Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Tepki
12
İsim
özgür
Bisiklet
Trek
arkadaşlar şu konuda bana yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler adana da yaşıyorum burda bisikletten anlayan satıcı yok elindeki neyse onu satmaya çalışan insanlarla dolu benim ihtiyacım olan modarate dedikleri 60 derece açı ile sürebileceğim yada dik açıya yakın sürebileceğim bir bisiklet. bisiklet sürmeyi seviyorum ama çevreninde tadını çıkarmak istiyorum dolayısıyla eğik vaziyette 60 derece altı sürmek istemiyorum piyasada ki modellere baktığımda carraro nun sportive serisinde sanki bu mümkün gibi yanılıyormuyum? yanılmıyorsam hangi modele bakmalıyım teşekkürler

arkadaşlar şu konuda bana yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler adana da yaşıyorum burda bisikletten anlayan satıcı yok elindeki neyse onu satmaya çalışan insanlarla dolu benim ihtiyacım olan modarate dedikleri 60 derece açı ile sürebileceğim yada dik açıya yakın sürebileceğim bir bisiklet. bisiklet sürmeyi seviyorum ama çevreninde tadını çıkarmak istiyorum dolayısıyla eğik vaziyette 60 derece altı sürmek istemiyorum piyasada ki modellere baktığımda carraro nun sportive serisinde sanki bu mümkün gibi yanılıyormuyum? yanılmıyorsam hangi modele bakmalıyım teşekkürler

Scudo

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@hollyland62

Bircok sehir bisikletinde istediginiz surusu saglayabilirsiniz, carraro sportive seriside buna dahil.

KADQ35

Üye
Tepki
55
İsim
Kadir NALDÖĞÜCÜ
Bisiklet
Carraro
@dtcf31 camurlukların markası nedir acaba

@dtcf31@AntiBizan selenin markasını öğrenebilirmiyim

Tepki
12
İsim
özgür
Bisiklet
Trek
@uussff maalesef öyle olmadığını yaşayarak gördüm bende trek fx 7.2 var dik sürmek için boğazı değiştirdik gidonu değiştirdik evet dik sürebilir hale geldik ama yaklaşık 1 sene sonra bilek dirsek ve boyun bölgesinde ağrılar çünkü dik sürebilmek için geometrininde uygun olması lazım öbür türlü dirsek kitli gitmek zorunda kalıyorsunuz ve bu eklemlerde sıkıntıya yol açıyor bu nedenle varmıdır bildiğiniz geometriside dik sürüşe uygun modern görünümlü bisiklet marka model tşk..

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@hollyland62Bircok derken net olarak bildiklerimi siralayayim. Carraro sportive serisi, sedona 3xx serisi, mosso legarda serisi 60° aciyla surebileceginiz bisikletler. Emin olmamakla birlikte salcano city sport ve wings te oyle olacakti.
Ozellikle carraro ustunde ayarlanbilir bogazla gelmesi bakimindan avantajli.

Aklima geldide, kullandiginiz bisiklet size buyuk olabilir mi? Cunku kullandiginiz bisikletinde geometrisi bu saydiklarima oldukca benzer.

Birde 90° derece surulebilen bisikletler var tabii.

everhard

Forum Demirbaşı
Tepki
1.513
İsim
Tolga A.
Bisiklet
Carraro
@hollyland62
Trek'in Fx serisi daha çok yol bisikleti özellikleri taşıyan (kadro geometrisi, sürüş) bir hibrit bisiklet serisidir. Aynı markanın Ds serisi ise daha ziyade dağ bisikletine yakın bir hibrit seridir. Sıkıntınız bundan kaynaklı olabileceği gibi arkadaşın da belirttiği gibi kadro boyu ile ilgili bir durum da olabilir.
Ben de aynen sizin gibi eğik sürüş şeklinden hoşlanmayan biriyim. Ancak tam dik açıyla sürülen klasik şehir bisikletleri de fazla hoşuma gitmediğinden (dağ bisikletinin de hakkını verecek kadar araziye girmeyeceğimden) yine hibrit bir bisiklet olan Carraro Sportive 227 aldım ve kullanıyorum. Büyük ihtimalle aradığınız özellikleri ve istediğiniz sürüş şekli ihtiyacınızı karşılayacaktır. Hem açılı gidon boğazı da mevcut olduğundan sürüş açınızı bir parça ayarlama imkanı tanıyor. Bir de bayide falan deneyebilirseniz aslında en doğru fikri kendiniz edinirsiniz.

musaataseven

Çankırı-Ankara
Tepki
269
İsim
Musa Ataseven
Bisiklet
Carraro
Bu konuda sorun yaşayan var mı hiç gerçekten. Bende gidonu yükseltmeyi düşünüyorum.

@benji34

Tepki
12
İsim
özgür
Bisiklet
Trek
@uussff kadro boyu m kadro 173 boy bir tık küçük bile denebilir L kadro da çok büyüktü arası yok fakat kötü değil sorun kadro boyu değil bence yine aynı geometri olayı everhard arkadaşın belirttiği gibi bu kadro yol bisikletinin kolsuz versiyonu gibi bir şey 60 derece açı gerçekten zor buraya bunları not düşmek istedim ilerde birilerinin işine yarar belki geometri önemli dün giant escape baktım trek fx e yakın bir kadro ama geometrisi gerçektende 60 a yakın açı ile sürmenize izin veriyor çokta hafif bir bisiklet gerçekten hoşuma gitti şimdi giant escape mi carraro sportive 227 mi desem nedersiniz fikri olan varmı teşekkürler

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@hollyland62Bence m kadro 17.5 ise kadro boyu size tam.

Bu 2 secenek arasinda tabiki giant air escape alinir :) carraro 227 15.5 kg, giant 9kg civari. Giant ta sadece 3lu aynakola gecme durumunuz olabilir. Stok olarak 2li.

• Beğen
Tepkiler: hollyland62

BugAdam

Daimi Üye
Tepki
182
İsim
Onuralp
Bisiklet
Lapierre
@uussff15,5 olduğuna emin misiniz? Sportive 224 için stok fabrika verisi 14,3 kg çünkü.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@BugAdam

Forumdan carraro 227 sahibi bir arkadasin yalancisiyim.
Satis Etiketiketindeki agirligi 14.7kg. Ben forumda bu sekilde bilgi verirken kendisi konuya yazip beni duzeltti.

Tepki
7
İsim
arslan aslantürk
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@uussff Çok doğru söylüyorsun kardeşim.Senin dediğin gibi bende bugün carraro sportive 227 sahibi oldum.Bahsettiğin gibi 2078 tl ye aldım.Havale Yapınca da %3 daha indirim oldu.1995 tl ye geldi.Herkese kazasız sürüşler diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: uussff
Tepki
7
İsim
arslan aslantürk
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
çok teşekkürler

everhard

Forum Demirbaşı
Tepki
1.513
İsim
Tolga A.
Bisiklet
Carraro
@fotoğrafçı
Güle güle kullanın güzel sürüşler dilerim. Bu arada çok iyi fiyata almışsınız

Tepki
7
İsim
arslan aslantürk
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Teşekkür ederim kardeşim.Fiyat konusunda haklısınız ama inanın eylülden beri 2.el almayı düşünürken ani kararla gözümü kararttım.Kredi çekip havalede yapınca ucuza geldi.

Tepki
25
İsim
Ulaş T.
Bisiklet
Diğer
images.jpeg
merhaba 2018mofel bi 227 modeli aldım boyası çok narin ve mat geldi varmı bi tavsiyeniz koruma yıkama cila vb.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

neycitizen

Üye
Tepki
27
İsim
Mustafa Yurttaş
Bisiklet
Carraro
@KADQ35
Böyle silip yıkamanın zararı olur mu ki acaba?