Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@osmancan71
Forumda bahsettiğiniz/sorduğunuz saatlerle ilgili konular/incelemeler mevcut, bir çok farklı kullanıcın deneyimlerini bulabilirsiniz. Bu bölüm oldukça spesifik ve sadece Sportive serisine dair paylaşımlara açık. Farklı detaylar konuya dahil olunca konu dağılıyor ve insanlar asıl aradıkları bilgiye ulaşmak için sayfalarca konu okuyorlar ki sizin de başınıza geldi bu. Lütfen forumun arama butonunu kullanarak ulaşmak istediğiniz bilgiyi arayınız, anlayışınız için teşekkürler.

Scudo

hafize

Üye
Tepki
2
İsim
Hafize A.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar selam, yarın 227 ve 225 arasında kararımı verip bisikletimi alacağım.Bütçeden dolayı büyük olasılıkla 225 olacak. Tecrübem 10 km sahil yolu gezintisinden ibaret. Bu ''performansta'' çok daha düşük bir model üzerinde düşünmek belki daha mantıklı olurdu fakat tecrübem arttıkça ileride bisikleti değiştirme sıkıntısı doğmasın istedim. Umarım doğru karar olur. Bugün iki bisiklet mağazasına gittim, birisi benim kadro boyumun kesinlikle 46 olduğunu diğeri ise kesinlikle 41 olduğunu belirtti. 46 kadro boyunda ayakta dururken kadro ile olması gereken 5 cm lik boşluk payı olmuyor.Diğer mağazada 41 kadro bisiklet henüz kurulu değilmiş, yarın kurulacak yarın deneyeceğim ama kesinlikle benim ölçümün 41 olduğu söylüyor satıcı.Boyum 1.61cm iç bacak boyum 73cm kilom ise 67kg. Araştırdıkça kafam karıştı. Şimdiden çok teşekkürler.

gmutlu

Üye
Tepki
5
İsim
gürkan
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hafize
Ölçülere göre 41 kadro boyu daha uygun gibi duruyor. Ama gidip binin hangisinde kendinizi rahat hissediyorsanız onu alın. Deneme imkanınızın olması büyük şans.
Bende 225 almak için gitmiştim 227 alıp çıktım :)
Gerçi sonu da yok. 230 süper mesela ama arada baya fiyat farkı var. Satıcı alıcı olduğumu anlayınca ısrarla 227 yi satmak istedi indirim falan da yaptı. Kullandıkça neden bunu al dediğimi anlayacaksın dedi ve beni ikna etti.

• Beğen
Tepkiler: hafize

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@hafize

Ilk basta bende iki model arasında kaldım. 225 e karar verdikten sonra 224 ü aldım. Aralarındaki fark fren sıstemıydı oda epey fark ediyordu.

Boagrius

Üye
Tepki
94
Bisiklet
Scott
@hafize
Verdiğiniz ölçülere göre size 16" (40-41 cm) kadro uygun olacaktır. Tabi bisikletin geometrisine göre de değişir ama 46'nın büyük geleceği kanaatindeyim.

hafize

Üye
Tepki
2
İsim
Hafize A.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Cevaplar için çok teşekkürler, kadro boyu 41 de karar kılınmıştır ve 225 alınmıştır ?

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@BF Okuru
belki yanlış arattım ama aratınca çoğu eski konular bi kısmı alım satım şeyi :) teknoloji gelişiyor diye birde kolayma geldiği için sordum buradan :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@osmancan71
İşte herkes sizin gibi "işin kolayına" kaçtığında konular gereksiz yere şişiyor ve işe yarar bilgiler arada kaynıyor maalesef, lütfen biraz daha dikkat :harika:

Tepki
1
İsim
Kemal
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Günaydın arkadaşlar.
Bisikletim 2016 model carraro sportive 225 Kadro yapısı eski model olanlardan. Uzun tur için kelebek gidona geçmeyi planlıyorum. Ancak bisikletim için uygun gidon ölçüsü kaç ya da neresinde yazıyor bir türlü bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

Ayrıca tercih edeceğim kelebek gidonunun modeli ve markası konusunda da tavsiyeleriniz varsa onlar da işime yarar.
Xlc'nin diğerlerine göre epey uygun bir modeli var ama emin olamadım. Yapısı itibariyle sakıncalı mı acaba?
Satari Zone için de forumda düz değil de içe doğru eğimli olması eleştirilmiş.
Bu konuda da destek olursanız memnun olurum.

• Beğen
Tepkiler: Kazım kuru55

Kazım kuru55

Aktif Üye
Tepki
55
İsim
Kazım
Bisiklet
Carraro
ben XLC 31.8 Gidon kullanıyorum yaklaşık 3 senedir memnunum.Bisikletim carraro 224

(link)
bu linkte sana yardımcı olacak bilgiler var.

• Beğen
Tepkiler: Kemal İnce

vanhelcing

Aktif Üye
Tepki
30
Arkadaşlar sıfır 2018 227 icin alabildiğiniz en iyi fiyat nedir acaba ? Ayrica 2019-2018 fark nedir bu modelde ?

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@vanhelcing
2019 modelde vites telleri kadoronun içinden gidiyor sitesindeki fotoğraflara detaylı bakarsanız görürsünüz orda. benim bildiğim o fark var. geçen sayfalarda sanki biriside dış lastikler farklı demişti

everhard

Forum Demirbaşı
Tepki
1.513
İsim
Tolga A.
Bisiklet
Carraro
@vanhelcing
423. sayfada farkları yazdığım bir ileti mevcut. Oraya bakabilirsiniz. Benim bildiklerim bunlar.

Heisenberq

Üye
Tepki
103
İsim
Walter White
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Carraro 227 ye şu tarz çamurluk arıyorum. Ucuz yollu iş görecek tavsiyesi olan var mı?

Dosyalar

Tepki
1
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar,

5 sene sonra geçen gün carraro 225 niyetiyle gidip 227 51 kadro alıp çıktım. bugün 40km lik küçük bi tur gerçekleştirdim. Düz asfaltta gerçekten çok keyif verici, fakat biraz ağır geldi sanki bana, benim hamlığımda olabilir neyse.. Vites geçişleri mükemmel, hidrolik frenlerde çok bi fark göremedim v frenlerden basınca her ikiside duruyo yağışlı havalar hariç..sele rahatsız sırf sele rahatsızlığından turu sonlandırdım çünkü popom çok acımaya başladı. Sürüş keyfi yerine işkenceye bıraktı 2 saat sonra.. Önceki bisikletimde de ilk aldığımda popom hiç böle acımamıştı. İlk iş seleyi değiştireceğim. Amörtisör farkını hissettim çünkü bozuk satıhlara girdim denemek için gerçekten fark ediyor. Kilitleme düğmesi elinin altında olması güzel.
Son olarak ayna kol orta ve en büyük dişlideyken, arka dişli en küçüğüne alınca, ön aynakol tarafında zincir sürtüyor, o çıkan ses çok sinir bozucu, bunu nasıl ayarlarım?

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: osmancan71

gmutlu

Üye
Tepki
5
İsim
gürkan
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@carpathia41
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Aynı bisiklet çantasına kadar bendede var. Seleden bende muzdaribim. Siz sele kılıfına rağmen memnun kalmadınız demekki. Bende kılıf alıp deneyecektim vaz geçtim.
Sele olarak bir arkadaşım Decathlon daki 199tl lik olan geniş gel sele aldı. Bisikletiyle biraz gezme şansım oldu baya rahat geldi bana. Bisikleti aldığım yer de sedona nın geniş selesini önermişti. Üzerine gel kılıf ile beraber.
Decathlondaki rahat geldi ama bisiklette de biraz büyük duruyor görsellik olarak. Ben rahatlık deyip onu alacağım gibi.

• Beğen
Tepkiler: carpathia41

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@carpathia41
jelli bir sele ya da jelli tayt alınarak sele problemi çözülebilir,ufak bir vites ayarı ile zincir sürtmesi sorunu halledilebilir.bisikletiniz 14,5-15 kg arası bir ağırlıga sahip tabi biraz ağır ama başlangıc için gayet ideal

• Beğen
Tepkiler: carpathia41

Luskan

Üye
Tepki
0
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Herkeze merhabalar carraro 224 kullanıcısıyım. 2-4 günlük tur planım mevcut. Bisiklet için tur çantası, arka port bagaj için birçok marka model mevcut. Bisikletime uygun olarak hangilerini önerirsiniz?

afaslan

Üye
Tepki
11
İsim
Ahmet Fevzi Aslan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar merhaba, oldukça çok şey yazılmış, mutlaka soracağım önceden sorulmuştur ya da cevabı verilmiştir şimdiden özür dilerim tekrar soruyorsam.
Şu an carraro 223 ve 225 arasında kaldım satış fiyatı olarak arada 400₺ bir fark var, 223 1750₺, 225 de 2150₺.
Aradaki fark lastikler, 8 li arka dişli vites sistemi, sele, ve hareket özelliği olan maşa direksiyon bağlantısı görünüyor.
Ben haftada 2 kere falan bineceğim egzersiz maksatlı, aylık da ortalama 200-250km yapacağım.
Sizce bu farkı ödemeye değer mi? Sorduğum bisikletçi 225 i çok övdü, biraz işkillendim ben de. Konu hakkında bilgi sahibi olanların yardımını rica ediyorum, şimdiden teşekkürler.