İnceleme Carraro Mini Velo

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
@BF Okuru ürün eline gelince bi yorumlarmısın kalite ve mataryeli nasıl gibi

Scudo
Tepki
39
Benim aldığım gidon 180 gram :/ ambeo vitra model
Gidon için bu markayı aratınca farklı ölçüler çıkıyor hangisini almalıyım birde 180 gram sanırım iyi daha hafifmi almak lazım kusura bakmayın pek anlamadığım için :) bu marka olmasa bile düz önerebileceğiniz gidon varmı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aynakol geldi bugün taktım. 600 gram kadar fark etti. Ben daha fazla olur diye tahmin ediyordum ama eski gidon 1,2 kg imiş, yenisi onun yarısı kadar olduğu halde hafifleme ancak bu kadar oldu. Yaptığım tüm değişiklikler sonrası bisikletin son ağırlığı 12,4 kg bagaj dahil. Bagaj ve arka yan ayak da çıksa 12 kg altına iner de çok pratik olduklarından onlara ddkunmuyorum.
209138 dosyayı görüntüle
209139 dosyayı görüntüle
209141 dosyayı görüntüle
209142 dosyayı görüntüle

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
@kadir özdemir gram olarak makul fiyat olarakda iyi belki 2 el bulabilirsin. Ben elcikde almıştım fakat bazı sıkıntılar oldu vites koku malum elcikle uyumsuz olduğu için koldan vitesi takıp sonra elcikleri takdım. Ama gidon iyidir. Uzunluk olarak kısa model araştırması yaptım ve bunu buldum en kısa aldım güzel oldu başka marka olarak fiyat performans bilmiyorum 2 elleri inceleyebilirsin

Tepki
39
Cevap i
@kadir özdemir gram olarak makul fiyat olarakda iyi belki 2 el bulabilirsin. Ben elcikde almıştım fakat bazı sıkıntılar oldu vites koku malum elcikle uyumsuz olduğu için koldan vitesi takıp sonra elcikleri takdım. Ama gidon iyidir. Uzunluk olarak kısa model araştırması yaptım ve bunu buldum en kısa aldım güzel oldu başka marka olarak fiyat performans bilmiyorum 2 elleri inceleyebilirsin
Cevap için teşekkür ederim orijinal gidon düz olmadığı için yukarı doğru çevirerek daha yüksek durmasını sağlıyoruz düz olanda öyle birşey olamayacağı için daha fazla eğilmek gerekmezmi?Birde siz hangi uzunlukta aldınız?Üst konularda konuşulan 47t aynakoluda aliexpresten alsammı acaba diyede düşünmüyor değilim düz yolda faydası olurmu acaba :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Cevap i

Cevap için teşekkür ederim orijinal gidon düz olmadığı için yukarı doğru çevirerek daha yüksek durmasını sağlıyoruz düz olanda öyle birşey olamayacağı için daha fazla eğilmek gerekmezmi?Birde siz hangi uzunlukta aldınız?Üst konularda konuşulan 47t aynakoluda aliexpresten alsammı acaba diyede düşünmüyor değilim düz yolda faydası olurmu acaba :D
Gidonu illa gümüş rengi olsun demezseniz Decathlon da bir tane city gidonu var. Hem daha yüksek hem de arkaya doğru eğimli. Fiyat makul. Tek sorun rengi siyah. Bir de orijinali kadar ağır olmasa da çok hafif değil.
209217 dosyayı görüntüle
Ben AliExpressten fixie gidon diye aratarak aldım. Flat gidonlara göre hafif yüksek.
209216 dosyayı görüntüle

AliExpressten aldığım gidon Decathlondakine göre daha dar ve epey hafif. Bisiklete de orijinalinden daha çok yakışıyor. Decathlon gidonu ise arkaya daha fazla eğimli. Bileklerin açısı daha rahat oluyor. Gidonu taktıktan sonra fren kablolarını birazcık kısaltmak zorunda kaldım görüntüyü toparlamak açısından.

47 aynakol bir vites daha sağlıyor. Ama tabi uçurmuyor. 50 de belki bir ihtimal olabilir ama 53 uymaz tahminim. 47de bile epey az mesafe kaldı kadro arka kısmına. Bir fotoğraf atacağım sonra.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şimdi mağazada Decathlon gidonuna tekrar baktım, AliExpressten aldığıma göre epey ağır. Orijinal gidon kadar ağır olmasa da fark değiştirmeye değmeyebilir. Yukarıdaki mesajımı buna göre revize ettim. Siz AliExpresse bakın.

Gidon ve aynakol değişimini tavsiye ediyorum gerçekten. Gidon, aynakol ve lastik değişimi 2 kilodan fazla fark etti. Lastiğin etkisi daha azdır ama o da sürüş konforunu etkiliyor.

Ön ve arka farklı yapmak zorunda kaldım ben. Arkadaki marathon supremeden bir tane daha bulamadım malesef. 20” lastiklerde pek çeşit olmuyor galiba. Anlaşılan katlanırcılar pek lastik değiştirmiyorlar, ya da o kadar fazla kullanmıyorlar.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
@kadir özdemir birazcık evet eğiliyorsunuz elcikleride oyüzden ergonomik almıştım konforlu olanlardan çünkü öne eğiliyorsunuz bileklere yük bindiği için şart . Konforu bence normal kadro şehir bisikletiyle aynıydı. Benim gidon uzunluğu 58mm hatırladığım 56 olabilir gidonun dar olması iyi oluyor kontrolünüz daha sakin oluyor. Ayna kol fark ettirir düz yolda yokuşlarda biraz daha yorar. Düz yolda normal hızınız 2 tık artar. Hafif açılı gidonlardan da alabilirsiniz. Gidon yukarda oldukca konfor artıyor ?

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynakol geldi bugün taktım. 600 gram kadar fark etti. Ben daha fazla olur diye tahmin ediyordum ama eski gidon 1,2 kg imiş, yenisi onun yarısı kadar olduğu halde hafifleme ancak bu kadar oldu. Yaptığım tüm değişiklikler sonrası bisikletin son ağırlığı 12,4 kg bagaj dahil. Bagaj ve arka yan ayak da çıksa 12 kg altına iner de çok pratik olduklarından onlara ddkunmuyorum.
209138 dosyayı görüntüle
209139 dosyayı görüntüle
209141 dosyayı görüntüle
209142 dosyayı görüntüle
zinciri de değiştirdiniz mi?

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tepki
39
Elimde mitas marka lastik var düz dişli20190924_085211.jpg20190924_085226.jpg katlanır a almıştım takmadım mini veloya taksam 47 aynakolla değiştirsem biraz daha akıcı olurmu acaba?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kadir özdemir
Tabi ki daha akıcı olur, ama beklediğiniz kadar olur mu bilemem. Biraz beklentiyle alakalı. Sonuçta konuyu açan arkadaşın dediği gibi bu bisiklet ayağı yerden kesmeye yönelik ucuz bir bisiklet. Lastik olayı biraz güvenlik olayıyla da alakalı. Kendi lastiklerinden daha iyi olacağını tahmin ediyorum.
Dün akşam tek vitesli, ince 28 tekerli çelik bisikletimle çıkıp gezdim. isterse tiagra set takayım minivelonun o akıcılığın ve sürüş keyfinin yanına bile yaklaşması imkansız. Ama alışverişe, plaja vs bir yere gidince miniveloyu rahat rahat oraya buraya bağlayabiliyorken diğer bisikleti hiç bir yerde elimden bile bırakamıyorum.

Tepki
39
@BF Okuru aliexpres ten gidonu arattım ama bulamadım mahsuru yoksa müsait zamanınızda linkini paylaşabilirmisiniz yada mesaj olarak bana atabilirmisiniz?

Tepki
39
@BF Okuru aliexpress ten gidonu aldım gelmesini bekliyorum birkaç gün içinde aynakol almayı düşünüyorum.Lastiklerim zaten hazır evde.Mesela bende tern b7 var aynakol 6061 aluminyum 52t arka ruble 14-28t yazıyor ve gayet akıcı bir bisiklet.Mini veloda arka dişli 14-28 krank takımı 44 dişli çelik yazıyor.Tern 7 mini velo 6 vites.Şimdi aynakolu 52 olmayacağına göre 47 mi alsam 50 mi alsam kararsız kaldım uymazsa geri iadesi falan olmayacağı için.47 ile 50 arasında hissedilir bir fark olurmu?Kusuruma bakmayın bu konulardan fazla anlamadığım için ve ilk defa bir bisikletimde değişiklik yapacağım için baya sordum :)