Carraro Sportive 224, 225 ve 227 hakkında

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
:(:confused:Bende geçen hafta carraro 225 ile kaza yaptım. :)Ters yönde giderken park etmiş minibüs arkasından çıkan elektrikli bisikletle kafa kafaya girdik ön maşa ve lastik havası düşük olduğundan arka teker bir metre yukarı çıktı geri düştüm ama ön jant gitmiyordu. Elle düzelterek yoluma devam ederken arka vites aktarıcı Zincire dolandı ve kırıldı . Bisikletçiye muadil Altus mu taktın dedim farketmez aynı hepsi deyip geçiştirdi. arkaya shimano xt tourney taktı ve 120 tl aldı. :hasta: Bu fiyat bana çok geldi ama neyse dedim. Gerçek fiyatı ne kadara takılıyor ? Ayrıca ön jant orijinal 100 tl civarı tutar dendi. Bende ön tekeri 2 ayrı zanaatlar tamircide 15 tl den 2 kez akort ile 30 tl ye %95 oranda düzelttirdim ama az eğrilik kaldı. Ancak yalpalamıyor . Şuan gidiyor. Bu bisiklet kaç kg ve buna uygun Olarak shimano air yada polisport coloroda city Çamurluktan hangisi olur ? Ayrıca sürekli şehir içi kullanan biriyim bunu satsam mı diye düşünüyorum daha hafif bisikletlere binince aklımda soru işaretleri kaldı. Yada çamurluk ve öne askılı sök tak olan sepet takıp mı kullansam bilemiyorum. :(

Dosyalar

Scudo

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Arda ACAR accel bisikleti rayıp sormadınız mı?

@Arda ACAR accel bisikleti rayıp sormadınız mı? @BurakLEE hocam 120 tl ye tourney takmak nedir? bence kazıklanmışsınız.kendi bisikletime bakayım dedim 321 var tourney ty300 var 40-50 tl ye internette satılıyor keşke kendiniz alıp takmaya götürseydiniz

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
@Desert Fox birde bu firma kendisini çanakkale de ana bayi olarak tanıtıp Facebook'tan bisiklet turu düzenliyor . Pişkin şekilde işçilik almayalım senden diyor . Kaza şokuyla verdim yapılsın diye işte. Aceleye geldi . sorsan hava civa bir daha asla gitmem. İnsanı soğutuyorlar herşeyden. Birde diyor ki jant içinde bekliyoruz 100 tl . Napalım bisikletten soğudum zaten satıp başka birşey mi alsam diyorum şöyle çamurluk arka bagajlı tam setlerden sıfırları 850 1000 tl filan . En azından herşeyi sıfır olur . Çamurluk al sepet al derken iyice uğraşıyorum

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@BurakLEE
Yanlış okumuyorum değil mi? En fazla 40 lira aktarıcı. Hadi 10 lira da işçilik diyelim, 50 olsun.

Size de ders olur, bir daha bir şey almadan önce piyasasına bakarsınız. Geçmiş olsun.

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim ilk olarak tur bisikleti olarak kullanmış olduğum alet ben çoknmemnundum o paraya böyle bisiklet zor bulunur eksileri sadece ağırlığı buna bi kelebek gidon takın tam bi tur bisikleti oluyor

• Beğen
Tepkiler: historiyst

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
bende giant air ve carraro 330 a kaymaya başladım hafiflikten dolayı. 225 ağır geliyor bana nedense psikolojikmidir bisikletten m i soğudum nedendir.

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçtiğimiz hafta bir arkadaşıma başlangıç bisikleti olarak aldık. Birkaç kez kullandım gayet keyifliydi.

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
merhaba bende 225 var ama çamurluk ne uyar bulamadım shimano aim air ve polisport colorado arasında kaldım ama montaja uyan hangisi bilemiyorum. meridaya polisport colorado takmış biri çok iyi duruyordu..

bu markalardan çamurluk takan var mı?

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Polisport biz taktık sıkıntı yok.

• Beğen
Tepkiler: BurakLEE

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
@burcinhan ustat direk bahsettiğim colorado olanı mı? foto var mı

(link)

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Colarado değil, üst kısmı daha parlak boyalı başka bir modeli.

Edit: geogia modeliymiş

(link)

• Beğen
Tepkiler: BurakLEE

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Sportive 225 almayı düşünüyorum nasıl tavsiye eder misiniz?

• Beğen
Tepkiler: demir48

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@historiyst

750kmdir kullanıyorum, memnunum.
Tabiki istekler ve ayrılan bütçeye göre daha iyileride mevcut...

• Beğen

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@poyraz_371 227 de var ama fazladan 3 vites ile gidondan kilitli maşa için fazladan 800 lira vermek pek mantıklı gelmedi ...

demir48

Üye
Tepki
119
İsim
Ali Demir
Bisiklet
Carraro
hocam 225 kullanıyorum ben de çok memnunum. 2015 kadro benimki en ağırı bu üst modellere göre. 2 veya 3 yıl kullandıktan sonra Deore sistemli bir bisiklete geçmeyi düşünüyorum benim için vites oranları gayet yeterli. 120 km lik günü birlik turlarım oluyor hiç üzmedi maşallah

• Beğen

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@demir48 Vites durumu özellikle rampada filan yeterli mi 27 veya 30 vites olsaydı dediniz mi?

demir48

Üye
Tepki
119
İsim
Ali Demir
Bisiklet
Carraro
@historiyst açıkçası benim bisikletimin arka rublesi 12-32T iken aynakol 48X38X28T dişli oranlarına sahip. Yol bisikletinden şehir-tura geçtiğim için bu oranlarla çok rahat ediyorum. Bisikletle kamplı tura çıktığımda bu oranların yetersiz olduğunu hissediyorum ki 20 kilo kadar yük ile gezerken çok normal. Fakat günlük turlarda yanımda taşıdığım malzemeler ile mevcut oranlar yeterli geliyor. Kıyaslama açısından 27 lik veya 30 luk sistemde 11-34 veya 11-36 dişli oranları kullanılırken aynakolda en küçük dişli 23T olarak kullanılabiliyor. Bu da bisiklet yüklü iken yokuşta biraz daha iyi bir performans sunar. İhtiyaca göre seçmende fayda var hocam fazlası gerekmez azı da üzebilir yaptığın faaliyete göre bisikletini seç. ;)

• Beğen

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@demir48 Eyvallah çok teşekkürler ama bahsettiğiniz teknik dişli konularını hiç anlamıyorum :(
Sadece ben 24V Carraro Sportive 225 i alırsam pişman olur muyum derdindeyim :krktm:
Öyle kamp için 30 kg yük ile değil de hafta sonu günlük 200 km civarı turlarda rampada filan sıkıntı yaşar mıyım acaba ? :kötü:

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@historiyst
225 ile çok ciddi eğimleri çıktım. Kesinlikle yeterli. Hatta çıkışta hala arka dişlide bir iki vitesim vardı.
225 in bu konudaki sıkıntısı ağırlığı olabilir. 15.5 kg net ağırlığı ;)

• Beğen