Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@snr1900
ben 224 aldım. ama henüz kullanamadım 2 ay sonra kullanabileceğim. aynı şeyi bende baya düşündüm forumdan araştırdım vs.. hd fren güzel duruyor yeni teknoloji felan ama aradaki fark çok olunca o farka değer bulmadım. V frenle hd arasında çok fark olmadığını gördüm test videoları felanda izledim genel olarak aynılar. bazı yerlerde V frenin iyi çıktığı bile oldu. Testlerde de sanırsam hd frenin tepki süresi düşük olduğundan hd fren daha iyi tutuyor en azından ben öyle düşünüyorum. tecrübeli arkadaşlar cevaplar tabi yinede bana bakmayın siz :D

Scudo

öner gazi

Üye
Tepki
51
İsim
öner gazi somuncu
Bisiklet
Carraro
@snr1900
Bütçeniz yeterliyse 225 alın. Faydasını görürsünüz, zararını görmezsiniz. Bütçe yetmiyorsa 224 te fazla fazla işinizi görür. Hd olsun ama daha ucuz olsun düşüncesiyle 223 e yönelmeyin sakın. Çünkü 223 ile 224 ün maşaları farklı. At ile eşek gibi yani

Ayrıca kadro boyu olarak 46 yı seçebilirsiniz. 51 büyük gelebilir, gidona uzanma mesafesi olarak.

@snr1900
224 iyi seçim. 225 i geçen ay peşin 2100e aldık bi arkadaşıma. Pazarlıķla 225 da alabilirsiniz

snr1900

Üye
Tepki
2
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
İlginiz için teşekkür ederim. Bugün iş çıkışı gidip tekrar denedim ve 1700tl ye 224 v fren aldım. Cumartesi günü teslim edecekler.

• Beğen
Tepkiler: Türko

ibgk883

Üye
Tepki
0
İsim
Görkem
Bisiklet
Carraro
Selamlar Carraro Sportive 225 kullanıcısıyım, bisikletimin zincirinde yağ değişimi yaparken eklediğim yağ dikkatsizliğimin sonucu arka tekerlek diskine az da olsa gelmiş. Ne kadar üzerinden 1-2 hafta geçmiş olsa da eskiden çok keskin tutan disk fren şuan aynı hissi vermiyor. Ön de bir problem yok. İkisiyle birlikte yavaşlamamda sorun olmuyor. Ama genel olarak durumdan rahatsızım en uygun ve pratik nasıl bir çözüm bulabilirim arkadaşlar? Balata spreyi ilk günkü gibi diski eski haline getirir mi?

abducekic

Üye
Tepki
10
İsim
Abdullah
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@snr1900
225 kullanıcısıyım 3 gün oldu alalı.
3 gündür açıkçası çok memnunum HD fren şehir içinde muhteşem ancak uzun turlar için bilmiyorum 20km harici uzun tur yapmadım tur bile sayılmaz ama gayet memnun kaldım.
Bisikleti alırken kararı vericek olan sensin içine sineni al muhtemelen memnun kalırsın.
Kadro boyu için forumda bilgiler var yazarsan çıkar ben 192 boy 56 kadro aldım bana birebir geliyor.Deneme imkanın varsa bir bisikletcide denemeni öneririm.

• Beğen
Tepkiler: mehmetozgurcansu
Tepki
48
İsim
mehmetozgurcansu
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@abducekic
bendede 227 var ben 1 yildir kullaniyorum 20 km gecince sele agri yapiyordu birde elcikler 20 den sonra agriyapiyordu.seleyi brooks c17 ali expres elcik aldim ramazan uzun tur yapmadim ama cok rahat olmus belki seninde degismen gereke bilir gerci kisidennkisiye degisiyormus bu durumlar
saygilar

• Beğen
Tepkiler: abducekic

abducekic

Üye
Tepki
10
İsim
Abdullah
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mehmetozgurcansu
Abi onu farkettim zaten ellerimde sıkıntı yoktu ellerim serttir zaten de toto knock down oldu hala ağrıyor ? ama sanırım bu koltuklar işini düzgün yapan bir firma yok bı dediğin gibi brooks gibi pahalı sağlam markalarda gerçek deri koltuk alırsan kurtarirsin yoksa büyük koltuklar bile kurtarımiyor.

Tepki
48
İsim
mehmetozgurcansu
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@abducekic
benimde oyle benimde boy 1.86 kadromuz ayni ben arastirmistim biraz daha uygunu belki biliyorsundur
sportourer diye bir marka var brooks yari fiyat iyi oldugunu soyluyorlar bilgin olsun
iyi surusler

• Beğen
Tepkiler: abducekic

öner gazi

Üye
Tepki
51
İsim
öner gazi somuncu
Bisiklet
Carraro
@ibgk883
Elinizde sprey varsa deneyin ancak büyük ihtimalle çözüm olmayacak çünkü balatanız organik ve yağı emiyor. Temizleseniz bile tekrar kusuyor yağı. Balatalarınızı değiştirmeniz gerekecek

• Beğen
Tepkiler: ibgk883

jettthasan

Aktif Üye
Tepki
113
İsim
hasan bilgili
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
merhaba,
arkadaşlar carraro sportive 230 2017-18-19
sıfır alma niyetindeyim şehir bisikleti bölümlerinde yazdım.
biraz kafa karışıklığı oldu biraz KADRO konusunda
giant merida cube vs. markaların kadroları 6061-7005 gibi alaşımları vs. var
carraro bir durum belirtmiyor bilgi sahibi olmak istiyorum.
ayrıca bu markaya kullanılan amortisör kilitlemeleri tam randıman veriyor mu
teşekkürler

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@jettthasan

6061 7005 vs kullanilan aluminyum alasimlarin tipini gosteriyor. 6061 genelde daha saglam ama daha agir, 7005 ise daha hafif ama daha dayaniksizdir -bu yuzden genelde birlesim noktalari cift kat gecilir (double butted) - tek basina cok bir sey ifade etmez. Iyi bir markanin 6061 aluminyum bisikleti dandik markanin 7005 malzemeli bisikletinden daha saglam ve hafif olabilir.

Amortisor ise tamamen bisikletin markasindan cok kullanilan amortisorun markaya bagli.

öner gazi

Üye
Tepki
51
İsim
öner gazi somuncu
Bisiklet
Carraro
@jettthasan
Ben 223 kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla kadro 6061. Sportive serisinin kadrosu için hafif diyemem. Mosso nun (legarda ları kastetmiyorum) deore setli bisikletleri daha hafif. Amortisörler piyasadaki ithal - yerli bisiklerlerin %90ında suntour nex63. Daha üst amortisör sedona 350 de var. Rock shox paragon havalı. Ama o bisiklette bulunmuyor. Sonuç olarak 230un amortisörleri diğerleri ile aynı olduğu için seçiminizde bir kıstas olmayacaktır. Mosso lara bur bakın derim. Sabit maşalıları 12 kg civarında sanırım

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Okurken başıma agrilar girdi yeminle yav :(

Alin bi tane binin gezin yav sanki Fransiz terziye italyan takım diktiriyorsunuz. Pedalsiz gecen her gününuz omrunuzden gidiyor. Carraro degil bisan ihlas mountain cat da alsaniz mutlu olursunuz merak etmeyin. Benim 8 kiloluk, 11 kiloluk, 10 kiloluk, 13kiloluk cesitli bisikletlerim var hepsi ucuruyor lar ehehe

Son düzenleme:

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@jettthasan
carraro 2 serisi 15.5-15.6 kg a sahipler
eğer 6000 7000 serisi gibi şeylere takıyorsan ve hafiflik istiyorsan 1. amörtisörden vazgeçeceksin sabit maşalı bir bisiklet bakacaksın ama carraro sportive 330 bile 12.5 gibi bir ağırlıga sahip gene ağır yani Carraro lar ağır 2. illa amörtisör diyorsan biraz daha para koyacaksın hafif alu ya da karbon bisikletlere bakacaksın

bence sen carraro dan vazgeç diğer markalara bak

jettthasan

Aktif Üye
Tepki
113
İsim
hasan bilgili
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
merhaba,
cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkürler.
öncelikle bazı arkadaşlar daha önce ki yazılarımı ve msj bilirler. amacım kadro hafif ağır olması değil. taa başta bu işi araştırırken ağırlık önemli değilden yola çıktım. bisiklet önerilerinde genelde avrupa bisiklet kadroları iyi olsun önce kadro gibi birçok yazı gelince bende bahsi geçen birçok markaya 3500 civarında ki ortalamalar üzerinden baktım msj da ki alüminyum alaşım vs. durumlarını gördüm. carbon ve çelik vs. haricinde bu kadroların carraro vb bisikletler de değerlerinin yazılmaması ile diğerlerinde ki yazılmalarını anlamadığımdan yazdım.
öğrenmiş oldum hepinize teşekkürler, amortisör konusu da carraro 230 ya da 227 üzerinden alış yapmak istediğimden kullanan arkadaşlar amortisörlerden memnun mu diye sordum.
benim daha önceki msj. bahsetmiştim bir defa daha yazayım üşenmeden sizler de bu uzun yazıya kusura bakmaın.
emekli olacağım ve bisikleti birkez alıp kullanacağım al düz maşalı-olmadı sat al acere setli sonra yavaş yavaş deore üste geçersin gibi
seçeneklerim olmayacak.
işte bu durumdan dolayı kadro iyi alt ekipmanlar acera-altus markalarla
kadrosunu bilmediğim ama donanımları deore olan carraro-whistle-kron 1000 gibi bisikletler üzerinden sonulandırmak istedim.
bu nedenle kadro-amortisör konusunu özellikle carraro böllümüne yazdım.

tekrar hepinize teşekkür ederim.
saygılar
iyi akşamlar

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hasan bey iyi akşamlar bakın size ankarada bisiklet buldum kadro boyu sizin için uygunsa bu fiyata daha iyisini bulamazsınız 3500 lirayada üzerindeki ekstralarıyla birlikte sıfır buna benzer bir bisiklet alamazsınız
(link)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
48
İsim
mehmetozgurcansu
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@jettthasan
selamlar cararo 227 amortısor cok ıyı ve amortısor gıdondan kıtlenıyor ( yokus ve duz yol ıcın ) cok ıyı
saygılar

• Beğen
Tepkiler: jettthasan

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selam arkadaşlar.Kafam biraz karışık. Şehirde ve ara sıra dağ bayırda kullanmak için Carraro sportive alacağım fakat benim kafamda illa şunlar olacak dediğim özellikler var. Bisikletin tekerlekleri kolay çıkacak , V fren olacak , Maşa hem amortisörlü hem kilitli ( mümkünse yolda giderkende kilitlenebilen, gidondan kilitlenebilen olursa daha iyi ) .Bu özelliklerde olan hangi modeldir. Birde boyum 1.85 51 kadro almayı düşünüyorum.Sizce doğru seçim mi ?

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
@Tolga Özdemir
Trek DS serisine bakabilirsiniz.

Tepki
20
İsim
Emre Akyol
Bisiklet
Merida
@snr1900
iyi ayarlanmış bir v fren hd fren kadar durdurma performansı verir ama hd fren çok konforlu elleri yormayan ve kötü hava şartlarında daha avantajlı olan yeni bir sistem tabiki bir adım önde hd... önemli olan bütçe...
kadro boyuna gelince bunu hesaplayan program var forumda oradan rahatlıkla yapabilirsiniz...ama en mantıklı olan canlı üstüne binerek bacak boyunuzu kontrol etmek...

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato