Carraro Manifesto!

Scudo

İki Teker Bir Adam

Daimi Üye
Tepki
1.483
İsim
Yusuf Akkuş
Bisiklet
Lapierre
Carraro Manifesto (link) şu linkteki ürün olup 6000 TL ye satılan ürün budur, bu benim paylaştığımı Carraro transcontinental yarışı için yarış kriterlerine uygun bir şekilde manifesto kadro tasarımıyla bize özel yeniden üretti, dolayısıyla bizim ürünlerimizin bir satışı ve dolayısıyla bir fiyatı yok, 6000 TL olarak bahsedilen ürün carraro web sitesindeki ürün.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

ulasjazz

Üye
Tepki
28
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Daha çok şehirde ulaşım ve senede 2 kere tura katılmak amacı ile bisiklet aramakta İdim. Sedona 410 düşünürken birde kendimi 2000 TL lik manifesto nun sahibi buldum. Ürün Çarşamba günü elimde olacak. Sonrasında izlenimlerimi buraya yazmayı düşünüyorum. Görüşmek üzere.

GM 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Motorola

Daimi Üye
Tepki
271
İsim
Abdullah
Bisiklet
Cube
@ulasjazzHayirli olsun. Iyi gunlerde kullanin...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ulasjazz

Üye
Tepki
28
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba dün akşam saat 19:00 sularında bisikleti aldım. Eve gelir gelmez ilk işim tartmak oldu, söylendiği gibi 10.5 kg. Beğenirsiniz begenmezsiniz bilmem ama rengi ve üzerinde ki karikatürleri ben sevdim. Saat 20:30 da yemek yerken evde çok büyük bir patlama duyduk. Ne olduğunu anlamak için uzun süre ev içinde dolaştıktan sonra ön kojak lastiğin kendiliğinden patladığını fark ettim. Bisikleti aldığım kişi garantiden değiştireceğini söyledi. Yarın gelecekmiş. Ben dayanamayıp tabi başka bir lastik ile bir kaç tur attım. Benim için 9 vitesli olması handikap oluşturmadı. Ozellikle dik yokuşları tirmanmakta sorun yaşamıyorum. Tabi kondisyon sorunu olan arkadaşlar bu konuda biraz dikkatli olmalı. İlk izlenim olarak (hepsi benim görüşüm) 1 hafta sonra daha sağlıklı değerlendirmeleri mi yazacağım.
Olumlu yanları: aktarma organları gayet iyi ( zaten vites firen olarak kaliteli modeller kullanılmış durumda), hafif, plus barendli elcikler gayet iyi,
Olumsuz yanları: Darbe hissetirmesi biraz fazla geldi, vites sayısı yüksek hız elde etmekte yada dik yokuşlar da sorun çıkarabilir .
Sonuç : 1 hafta sonra daha sağlıklı bir inceleme sunacağım fakat rakip ürünlere göre oldukça ucuz kalan f/p olarak en doğru kararı verdiğimi düşündüren bir bisiklet.
Yarın güzel çekimler yapıp eklemeyi düşünüyorum.

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.535
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ulasjazz Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Bisikletin lastiğini kalorifere falan mı yasladınız ?

ulasjazz

Üye
Tepki
28
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@EnginK.İlk bende ondan süphelendim fakat kaloriferleri yakmamisim ki :)

tunazes

Üye
Tepki
6
İsim
Tuna
Bisiklet
Focus
Arkadaşlar merhaba 3-4 ay önce kendime bir bisiklet satın aldım (Focus Planet Lite) şimdilik çok memnunum benim bir arkadaşımda bisiklet işine çok merak saldı kendisine geçici süreliğine GT Transeo 4.0 ayarladık fakat sahibine geri verilecek ve transeo yu nedense çok beğenmedi benim focus ile kıyaslayıp focus planet tarzında birşey istediğini söyledi. Şimdi kendisine bisiklet araştırıyoruzda benim bisikletden almak istedi fakat bütçesi bu duruma müsait değil bizim araştırmalarımız sonunda "Carraro Manifesto" modelini çok beğendik tasarımını, ağırlığını, rengini herşeyi ile beklentilerimizi karşılamakta arkadaşımın beklentilerini alta not olarak ekleyeceğim. bende internette bakındım bisiklet hakkında bir yorum bulamadım. Bu arada manifestonun 6 bin lira olan versiyonu değil 2 bin lira olan versiyonuna bakıyoruz. Arkadaşımın bütçesi 2 bin lira, tecrubesiz halimle incelediğimde manifesto fena bir bisiklete benzemiyor bu bisiklet hakkında fikir sahibi olan arkadaşların yorumları bizim için çok değerli olacaktır, hakkında bilgisi olan varsa yazmasını rica ederim özellikle merak ettiğim konu bir süre sonra kadrosunda sıkıntı oluyormu maşa yuvası sallanmaya başlıyormu vs...

NOT: Bütçe 2 bin. Arayış; Hidrolik disk firen, Amortisörsüz maşa, bisiklet türü olarak hibrit, son olarakta herkesin isteyeceği gibi bu bütçeye alınabilecek en doğru bisiklet.

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
@caesar Hayırlı olsun güle güle kullanın. Sürüş yaptıktan sonra da görüşlerinizi bekliyorum. Benim de gözüme kestirdiğim ve aklımda olan bir model.

• Beğen
Tepkiler: caesar

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
Aydan Çelik imzası taşıyan bir bisiklet, sadece o sebeple bile sevilir..

• Beğen
Tepkiler: ozenkes ve caesar

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@mahden çizimler yakından çok daha güzel görünüyor. Ama şunu belirteyim donanım ve ekipman olarak beklentiyi fazla tutmamak gerekiyor ;)

20180217_174837.jpg

• Beğen
Tepkiler: Altan Yılmaz

Yankı

Üye
Tepki
68
İsim
Yankı E.
Bisiklet
Bianchi
Biraz garip olucak ama o soralı manifestoya dropbar taksak yol bisikleti gibi kullanabilir miyiz

• Beğen
Tepkiler: Ozicu ve caesar

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
@caesar bende de bir başka Aydan Abi bisikleti var Sedona İstanbul. Donanım giriş seviyesi, şehir bisikleti lakin Aydan Çelik parçaları uyumlu seçer o açıdan hiç sıkıntı yaratmaz, hayırlı olsun, tekerinize taş değmeden kazasız belasız eskitin..

• Beğen

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@caesar hayırlı olsun dostum bende bir aralar bu bisikletlere takıntıliydım ama fiyatı beni astığı için alamadım ama senin için çok sevindim güzel seçim :)

• Beğen

ulasjazz

Üye
Tepki
28
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@caesarBeklenti nedir bilemem ama bence yeterli bir donanıma sahip bir bisiklet

• Beğen

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@Yankı kullanılabilir aslında. Zaten bildiğim kadarıyla kadro CR052 üzerine düzenlenmiş.

@mahden teşekkür ederim Dostum;)

@Bisiklet sever 93 sağol Dostum . İnşallah en kısa sürede alırsın. ;)

@ulasjazz Dostum bisiklet hakkında senden bilgi aldım. Özel mesaj atmıştım. Öncelikle bilgi ve tecrübelerini aktardığım için teşekkür ederim. Bisikleti almanda teşvik edici oldu. Yeterlilik kısmına gelince, yol bisikleti kullandığım için muhtemelen donanım, jant seti, ağırlık vs. tam adapte olamadım. Muhtemelen kullanmaya başladıkça adapte olacağım.