Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
866
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba, boyun ve bel fıtığı nedeniyle uzun süredir yol bisikleti kullanamıyorum. Bu nedenle bisikletimi sattım. Aşağıdaki bisikleti bir arkadaşımdan 5000tl karşılığında almayı planlıyorum. Bisiklet sadece 2 kez kullanılmış ve kozmetik olarak sorunsuz durumda.

Sizce 2018 model 330 için fiyat nasıl, alınır mı? Teşekkürler

bisiklet_5860495c60833_CARRARO-SPORTIVE-330-28-17959.jpg

Scudo

ahmetsarı

Üye
Tepki
7
İsim
ahmet
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhaba, boyun ve bel fıtığı nedeniyle uzun süredir yol bisikleti kullanamıyorum. Bu nedenle bisikletimi sattım. Aşağıdaki bisikleti bir arkadaşımdan 5000tl karşılığında almayı planlıyorum. Bisiklet sadece 2 kez kullanılmış ve kozmetik olarak sorunsuz durumda.

283129 dosyayı görüntüle
cimri.comdan baktıgım kadarı ile 0 fiyatı 9000tl civarı kişisel görüşüm fiyat uygun

• Beğen
Tepkiler: Erdal Ylmz

everhard

Forum Demirbaşı
Tepki
1.514
İsim
Tolga A.
Bisiklet
Carraro

283129 dosyayı görüntüle
Sportive 330'un güncel liste fiyatı 10.580 lira. Yani bahsettiğiniz fiyat gayet makul, bence kaçırmayın.

• Beğen
Tepkiler: Erdal Ylmz

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross

283129 dosyayı görüntüle
kaçırmayın derim.

arkadaşımda dün giantın bi şehir modelini satmış çok ucuza 4500 tl. sıfırı şuan 10. haberim olsa bende foruma yazardım temiz onun bisikletide kadro olarakta carrarolardan hafif.

(link)

Son düzenleme:

webwebi

Üye
Tepki
9
İsim
HALİL AYDIN
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
54 kadro bir tane sportive x aldım bakalım ..

ama kaç aydır hareketsizim .. kondisyon falan kalmamış bende .. bir de dışarısı buz gibi olunca anca geldik eve bisikletle
Hayırlı olsun, güle güle kullanın inşallah. Müsait olduğunuz vakit fotoğrafını paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

Tepki
119
İsim
Conquerer
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar bir sorum olacak. Orjinal jantı bulabilir miyim? Akor probleminden dolayı değiştirmeye niyetim var. Teşekkürler.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.005
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar bir sorum olacak. Orjinal jantı bulabilir miyim? Akor probleminden dolayı değiştirmeye niyetim var. Teşekkürler.
Mosso'nun servis ve bayileri orijinal jantı getirtebiliyor, Carraro servisleri ve bayileri de getirtebilir bence.

tennozer

Üye
Tepki
44
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun, güle güle kullanın inşallah. Müsait olduğunuz vakit fotoğrafını paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.
tşklr .. aldığımdan beri aslında binemedim hiç
havalar karlı falan olunca binmiyorum
amadışarı çıkarınca söz atarım fotoları

• Beğen
Tepkiler: webwebi

olgay

Üye
Tepki
8
İsim
olgay Y
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Öncelikle herkese merhaba. sportive 350 modeli sahibiyim şubat 2022 de aldım 56 kadro bana biraz ufak geldi ilgilenen olursa görüşebilirim.

pix530

Üye
Tepki
52
İsim
Max
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hello all, sorry I have to write in English.
can anyone recommend good dealer in Antalya? I want to check 2XX bikes in person to test drive and buy.
need 3 bikes. Size 176/77, 175/75 and 169/80.

I like this brand and Kron the most so far.
if someone got both, any idea which brand is better with same group set etc?

for locks.I can contribute here. Simple locks are lightweight, I had massive master chain type locks and ulocks , and if bike is very expensive they can cut it or ulock too.
The ulock is even more heavy. It comes with attachment so easy to carry.
disadvantage ofulock is thatyou can use for 1 bike only and due to size it’s only one point of contact.
with heavy big cable I attach 3 bikes at once.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.005
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Hello all, sorry I have to write in English.
can anyone recommend good dealer in Antalya? I want to check 2XX bikes in person to test drive and buy.
need 3 bikes. Size 176/77, 175/75 and 169/80.
...
If you share this message in (link) thread, it may be possible for friends from Antalya to recommend dealers.
There are Carraro users from Antalya in the forum, they may be following that thread.
You can use this text if you want:

"Antalya'da iyi bir Carraro bayisi tavsiye edebilecek olan var mı? Test sürüşü yapmak ve satın almak için Sportive 2XX serisinden bisikletleri yerinde görmek ve denemek istiyorum. 3 bisiklet alacağım: 176/77, 175/75 ve 169/80 ölçülerinde."

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: pix530

tordek

Üye
Tepki
0
İsim
Kaan A.
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Herkese merhaba, bugün İzmir sundu bisikletten Carraro sportive 224 satın aldım. Çok basit bir soru olacak belki ama ne kadar araştırırsam araştırayım bulamadım. O yüzden affınıza sığınarak, gidon üzerinde High ve Low mandalları bulunmakta, bunlar ne işe yarıyor. Normal vitesi araştırdım, nasıl kullanılması gerektiğini az çok öğrendim fakat bunu anlayamadım. Bugün 6km kadar sahil yolunda sürerken biraz o mandallar ile oynadım ve bisikletin çekişinde değişimi hissettim. Ne işe yaradığını açıklayabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.005
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Herkese merhaba, bugün İzmir sundu bisikletten Carraro sportive 224 satın aldım. Çok basit bir soru olacak belki ama ne kadar araştırırsam araştırayım bulamadım. O yüzden affınıza sığınarak, gidon üzerinde High ve Low mandalları bulunmakta, bunlar ne işe yarıyor. Normal vitesi araştırdım, nasıl kullanılması gerektiğini az çok öğrendim fakat bunu anlayamadım. Bugün 6km kadar sahil yolunda sürerken biraz o mandallar ile oynadım ve bisikletin çekişinde değişimi hissettim. Ne işe yaradığını açıklayabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Alt mandallar teli gererek zinciri büyük dişliye ittiriyor, üst mandallar teli gevşeterek zincirin küçük dişliye düşmesini sağlıyor. Solda alttakinde High yazar, ön vitesi büyük dişliye alır, sağda alttakinde Low yazar, arka vitesi büyük dişliye alır. Önde büyük dişliye almakla arkada büyük dişliye almak birbirine zıt işleve sahip olduğundan sağ ve solda alttaki mandallarda birbirinin tersi ifade yazıyor. Hızlanırken High'ı tetiklemek, yavaşken ya da tırmanırken Low'u tetiklemek gerekir diye düşünebiliriz. Low'u tetiklemek arabada vites düşürmek, High'ı tetiklemek arabada vites yükseltmek gibi ama ayrı yönetilen iki ayrı şanzıman varmış gibi.
Bunun dışında vites kullanımına ait genel bir bilgi şurada var: (link)

• Beğen
Tepkiler: tordek ve ÆSir

tordek

Üye
Tepki
0
İsim
Kaan A.
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
O mandalları kullanmam da bir sorun yok o zaman anladığım kadarıyla. Çok teşekkür ederim bilgilendirici yorumunuz için. Alıntı yapamıyorum, yeni üye olduğum için özür dilerim. İyi akşamlar.

pix530

Üye
Tepki
52
İsim
Max
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
If anyone can recommend me between 250/230 and 227 models? Anyone upgraded and can share the experience?
250 is SRAM mid range mostly. Fork is 30mm and its not real hardtail one. But expensive.
230 I can not find it online. Is it a new model? Seems to be not too far from 250, just Deore.
227 is much cheaper. Most of it same as 230, just Altus for FrontGear and Crankset. Its not bad.

pix530

Üye
Tepki
52
İsim
Max
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Boyutuna karar veremiyorum. 46 küçük, 51 büyük görünüyor. 176/77. ikisine de bindi. 46 çocukken, 51 gidon yükseltmek zorunda kaldı. 18-19 arası bir dağ bisikletim var.