Carraro Kullanıcıları Kulübü

Okumusr

Üye
Tepki
0
İsim
Remzi
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Carraro flexi 121 katlanır var selesi haricinde başka bi sıkıntım yok şimdilik

Scudo

Samsam

Daimi Üye
Tepki
348
İsim
ENES
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar ben Carraro Cr Race 053 disc modelini kullanıyorum. Açıkçası ben bu bisikleti almadan önce ne forumda ne de başka yerde bisiklet hakkında hiç bilgi bulamamıştım. Eğer almayı düşünen arkadaş varsa benim gibi kuşku oluşmasın diye merak ettiğiniz konu var ise sorabilirsiniz. Bu arada baştan söyliyeyim bisikletimden çok memnunum. :)

Thulkor

Üye
Tepki
13
İsim
Mertcan Başaran
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar herkese selamlar. Carraro Daytona 2724 HD 27,5 bisikleti yeni aldım. Bakım olsun kullanım olsun tecrübeli arkadaşlar varsa önerilerinize açığım. Kron XC150 ve Salcano NG444 arasında kalmışken bir anda kendimi Carraro'da buldum :) Herkese hayırlı sürüşler.
4.jpeg

Hyrttn

Üye
Tepki
12
İsim
Hayrettin
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar, bisiklet konusunda cok bir tecrubem yok. Kendime bir sehir, tur bisikleti almayi dusunuyorum. Arada hafif patika yola geneldede asfaltta kullancagim bir bisiklet arayisindaydim. Bayide Merida crosway 20v kalmisti 1adet onu almaya niyetliydim ama sanirim satilmis. O bisikl yerine Carraro 227 onerdi bisikletci. Benim kullanimim icin onerir misiniz? Birde kadro boylari biraz farkli sanirim. 183cm 85 kiloyum. Kadro boyu olarak 51 uygun mudur, kucuk mu gelir?

Thulkor

Üye
Tepki
13
İsim
Mertcan Başaran
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar herkese selamlar. Bugün bisikletimin 10. günü ve 180. kmsi. (Carraro Daytona 2724 HD) Normalde hiç ses olmazdı ama bugün bir gıcırtı sesi aldım fark ettim ki ön tekerin jant tellerin yarısı hafif gevşek sadece bir tarafı ama diğer yanı sorunsuz. 3 gün önce ön lastiğe diken girdiğinden yama yaptık taktık falan acaba takarken benim hatalı takmam yüzünden mi bu akort ayarı kaçtı? Arka tekerde hiç bir sorun yok. Gırc gırc o ses beni tilt etti eve gelene kadar biraz inceledim önce maşa sanmıştım ama değil sanırım. Bu arada maşa da önceden aldığımda öne bakarken kırmızı renk oluyordu kilitli yani sağa bakarken ucu yeşil oluyordu açık oluyordu yani fotoğraflarda mevcut görüntüler. Şu an öne bakarken yeşil sağa bakarken kırmızı oluyor saçmaladı iyice daha 10 günlük bisiklet. Ne olmuş olabilir bunlar nasıl sorunlar. Yarın aldığım yere götüreceğim 10 15 gün sonra gel ücretsiz full bakım yapalım denilmişti. Bu şekilde insan soğuyor ya 3 gün arka arkaya huzurla kullanamadım şunu teker patladı hd sürttü şimdi de bu ses ve maşa sorunu. Hay Allah'ım sen büyüksün :) Var mı detaylı bilgisi olan acaba :)

DÜZENLEME : Arkadaşlar bisikleti bugün aldığım yere götürdüm. Bir başka daytona 2724 daha vardı maşaların ayarlarına baktım bu kilit mekanizmasına falan kesinlikle benimkinde sorun olduğu ortaya çıktı. Zaten alırken de oradaki bir çalışana söylemiştim aynı şekilde bu maşanın kilit kısmı saçmalıyordu. Ama o anda düzeleceği tuttu birşeyler yaptı rastgele. Ama malesef yine kendiliğinden bozuldu.( Tam öne bakarken kilitli tam sağa bakarken kilitli ortalarında bir yerde durunca açık oluyor saçmalık) Carraro'nun garantisine gidecek Fabrika hatası yazacaklarmış bayi olarak belgeye. Ama onlar incelemeye alacak kullanıcı hatası deyip bırakırlarsa bir şey yapamayız diyorlar. Böyle bir mantık var mı acaba? Benim suçum ne burada yani farzedelim ki kullanıcı hatası dediler eee 10 gün önce aldığım bisiklet 2bin küsür para vermişim patlıyor mu yani? Merak içerisinde bekliyorum sonucu. Eğer beni mağdur bırakacak bir durum olursa direk bisikleti atıcam arkaya atlayıp gideceğim arabayla Manisa'ya kim ise yetkili orada konuşmaya. Arkadaş bu bisikleti satan insanlar parayı alana kadar her şey güzel para alınıp böyle olunca fabrika ne derse o. Çok güzel değil mi ya :) Ama hepsi rahat uyusun yerlerinde ben evet bisikletim başlangıç modeli belki, belki 2 bin küsür lira ama o parayı kimse hayrına birbirine vermiyor o hakkımı sonuna kadar savunurum.
10 gün bisikletsizim bakalım değecek mi.

Aranızda garanti ile işi olup da olumlu / olumsuz sonuçlanan var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim.

IMG_0627.JPGIMG_0624.JPG

Son düzenleme:

Sercan3534

Üye
Tepki
0
İsim
Sercan K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Carraro 042 ve Corelli kr 300 arasından hangisini önerirsiniz?

magnetom78

Üye
Tepki
0
İsim
MURAT BULUT
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
carraro sportive 227 ön ve arka göbeğini değiştirmek istiyorum. sebebi ise yolda akmaması. göbek özelliklerini bulamadım. yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Tepki
0
İsim
Anıl
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Nolan hocam cok önceden yazmışsın ama carraro 224 maşası için ne yaptın? düz maşaya geçebildin mi?

Hakorman

Üye
Tepki
111
İsim
Hakan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kifuka 27"5 ile aranıza katıldığım için mutluyum :)

• Beğen
Tepkiler: Samsam

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
Merhabalar. Bir sıkıntımız var:)
Arkadaşıma 2-3 yıl kadar önce Carraro Force almıştık. Sanırım 620 modeli. MTB. Uzun süredir arka lastik kadronun alt ve üst bölümüne sürtüyordu. Bu sürtme belki ilk aldığımız günden bu yana vardı; arkadaşım bir sesin geldiğini söylüyordu. 2 bisikletçiye götürmüştü, sıkıntı bulamadılar. Bugün ben bir ustaya götürdüm. Kadro için 2.10 genişlikte bir lastiğin çok geniş olduğunu söyledi ve ince bir lastik kullanmamız gerektiğini söyledi. Gerçekten de bisiklet hareketsizken bile lastik ve kadro demiri arasında minicik bir ara var. Lastik çok hafif bir yalpalamada dahi kadroya sürtüyor. Sizlerde böyle bir sorun oldu mu merak ettim. Toplamda 3 usta görmüş oldu. Göbekte olsa sanırım açar bakarlardı. Lastikte midir sizce de, olmadı ince lastik kullanalım.

btoyer

Üye
Tepki
11
İsim
Burak
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Carraro 052 ile sizlerleyim artık. Herkese keyifli pedallamalar. Fotolar geliyor yakında. Ekipmanlar bi toplansın ;) Saygılar

Tepki
12
İsim
Gökhan Demir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Carraro 052 ile ben de sizlerleyim arkadaşlar..fotoğraflar ve diğer görüşler için marttan sonraya(terhisten sonra) artık ?.. İyi pedallamalar..:) ?

salim64

Üye
Tepki
16
İsim
salim
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mert-41 @Smh @Alzatrac @BF Okuru @teo53 @eternalsun @Scutoid @Hakorman @7haiku @btoyer @Soul Of Kaiser @Okumusr @Sercan3534 @Okumusr @Samsam @"Oğuzz" @Hakorman @7haiku @btoyer @Soul Of Kaiser @Okumusr @mtb_rider @Desert Fox @Berkay Biçer @Baran Mahir @Baran Mahir @osmancan71@undefined @tony0694 @everhard @Yılmaz35 @krank @Berkay Biçer @Baran Mahir @Baran Mahir @osmancan71@brylcn @Berkay Biçer @Baran Mahir @Baran Mahir @osmancan71@Desert Fox @burakbayoglu @everhard @Belkab @mtb_rider@undefined

arkadaşlar kaza yapmamak için teknik bir soru sormam lazım , carraro sportive 224 kullanıcısıyım ve yüksek rakımlı bir yere düz yoldan çıkıp, tarlalardan, yolsuz yerleren inmeyi planlamak istiyorum :)) sizce carraro 224, bu yollara dayanır mı, eğim 20-25-30-35 derecelerde.

Marslı

Üye
Tepki
1
İsim
Ali
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Carraro Big 1027'im var.Fakat kadro tasarımını benim dışımda herkes beğeniyor. Sizce nasıl bir tasarım? Bide kadronun bisiklet ağırlığına etkisi nekadar?

salim64

Üye
Tepki
16
İsim
salim
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur