Carraro sportive 327 güncesi

ismailht61

Üye
Tepki
39
İsim
İsmail
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende Sportive 227 aldım. Lastikler harbi inceymiş. Kasistli yerlerde pek rahat değil. Tek sıkıntım o.

• Beğen
Tepkiler: @AKTÜRK ALİ@
Scudo

@AKTÜRK ALİ@

Daimi Üye
Tepki
170
İsim
ALİ
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ismailht61 hayırlı olsun kazasız belasız kasklı sürüşler diliiyorum :D

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba.
Neredeyse tüm sayfaları okudum.Bu bisikleti bugün bayide inceledim.Daha doğrusu bayi tavsiye etti.
Ama modelini sormadım.Aklıma bile gelmedi.Acemilik işte.
1750 TL fiyat verdi bana.
Bu arada kadrosu 51 di sanırım.Boyum 180.Sanırım bana uygun olur.
Çünkü bianchi marka bir bisiklet denedim.Kadrosu 54 tü zorlandım.

Anladığım kadarıyla bayi deki 2015 veya 2016 .sonrasında ise üretilmemiş.Hatırladığım gri renk olduğu.
Fiyat konusunda ne düşünürsünüz acaba?

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@srdrrr
Bence kaçırmayın, bir daha bu fiyata bulamazsınız 324 bile pek değişime uğramadan 1635 lira oldu bu sene ayrıca her geçen sene fiyatlar artıyor ve donanımlar düşüyor.Belki bir kaç hediye istersiniz veyahutta fiyatı 1700 tl yaptırıp çıkarırsınız bir eldiven parası :)

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Fırat Ç.
Fırat Bey arka seleyi hediye ederim dedi.Ayrıca taksit de yaparım dedi. :)

Ayrıca önceki mesajda bahsettiğim için gri renkte olandı.Sanırım Michelin lastikle geliyor üzerinde.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@srdrrr hocam alirsaniz eger dikkat edin Michelin lastikler yagmurda, islak zeminden gectikten sinra kaymaya başlıyor dikkat düşmeyin, kaza etmeyin

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir kaç gündür araştırıyorum.2 bin TL altı bisikletleri.Seçenekler var;ama karar veremiyorum.
Bisiklet mağazası bu modeli önerdi.

@Desert Fox
Öyleyse 2015 değil de 2016 model olanı mı alayım? CST marka lastik olan modeline mi bakayım?
Bir de donanım olarak 2015 mi 2016 mı önerirsiniz?

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@srdrrr hocam cst nin ne kadar iyi-kötü bilmiyorum ama michelin ile 1 yil-2600 km tecrubem var. 1 mm zirhi olmasina ragmen 730 gr hem agir, hem zirh koruması zayıf ayrica dedigim gibi yagmurda, islak zeminde kayiyor. Fiyat olarak hangisini daha uyguna veriyorsa onu al derim cst de iyi degildir büyük ihtimal ama kullanilmaz degil ben. michelin i kullaniyorum hala

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Desert Fox vites dişli modelleri aynı mıdır?2015 ve 2016 nın.Açıkçası yanlış tercih yapmak istemiyorum. :)

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@srdrrr bilmiyorum ama zannetmiyorum disli oranlarinda değişiklik yaptiklarini

• Beğen
Tepkiler: serdarvekedisi

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Desert Fox Teşekkür ederim cevaplarınız için.:harika:

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
2015 donanım olarak daha üst seviyede. 2016 da donanımda düşüşler var. Gri renkli ve Michelin lastikli dediğiniz 2015 model oluyor. 6 ay önce 1300 tl ye aldım. Yaklaşık 1500-1600 km yol yaptım. istanbuldan izmire uzun yol (arkada 25 kg yük ile) tecrübem oldu. Gayet memnunum. Şuana kadar lastik hiç patlamadı. Dolar kuru vs vs derken fiyat artışı normal. Ama biraz daha uygun fiyat olabilir. 3 yıl beklemiş bisiklet sonuçta. Hala sıfırının bulunması da ilginç.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Devilsbutcher İzmir'de iki farklı bayiye daha sordum.Bu bayilerde aynı cevabı verdi.Yani model eski,artık üretilmiyor denildi.

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@srdrrr hocam eski olması sorun değil bence yeterki iyi bir fiyata alabilelim eski bisikletleri.Malum yeni model bisikletlerde öyle kayda değer bir iyileştirme olmuyor genellikle aynı grupsetler ve aynı kadro kullanılıyor tasarımda farklılıklar oluyor.Mesela bende de 2015 carraro sportive 321 var piyasa fiyatının baya altına 2017 de aldım.Ayrıca carraro nun 2016 dan sonraki tasarım ve kullanılan renklerini nedense beğenemiyorum 2015 deki renkleri bence daha iyi

@Devilsbutcher bende de sportive 321 var hocam 2700 km felan oldu bence tek kötü yanı michelin lastikle özellikle ıslak zeminde ve yağmurlu havalarda fena kayıyor kuru zeminde bir sorunu yok

• Beğen

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
@srdrrr

Yok hocam bende 6 ay önce 2015 model sıfır olarak aldım. Doğru söylüyorlardır ama demek istediğim 3 yıl önce üretilen bisikletin hala sıfır olarak bulunuyor olması ilginç.

• Beğen

Hiko

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Carraro
Merhaba, ben 2015 model sahibiyim. Geçen sene hariç 2 senede toplam 1000 km yol yapmışımdır sanırım. Bu başlıkta da galiba mesajlarım mevcuttur.

Şimdi 2016 modelin özelliklerine bakıyorum da lastikler ve kadro rengi dışında değişen bir şey göremiyorum.

- Vites sisteminde Altus ve Acera kullanılmış ki bu seviyede bir bisiklet için bence gayet yeterli. Nazar değdirmek istemiyorum ama ben yalnızca ilk aldığımda vites ayarını yaptırdım, hâlâ ilk günkü gibi akıcı bir biçimde sessiz ve sorunsuz vites geçişlerim var. Bir daha tornavida değmedi yani. Ayrıca kondisyonunuz yeterli seviyeye geldiğinde kesinlikle 21 ve 24 vitese karşı 27 vitesin üstünlüğüne dua edeceksiniz. "3 vites de neymiş" demeyin; diğer tüm şartlar eşit olduğunda ciddi fark oluşturuyor.
- Kadro çok sağlam duruyor, ama bunun da bedeli sanırım biraz ağırlık olarak dönüyor.
- Lastiklerden ben memnunum, ama hep asfaltta kullandığımı belirteyim. Kayma olayına katılıyorum, ama herhalde Continental de kullansam aynı kaymayı yaşarım diye düşünüyorum. Bu biraz iki tekerlekli vasıtanın doğasında var bence.
- Benim için her şeyden önemlisi sabit maşa. Bence bunun çok faydasını göreceksiniz.

• Beğen

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Hiko Bir arkadaşım şöyle dedi.Emin olmamakla birlikte:"İstenirse bu modele disk fren takılabilir." Bu doğru mu?
Bir de bu modele uygun uzun boy arka ve ön çamurluk var mı?

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@srdrrr 321 de kadro disk fren uyumlu segil büyük ihtimalle 327 de uyumlu degildir ama bir bakmak lazim, ayrica kadro uyunlu olsa da 400,500 tl. en az masraf cikartir oyle kolay degil

Hiko

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Carraro
@srdrrr O konuda net bir bilgim yok ama pek zannetmiyorum açıkçası. Yalnız disk fren takıp ağırlığı 1-2 kg daha arttırmanın ne faydası olacak size, onu anlayamadım. Eğer yağmur çamurda da olsa şehir içinde sürecekseniz çok gereksiz hareket olacak. Dağa tepeye çıkacaksanız da neden şehir bisikleti alıyorsunuz?

Çamurluk ben kullanmadım bugüne kadar ancak uygun modeller var. Forumda uzun çamurluk takıp kullanan arkadaşlar görmüştüm, fotoğraflardan öyle hatırlıyorum.

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
@srdrrr evet disk fren için bağlantı noktaları mevcut istenirse takılır ama gereksiz bence.

2015 ile 2016 arasında farklar sadece lastikler değil. Pedallar orta ve ön/arka göbekler vs vs ilk alırken araştırmıştım şuan aklıma gelenler bunlar.

• Beğen