Carraro race 052 hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum üstadlar. lütfen yardım!

Tepki
7
@Berke Kazankaya

Peki lastik olayınıda açabilir miyiz xrs030 da gördüğüm kadarıyla continental 4 season var.Carraro galiba scwhalbe lugano çok fark varmıdır ?

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert Dönmez

İkisi de iyi lastik bence.

Tepki
81
Bisiklet
Carraro
Ben bisikleti aldığımda hemen Maxxis Detonator ile değiştirmeyi düşündüm lastikleri. Eski dağ bisikletimde de 26*1,5 Detonator kullanıyordum ve çok memnundum. Ama Schwalbe kötü bir marka olmadığından denemek istedim. Islak-kuru zemin test etme şansım oldu, herhangi bir sıkıntı yaşatmadı. Şimdilik Lugano ya devam.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Maxxis detonatör güzel lastik. Bence yol tutuşu lugano dan daha iyi. Carraro ların üzerinde lugano geliyor. Ben o zaman az bir süre lugano lastikleri kullanıp sonra arkadaşa verip maxxis detonatör almıştım. Ama lugano da kullanılmayacak lastik değil. Tam orta seviyede bir lastik. En azından lugano dan daha kötüleri de var.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek
Tepki
9
Bisiklet dostu Ömer hem bir bisiklet sever hemde bu konuda elimden geldiğince bisikletle ilgili teknik verileri okuyan ve emekli bir mekanikçi olarak yazdıklarını okuyunca kendi,kendime ah bütçe,vah bütçe dedim.Dediğin gibi bahse konu iki modelin de artısı,eksisi bak ,bak karar verilemiyor.Bilirsin yerli markalar da daha doğrusu montajı burada yapılan aslen isim hakkı yabancı menşeli ürünlerde buradaki üretim ile dışarıdaki arasında uçurumlar var.Örneğin Bianchi SLR 500 sora donanım 2 X 9 =18 vites 1640 TL. ama aynı marka İtalyan yapımı olanı ki daha kadro dokusundan belli oluyor 2.650 $ satılıyor.Aradaki fark tabii ki kadro,kompenent,fren ve lastik v.b. gibi ayrıcalıklarla sana dönüyor.Mesela Bianchi 2010 da aynı model de Schwalbe Lugano patlamaya dirençli lastik kullanırken sonra markası Chen diye başlayan bir lastik kullanmış .Firmaya yazdım ama cevap alamadım.Alamasam fiyat olarak beni çok aşsada bilinen markaların yol gruplarına bakıyorum.Fiyatları ne sen sor ne ben söyliyeyim.Geçenlerde gördüm 10.000 euro etiket vardı.Keza Pinorella var ki 9.000 TL.Bizim 100 yıl geçsede bırak karbon kadroyu alümünyum kadro bile yapacağımıza inanmıyorum.Burada yapılırsa çok maliyetli olurmuş dışarıdan daha uyguna geliyormuş.Tamam çekiş sistemini,fren sistemini teker düzeneği o da öyle olurmuş.Velhasıl biz de öyle bakıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Kamil Şarman

Kamil Bey öncelikle geç yazdığım için özür dilerim. Yoğunluğum dolayısıyla bir kaç kelam etmek aklımdan çıkmış. Sık kullanılanlar listeme bakarken buldum konuyu. Hakkımdaki olumlu düşüncelerinizden ötürü çok teşekkür ederim. Sağolunuz. Birşeyler yazmak istedim ancak konuyu dağıtacağını düşünerek görüşlerimi size özel mesaj yoluyla ilettim. Bunun yanında söylediğiniz bir iki hususa değinmek isterim. Bianchiler de lastiklerin değiştiğini söylemişsiniz. Lastik gidon gidon boynu sele borusu jant seti gibi parçaların ucuz parçalar olarak kullanılması hatta ve hatta vites sistemi içersinde önemsiz görünen parçaların ( ruble zincir ön aktarıcı vs) bir alt seri olarak kullanılması bisiklet firmalarının bisikletlerin fiyatlarını ucuzlatmak için en çok kullandıkları yöntem. yeri gelir bu yöntemi desteklerim. Örneğin carraro da kullanılan jant seti muhtemelen işini iyi yapan bir firmanın carraro firması için ürettiği bir jant setidir. Carraro bunu bilerek yapar çünkü o jant setinin üstünde mesela mavic yazsa o ürünün fiyatı 100 lira 150 lira artar. Bisikleti satması zorlaşır. Ama bu jant setini mavic e yaptırır üzerine kendi isminizi basarsanız bu jant setini hem mavic ten daha ucuza alır hem de daha ucuza satarsınız. Bu yüzden böyle ürünlere kalitesiz markasız ne olduğu belirsiz denmesi de hoş olmaz bence. Bu işi bu şekilde desteklerim. Ancak bu yöntem daha çok kar etmek aynı fiyata daha kötü mal vermek için yapılırsa o zaman bende karşı çıkarım. Firma ile iletişime geçmişsiniz lastik konusunda. Ama cevap alamamışsınız hiç şaşırmadım. Sizin de bildiğiniz gibi zaten karşınıza çıkıp fiyatı ucuz olsun diye daha kötü lastik taktık demelerini beklemezdim. saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: Süleyman GÜNGÖR

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Bu bisikletten almayı düşünüyorum telden arayarak birkaç fiyat aldım ama %10 indirim yapmıyorlar nakite.. gidip yüz yüze pazarlık yapacağım önce saraçhaneye sonra da ileri bisiklet'e.. bir hafta 10 güne kadar netleşecek eğer almak isteyen olursa birlikte alıp uygun indirim kapabiliriz diye düşünüyorum..

Erdem E.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Corratec
Bende bu muhteşem makineye bugün sahip oldum hemen kurup düştüm yollara herhangi bir şikayetim olmadı ve bir olumsuzlukla karşılaşmadım, özellikle yokuş performansı çok iyi yol-yarış bisikletlerinde benden daha tecrübeli arkadaşlarında görüşleri çok olumluydu doğru bir iş yaptığım kanısındayım... Yol bisikleti almak isteyip de 2000 tl civarında bütçesi olanlara kesinlikle 052 'yi tavsiye ederim... Aldığınız yerden biraz da hediye koparmaya çalışın iç lastik olur, suluk kafesi olur, alyan seti olur fark etmez ben üçünden de aldım :)

Tepki
2
Ben de 052 ciler ailesine katıldım. Bisiklet fena değil, tabi ilk yol bisikletim, 3 bin 4 binlik makinalara binmediğimden karşılaştırma yapamam. Ama benim gibi yeni başlayan birini gayet memnun etti. İlk binişimde 23 km yol yaptım ve yağmurlu bir havaydı. Ancak herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Yol tutuşu iyi. Almak isteyenlere tavsiye ederim. Ayrıca bu bisikletle ilgili bilgilendiren forum arkadaşlarımızıa da teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Ulusoy