ihtiyacım var. başlıktaki bisikleti tavsiye edermisiniz ? fiyatı uygun geldi..

(link)

özellikler

KADRO: STEEL FULL SUSPENSION
MAŞA: DOWNHILL SUSPENSION
GİDON: ALÜMİNYUM CTY
AYNAKOL: ALÜMİNYUM
VİTES: TY 21 SHIMANO AND SRAM
FRENLER: ALÜMİYUM V MODEL
JANTLAR: DOUBLE ALÜMİNYUM
LASTİKLER: DOUBLE COLORS 26.195
AKSESUAR: VİTES KORUYUCU

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen
Scudo

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Ben tavsıye etmıyorum..fıyat aralıgı belırtılmemiş, 400 ytl den asagı olacagını sanmıyorum farklı grublarda degerlendırme yapmak gerekır..

Ayrıca sızın ayırdıgınız butce onemlı ve bısıklete hangı kosullarda bıneceksınız,bunun yanında boy,kılo, olarak da bisiklet almanız onem taşır..

Bılgılerı tam olarak açıklarsanız yanıt verebılırım..sızın saglıgınız ve butcenız acısından...

Alternatıf olarak bakabılecegınız mtb yada yol bısıketı...trek,kron,bıanchı,drag,corratec markalarını gozden gecırebılırsınız..

Forum da bu tur bılgıler mevcuttur....

sayglar esen kalın....

• Beğen

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52
Ben tavsıye etmıyorum..fıyat aralıgı belırtılmemiş, 400 ytl den asagı olacagını sanmıyorum farklı grublarda degerlendırme yapmak gerekır..

Ayrıca sızın ayırdıgınız butce onemlı ve bısıklete hangı kosullarda bıneceksınız,bunun yanında boy,kılo, olarak da bisiklet almanız onem taşır..

Bılgılerı tam olarak açıklarsanız yanıt verebılırım..sızın saglıgınız ve butcenız acısından...

Alternatıf olarak bakabılecegınız mtb yada yol bısıketı...trek,kron,bıanchı,drag,corratec markalarını gozden gecırebılırsınız..

Forum da bu tur bılgıler mevcuttur....

sayglar esen kalın....

cevabınız için teşekkürler..

bisikletin fiyatını yazmayı unutmuşum.. 200 ytl. benim bütçeme uygun fakat fayda/maliyet açısından hakkında fikir edinmek istedim.

bisiklete genellikle hafta sonları binmeyi düşünüyorum.. yaşım 21 boy 1.80 kilo 74..

saygılar..

• Beğen

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Bunu alacağına nerdeyse "bisiklet alma" diyeceğim geliyor ama diyemiyorum.. (Madem bisiklet almak istiyorsun.)Sonuçta bisiklet.. Ama 250 YTL civarı para ayırırsan aluminyum kadrolu Salcano Mountainer var.. Taksitle de satılıyor..Tabi bunun yanında görünüşünü hiç beğenmiyeceksin ama ne yapalım başka çare yok.. Biraz bisiklete "benzer" bir şey arıyorsan önerim bu.. Yok görüntü istiyorsan Castello..

• Beğen

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52
Bunu alacağına nerdeyse "bisiklet alma" diyeceğim geliyor ama diyemiyorum.. (Madem bisiklet almak istiyorsun.)Sonuçta bisiklet.. Ama 250 YTL civarı para ayırırsan aluminyum kadrolu Salcano Mountainer var.. Taksitle de satılıyor..Tabi bunun yanında görünüşünü hiç beğenmiyeceksin ama ne yapalım başka çare yok.. Biraz bisiklete "benzer" bir şey arıyorsan önerim bu.. Yok görüntü istiyorsan Castello..

teşekkür ederim cevabınız için..

mountaineerin aliminyum kadrolu olduğundan bahsetmişsiniz.. bu heralde olumlu bir özellik.. başka bir topicde bu bisikletle ilgili upgrade den bahsetmişsiniz.. ilerde ne gibi iyileştirmeler yapılabilir ?

saygılar..

• Beğen

timurhan

Üye
Tepki
0

bence çok güzel bir bisiklet ben castellonun sitesinde gördüm güzel bence alabilirsin

Deniz Kılıç

Daimi Üye
Tepki
101
bence çok güzel bir bisiklet ben castellonun sitesinde gördüm güzel bence alabilirsin
Değerlendirmeye sadece görünüş açısından bakmamak lazım.Her güzel şey iyi olamaz.

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bence de çift amortisorlu bisikletlerden uzak dur ve alacağın bisikletin kadrosunun aluminyum olmasına dikkat et.
Aluminyum kadrolu bir bisiklet daha demir e göre daha hafif olacağından + bir özelliktir.
Üzerinde ki varolan parçaları daha üst modellerle değiştirerek bisikletini modifiye edebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Konunun üzerinden 5 ay geçmiş arkadaşlar ;)
Timurhan, istersen arşivden bisiklet seçimi ile ilgili eski yazıları oku, o zaman çift "yaylı" bir bisikletin ne kadar kötü bir seçim olduğunu sen de göreceksin ;)

by-berker

Üye
Tepki
11
hayır çok kalitesiz en kaliteli mazlzemesi o bisikletin mekanizması oda shımano tourney vites kolları 2 gün sonra atmıyo teli çekmiuo dişleri sıyırıyo zaten Türkiye'de ki yeni nesil castellolar orjinal değil bi tane üretici castellonun marka hakkını almış bu yüzden hepsi çakma castello

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@goLdenskuLL

bence çok iyi bi seçim yapmışsın bende de kron 2000 var kadro cok iyi ben cok memnunum