Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Scudo

mselman

Üye
Tepki
0
İsim
Selman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1000tl ye ikinci el carraro 327 mi yoksa mosso legarde 1724 mi arkadaşlar. Gittigim bir bisikletçi mossonun donanimina gore cidden ucuz oldugunu ve son donemde piyasaya hakım oldugunu söyledi. Ayrica acaba diyorum 1100 e veya 1200 çıkıp sedona 410 sifir mi alsam 1200 vermisti bir yer bana belki zorlasama baska yerlerde 1100 vs fiyat alabilirim. Bu haftasonu almak istiyorum artık epeydir araştırıyorum çünkü.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
sağolun arkadaşlar sportive 321 ime bugün kavuşabildim sonunda.serviste birleştirilmesi yapıldı.ama kafama takılan birkaç nokta var.

servisteki adam zincirleri yağlamadı hatta sordum neden diye motorin hariç bu zincirler yağlanmaz dedi vitesler için iyi olmaz dedi bu doğru mu? şimdi mazot da pahalandı nereden bulayım mazotu :)

bir de 3*5 3*6 viteste zincirde bir tıkırdama sanki zincir bir yere değiyor gibi ses çıkartıyor neden bu? bunun ayarlanmasına gerek var mı?

@mselman bence ikinic el almayın derim belki bir arızası olabilir sonra farkedersiniz üzülürsünüz.benim bütçem bay kısıtlıydı internette iyi bir indirim yakaladım 740 tl ye sportive 321 aldım siz de benim gibi indirimleri kovalayın derim hem sıfır olur hem paranız cebinizde kalır

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@DESERT FOX
Hocam hayırlı olsun. Bende montaj sırasında sorduğumda, yağlanma üretim esnasında yapılmış.
Vites konusuna gelirsek, ön ve arka dişliler zincirin paralelliğini bozamayacak konumda olması gerek. Örneğin ön en küçükteyken arka en büyük ve bir iki ddiş altında olmalı. Ön en küçük arka en küçük viteslerde olursa zincirin doğrusallığı bozulacağından, sürtünme artacak, aşınma ve ses gibi olumsuzluklar ortaya çıkacak.
Bu konuda video vs bolca bulabilirsiniz...

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@poyraz_371 çapraz kullanmamak gerek onu biliyorum 1*1 1*2 2*3 2*4 3*5 gibi gitmesi gerekiyor böyle biliyorum yoksa yanlış mı?

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

Musty37

Üye
Tepki
4
İsim
Mustafa
Arkadaşlar carraro 224 kullanıyorum , çamurluk takıp kullanan var mı ? Ne önerirsiniz ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

BaranGL

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Baran
Bisiklet
Carraro
@Musty37 (link)
225 te kullanıyordum işimi görüyordu ancak sabitlemek için plastik kelepçelerden faydalandım.

Musty37

Üye
Tepki
4
İsim
Mustafa
Bakayım hocam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bugün sportive 321 ile biraz turladım aynakol yani 3 lü dişliden sürtme ses geliyor (çapraz kullanmadıgım halde) servise götürdüm yeni bisiklet biraz kablolar uzasın bir daha ayar yaparız deyip yolladılar sizce böyle kullanmak sağlıklı mı?

bu michelin protek lastiği ne kadar iyi sizce markalı olmasının hakkkını veriyor mu?

26 inçten 28 inç olan bu bisiklete geçtim ama kontrol etmekte biraz zorlanıyorum çok hassas bir gidişi var ince lastik olmasından dolayı mı sizce?

arkadaşlar bileklerim bikilüyor elim gidonda iken bunu nasıl ayarlamalıyım ki?

0quz

Üye
Tepki
1
İsim
Oğuz
merhaba arkadaşlar 2016 sportive 327 tavsiye edermisiniz? yoksa 2016 sedona 410 almayı düşünüyorum çok yakın bisikletler birbirlerine ama 327 çok daha şık duruyor

BaranGL

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Baran
Bisiklet
Carraro
Sportive serisi için kışlık lastik önerisi olan var mı? Dişli lastikte olabilir çamur zeminler için

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ryujinjakka91 hocam bende de 321 var aaba çamurluğun fiyatı nedir,internetten aldıysanız link atar mısınız? ön çaburluk gidon sağ sol dönünce kadroun altına sürtüyor mu acaba?

Tepki
10
İsim
Enes
Bisiklet
Carraro
@DESERT FOX hocam bu gün taktım herhangi sürtme olucak gibi görünmüyor ama deneyip yine deneyimlerimi buradan yazarım aldığım link ilk link yine alternatif linkde verdim şunuda belirtmem gerek poşetten çıktığı gibi tam uyum sağlamadı bir kaç ufak dokunuş yapmak gerekti mesela vida boyutu yetmedi arka tekerin orta tutucusunun plastikleri kadroya geçmedi kesmek zorunda kaldık ama sıkıntı yok çokda önemli değil
(link)
(link)

aslında ben arka tekerinde ön tekerdeki gibi sıfıra sıfır gitmesini istiyordum öyle olsaydı eğer çok daha tatlı olucaktı, belki bu öyle olabilir tabi ama denemek lazım
(link)

Arkadaşlar Carraro sportive 330 ma Flat (düz) gidon takmayı düşünüyorum bu konuda görüşleriniz nelerdir daha önce takan var mı varsa foto paylaşırsa çok sevinirim çok merak ediyorum görüntü açısından

chomar

Üye
Tepki
16
İsim
Ali C
@DESERT FOX hocam hayırlı olsun sakıncası yoksa fiyat ne oldu? Benim de takibimde olan bir bisiklet.

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@chomar hocam 2016 dan kalmak son ürün mat siyah-michelin lastikli olan 321 i 769 tl ye (50tl maxipuanla 719)hepsiburadadan aldim 2 haftadır kullanıyorum gayet memnunum.bu saatten sonra bu fiyata bulmak zor