Carraro

enes kuzu

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
selamun aleykum carraro kullanıcları ve tüm bisikletform ailesi carraro big 827 almaya karar verdim 1200 tl degermi sizce ? kullann varsa menmunmu

• Beğen
Tepkiler: maco2186
Scudo

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
Alanlar memnun, sağlam bisiklet tura birebir tabi disk olması garip :)

A.mert

Üye
Tepki
12
İsim
A.Mert
Bisiklet
Carraro
Ben aldim memmunum hocam
Vites geçişleri biraz sıkıntılı ayar yapildiktan sonra bi sikinti kalmaz

Hocam pardon benim ki 829 yanlis olmasin:)

talha55

Üye
Tepki
54
İsim
Talha Çakır
Bisiklet
Bianchi
Aleykümselam. özellikleri iyi, güzel olsa gerek. Şahsen ben tavsiye ederim, kullananların da memnun olduğunu duydum :)

enes kuzu

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
saol hocam teşekkür ederim

arkadaşlar boyum 180 45 kadro 1180 tl 49 kadro 1260 tl sizce hangısını almalıyım

arikanfati

Üye
Tepki
85
İsim
fatih arıkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
beyler su an inceliyorum bisikleti.
ağırlık konuusnda bilgisi olan var mı ? kaç kilo ?

mete16

Üye
Tepki
0
İsim
Mete
Bisiklet
Carraro
Merhabalar Bende Carraro Z467Race Var 1800 e Aldım Memnunum Fakat 30 Vitesli Bisiklet Arkada 10 Diş Var 9. Vitesten 10 A Geçmiyor Forumdada Yeniiyim Soru Soramıyorum burdan yardımcı olurmusunuz çok acil

talha55

Üye
Tepki
54
İsim
Talha Çakır
Bisiklet
Bianchi
@mete16 o çapraz vitesten dolayı meydana geliyor. Ön dişli birdeyken sadece ilk 5 vitesi kullanın. Ön tarafı 2ye alıp 6-7-8 i kullanın. Ön tarafı 3e alınca da son 2yi yani 9-10u kullanın.

Kısaca korkma normal :)

eczsalih

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Carraro
iyi günler öncelikle başlangıç seviyesinde dağ bisikletcisi olduğumu belirterek 1 hafta önce eski bisikletim bianchi speed 4000 i satarak carraro big 827 aldım bugün ilk defa ormanda deneme fırsatım oldu ilk aldığımda asfalt yolda denediğimde fren disklerinde sürtmeler olunca pişmanlık duysamda daha sonra kendi ustama götürdüğümde içim rahatladı malesef bisikleti aldığınız yer de en az fiyatı kadar önemli olduğunu anladım.ETİMESGUT kadir usta aynı zamanda bir bisiklet tutkunu kendisi abi montajını ayarsız yapmışlar ben hallederim deyip bisikletin ayarlarını yapınca bisikletin keyfini çıkarmaya başladım gelelim test sürüşüne ;
Ön amörtisör sistemi gidondan kilitli suntour gayet yeterli zamanla kullandıktan sonra sağlamlığı nasıl olur bilemem tabiki her türlü çukur bozuk yol taş tepe inip çıkmama rağmen hiç bir sıkıntı yaşatmadı gayet yumuşak inişler sağladı bu arada ne gereği var ben bu işi manuel de yaparım düşüncesindeydim kesinlikle gidondan kilitli amörtisör tavsiyemdir toprak yolda amörtisörü kilitlemesseniz bütün enerjinizi tüketebilir önünüze aniden çıkan çukurlarda ve taşlık yolda hemen amörtisörü açmak kesintisiz sürüş keyfi veriyor.
Bisikletin yol tutuşu aerodinamiği gayet hoşuma gitti bianchi speed ile düşme noktasına geldiğim eğimli patikalarda daha rahat ve güvenli geçtim.bu arada 27,5 jant yol tutuşu olarak 26 janta göre çukur ve atlama rampalarında daha güven verici.
Orta aktarıcı ve aynakol düşük devirlerde gayet nazik vites geçişi sağlasa da zorlanmalarda gecikmeler yaşatmaya başlıyor gerçi tourney de direk zincir atmalarını ve ayar bozulmalarını sık yaşadığım için pek sorun olmadı yeni başlayanlara kesinlikle hevesleri kaçmaması için en az acera veya üstü bir sistem ile başlamaları tavsiye olunur. Kısacası orta aktarıcı ve aynakol kalitesi ile benden geçer not alamadı ama nazik kullanımlarda hiç bir sıkıntı çıkarmıyor.
Arka aktarıcıya gelirsek acera arka aktarıcı gayet sessiz ve kararlı vites değişimleri ile çok hoşuma gitti. Sınırlarını zorlamama rağmen hiçbir takılma ve isteksizlik göstermeyerek benden geçer not aldı.Tabi bakalım yağmur çamur ve daha zorlu yollarda ne olur onu sizinle paylaşmaya devam ederim. 8 vites olması dışında beni baya memnun etti ve benden geçer not aldı.
Shimano hidrolik disk frenlere gelecek olursak gerek frenleme mesafesi gerek fren kolunun yumuşaklığı ve eliniz ile dilediğiniz gibi ayarlamak ve yolu hissettirmesi mükemmel.Ne gereği var dediğim HD frenler gayet güven vermesi ve anında tepki vermesi ile benden tam not aldı kesinlikle shimano HD frenler tavsiyemdir.
Bu özellikleri ile carraro 827 kesinlikle kendisine ödenen ücreti hakediyor.(1080 tl ye aldım pazarlık ile) Ön aktarıcı dışında bisikletten çok memnun kaldığımı fakat aldığınız yeri iyi seçmenizi tavsiye ederim... Bu arada ankara da iseniz internettenkapalı kutuda alıp montajını Kadir ustaya yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederim. Etimesgut yurtiçi kargo yanı kendisi çalıştığı için gündüzleri babası dükkanda siz akşama doğru giderseniz bulabilirsiniz.
Herkese keyifli sürüşler dilerim bisiklet en iyi spordur unutmayın.

Ankh

Üye
Tepki
6
İsim
Berkcan Çağatay
Bisiklet
Specialized
Big 827 kullaniyorum. Dağda kullanirken hic surasi da soyle olsa demedim. Sadece biraz daha hafif olsaydi dedim duz yolda giderken birkac kere. Ama atlamasi, ziplamasi gayet zevkli. 30 km lik bir sehirdisi yol yapmistim onda da cok uzmedi. Baslangic icin bence guzel tercih.

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@eczsalih öncelikle hayırlı olsun. Bisikleti 2. El mi aldınız ?

SalihYLDRM

Üye
Tepki
12
İsim
Salih
@eczsalih
Hayırlı olsun bende bu aralar bisiklet almayı düşünüyorum sen ucuza almışsın biraz bende carraro crs 620 düşünüyorum mütçeden dolayı nasıl bisiklet bilgin varmı

eczsalih

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Carraro
hayır sıfır aldım ama baya bi pazarlık yaptım ama crs 620 başlangıç için gayet güzel bisiklet kadro ve maşa hariç benim bisiklet ile aynı özelliklere sahip ilerde sistem yenilerim dersen bianchi rcx 230 modeline (muadil fiyatlarda daha uygun hatta) bakabilirsin...

SalihYLDRM

Üye
Tepki
12
İsim
Salih
@eczsalih
Bianchi rcx 230 a baktım ama zoom maşa olduğu için pek önerilmedi

rognam

Üye
Tepki
4
İsim
Mert
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar merhaba carraro force 720 buldum ikinci el 3 aylık kullanılmış sadece 1900 diyor sizce nasıl

OmegA

Merida Sevdalısı... 💚
Tepki
282
İsim
Eralp Melendizli
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba 03.03.2020 tarihinde Carraro Daytona 730 bisikletimi aldım. Bisikleti yıkadığımda maşası taş gibi sertleşiyordu 2 gün sonra geçiyor sanıyordum, biraz yumuşuyordu. Bisiklet ilk yağmurunu 2021 kışında gördü. Yağmurdan sonra iyice taş gibi oldu ve düzelmedi. Garantisi ile fabrikaya gönderdim ve maşa sistemim full yenilendi. Ama 5, 6 gün önce yeniden yağmur gördü ve bugün 6 gün ardından bindiğimde maşamın yine sertleştiğini fark ettim. Yeniden yetkili servise gittim fabrikayı arayacağını söyledi ama bu sorunu başka yaşayan var mı bunu bilmek istedim. Belki kronik bir arızadır. Ne olduğunu çözemedim, fabrikadan sıfır gelen maşada sorunlu çıktı.

Kadir İLBAY

Forum Bağımlısı
Tepki
872
İsim
Kadir İlbay
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@OmegA
Merhaba, aynı bisiklet modelini çok yakın bir arkadaşımda kullanıyor ve maşadan aynı sorunları o da yaşadı. Hem çok sert hem de maşa genelde içeride kalıyor. Kitleme mekanizması koymuşlar ama maşa hep kitli zaten. :D Biz de baya uğraştık yumuşatmaya ama nafile, bir işe yaramadı. Aynı modele sahip başka insanlarla da konuşma fırsatım oldu ve hepsi maşayı beğenmediklerini söylediler. Kronik bir problem, Zoom marka ve 3kg civarında bir maşa. Değiştirmek en doğru karar olur diye düşünüyorum. 5000tl civarındaki deore setli mtbye zoom maşa koyan Carraro neyi amaçlamaktadır çözemedim bir türlü... Genelde Carraro mtblerinin maşalarını bisikletin genel kalitesine göre daha düşük tutuyor.

OmegA

Merida Sevdalısı... 💚
Tepki
282
İsim
Eralp Melendizli
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@OmegA
Merhaba, aynı bisiklet modelini çok yakın bir arkadaşımda kullanıyor ve maşadan aynı sorunları o da yaşadı. Hem çok sert hem de maşa genelde içeride kalıyor. Kitleme mekanizması koymuşlar ama maşa hep kitli zaten. :D Biz de baya uğraştık yumuşatmaya ama nafile, bir işe yaramadı. Aynı modele sahip başka insanlarla da konuşma fırsatım oldu ve hepsi maşayı beğenmediklerini söylediler. Kronik bir problem, Zoom marka ve 3kg civarında bir maşa. Değiştirmek en doğru karar olur diye düşünüyorum. 5000tl civarındaki deore setli mtbye zoom maşa koyan Carraro neyi amaçlamaktadır çözemedim bir türlü... Genelde Carraro mtblerinin maşalarını bisikletin genel kalitesine göre daha düşük tutuyor.
Aynen dediğiniz sorunlar var. Ben fabrikaya gönderdim iç mekanizması full değiştirildiği söylendi, garantiden yaptırdığım için ücret ödemedim ama sorun yine çıktı. Bu gidişle bi' Rock-Shox mecbur oldu. :(