Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Gravel dıye ısımlendırılen bı bisiklet kategorisı varmış arkadaslar. Kullanan varmı Sportive serısı ıle arasındakı fark nedir hissiyatı nasıldır yazabılecek varmı

Scudo
Tepki
1
İsim
Berkay
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@osmancan71 ben bir süre kullandım şehir bisikleti lastiğini çıkarıp yol bisikletine takmışlar misali. Çok önerirmiyim hayır çünkü şehir içi veya uzun turlarda yorabilir.

• Beğen
Tepkiler: osmancan71

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@osmancan71 ben bir süre kullandım şehir bisikleti lastiğini çıkarıp yol bisikletine takmışlar misali. Çok önerirmiyim hayır çünkü şehir içi veya uzun turlarda yorabilir.
Su konuyu okudum epey özendim. Sonra bıraz daha okudum hııı dedım az bısı daha bakınca haaa tmm boşver o zaman dedım :D seninde fikrin cok ıyı oldu durduk yere bı anlık hevesle ıkıncı bısıklete gerek yok :D

(link)

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Yol bisikletiymıs bu. Ben arazıde de surmeyı seviyorum. Aslında 2. Bır bısıklet olarak alırsam yol bısıkletı olur o ama satıp alacak olursam sportıve gıbı hibrit/melez olmalı oda gravel olur sportıve 330 olur.

Sehırden bıraz çıkıp güzel yerleri gezeyim desen asfalt bıtıyor ztn :)

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
ufak geziler için iki çanta hemen hemen yeterli geliyor. Üçgen çanta 35 tl fiyatına göre malzeme kalitesi normal ama tavsiye ederim. 44km lik bi gezi yaptım kırşehir kesikköprüye. yolun özellikle kenar kısmı mucura dönmüş asfalt bitmiş o çok yordu beni. amortisör açsan açılmıyor kapatsan çok sarsıyor.

IMG_20191217_161436.jpg

Tepki
1
İsim
Baran Mahir
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@osmancan71 elciklerin marka modeli nedir acaba
@Berkay Biçer Ses oturarak pedala yüklendiğinde ve oturarak yokuş çıktığında geliyorsa sele borusuyla selenin birleştiği kısmı sök tekrardan tak bende ilk aldığım zaman 350 km den sonra ses başladı göbekten geliyor sanıyordum göbeği sökecektim son şans olarak koltuğa elimle bastırdım baktım gıcırtı hemen söküp taktım 5 numara alyan ile sorun halloldu çok ön kaldırınca , kaldırımdan sert inince ve engebeli araziye girince oluyor genelde

salim64

Üye
Tepki
16
İsim
salim
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mert-41 @Smh @Alzatrac @BF Okuru @teo53 @eternalsun @Scutoid @Hakorman @7haiku @btoyer @Soul Of Kaiser @Okumusr @Sercan3534 @Okumusr @Samsam @"Oğuzz" @Hakorman @7haiku @btoyer @Soul Of Kaiser @Okumusr @mtb_rider @Desert Fox @Berkay Biçer @Baran Mahir @Baran Mahir @osmancan71@undefined @tony0694 @everhard @Yılmaz35 @krank @Berkay Biçer @Baran Mahir @Baran Mahir @osmancan71@brylcn @Berkay Biçer @Baran Mahir @Baran Mahir @osmancan71@Desert Fox @burakbayoglu @everhard @Belkab @mtb_rider@undefined

arkadaşlar kaza yapmamak için teknik bir soru sormam lazım , carraro sportive 224 kullanıcısıyım ve yüksek rakımlı bir yere düz yoldan çıkıp, tarlalardan, yolsuz yerleren inmeyi planlamak istiyorum :)) sizce carraro 224, bu yollara dayanır mı, eğim 20-25-30-35 derecelerde.

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar, sitede bir sorunmu oldu, üyeliğim gitmiş, yazdığım mesajlar vs hiçbiri yok. Aslında sanki sadece benim değilde son 1 aylık mesajların hepsi gitmiş gibi..bir ara site linki bozuktu, o aşamadamı birşeyler oldu?

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@Mert-41 @Smh @Alzatrac @BF Okuru @teo53 @eternalsun @Scutoid @Hakorman @7haiku @btoyer @Soul Of Kaiser @Okumusr @Sercan3534 @Okumusr @Samsam @"Oğuzz" @Hakorman @7haiku @btoyer @Soul Of Kaiser @Okumusr @mtb_rider @Desert Fox @Berkay Biçer @Baran Mahir @Baran Mahir @osmancan71@undefined @tony0694 @everhard @Yılmaz35 @krank @Berkay Biçer @Baran Mahir @Baran Mahir @osmancan71@brylcn @Berkay Biçer @Baran Mahir @Baran Mahir @osmancan71@Desert Fox @burakbayoglu @everhard @Belkab @mtb_rider@undefined

arkadaşlar kaza yapmamak için teknik bir soru sormam lazım , carraro sportive 224 kullanıcısıyım ve yüksek rakımlı bir yere düz yoldan çıkıp, tarlalardan, yolsuz yerleren inmeyi planlamak istiyorum :)) sizce carraro 224, bu yollara dayanır mı, eğim 20-25-30-35 derecelerde.
Bahsettiğine benzer bı iniş yaptım belkıde daha ağırı. Teker patlayınca yardırdım asagı dogru toprak yolda. Toprak yol dedıgımede bakma tarladan kotudur cunku yol sertleşmiş ama yagmur sel sularından yolda yarıklar çukurlar oluşmuştu. Uzun vadede sıkıntı yaşatır mı bılmem ama bende pek birşey olmamıştı. Zorlamadıkca bısıkletı inersin dıye düşünüyorum 224 mtb ye daha yatkın bı hıbrıt dıye biliyorum. Fıtness/performans ve bı hibrit değil. Lastık havası alt sınıra yakın tutarsan sorun yaşamazsın. Gecmıs sayfalarda fotoğrafı olması lazım bahsettiğim yerin.
(rollbackten sonra bı önceki sayfaya gelmiş fotolar oradan bakabilirsin.) zaten bu tarz bi hibrit alıyosan boyle yerlerde gezmek gezebılmek lazım :)
Selamlar, sitede bir sorunmu oldu, üyeliğim gitmiş, yazdığım mesajlar vs hiçbiri yok. Aslında sanki sadece benim değilde son 1 aylık mesajların hepsi gitmiş gibi..bir ara site linki bozuktu, o aşamadamı birşeyler oldu?
Rollback oldu saldırıdan dolayı. 1 ay geriye alindi (25 gun felan)

• Beğen
Tepkiler: salim64

xman

Üye
Tepki
28
çin kaynaklı saldırı sebebiyle oluşan arıza sonucu bazı yedekler yüklenememiş. forumda açıklaması vardı. Bu sebepden olabilir.

• Beğen
Tepkiler: salim64

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur

20 eğim çok büyük bir rakam
üstelik asfalt olmayan bir yoldan bahsediyoruz
açıkcası 224 üstnde gelen 700-35 ya da 700 40 lastikler pek bu iş için uygun değil dağ bisikleti lastiği gerekir

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
20 eğim çok büyük bir rakam
üstelik asfalt olmayan bir yoldan bahsediyoruz
açıkcası 224 üstnde gelen 700-35 ya da 700 40 lastikler pek bu iş için uygun değil dağ bisikleti lastiği gerekir
@salim64
Tekrar düşününce rampalardakı egımlerde aklıma gelınce gerçekten bozuk yol için buyuk rakam. Yavas yavas ınılır ama o istende zevk alınmaz pek. Benim hızla indiğim yer 10 felandır ama zemını sert idi

everhard

Forum Demirbaşı
Tepki
1.513
İsim
Tolga A.
Bisiklet
Carraro

Dağ bisikleti kullanın hocam. Sportive serisi bahsettiğiniz kullanım şartları için biraz narin kalır.

erman35

Forum Demirbaşı
Tepki
1.174
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar merhaba herkese iyi günler dilerim.
aramızda cs 230 kullananlara sormak isterim; mosso 1821 kullanıyorum cs 230 geçmeyi düşüyorum memnunsunuz şikayetiniz eksik yanları var mı galiba amortismanlar dan dolayı kg biraz ağır düşüncelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
arkadaşlar merhaba herkese iyi günler dilerim.
aramızda cs 230 kullananlara sormak isterim; mosso 1821 kullanıyorum cs 230 geçmeyi düşüyorum memnunsunuz şikayetiniz eksik yanları var mı galiba amortismanlar dan dolayı kg biraz ağır düşüncelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
230 yerıne amortisörsuz hafıf bır bısıklet öneririm. Yarın birgün o yönde ıhtıyacınız olursa bırdaha masraf yapmamıs olursunuz. Elinizde ıkı farklı tıp olmus olur.

• Beğen
Tepkiler: caneria