Carraro kadro nasıldır?

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
@SametAksuoğlu

Hocam ben biraz bisikleti zorlamayı seviyorum. O yüzden yarı tur yarı arazi için diyelim.
Carraro kadrodan vazgeçtim çünkü dayanıklılığı konusunda herkesin şüphesi var. Bende salcano ng303 kadrosu için forumdan bir arkaşla anlaştım. Ng303 elime ulaşınca iki kadro hakkında fikir ve ecrübelerimi yazacağım. Umarım dilediğim şekilde rahat ederim.
20'' gerçekten arazide hakimiyeti zorlaştırıyor. Bisikletin üzerinde kendimi emanetmiş gibi hissettim çoğu zaman. Uzun tura çıktığım zaman bi sıkıntı yaşamadım. 20'' hakkında şimdiye kadar ki tecrübelerim böyle. 18''i denedikten sonrada bu başlığa yazacağım.
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Saygılarımla...

Scudo
Tepki
15
@emre karakoç

Bir sorun oluyor mu ? Benim boyum 173 ben 18" aldım. Daha turlara çıkmadığım için pek bir şey hissetmedim. Sadece bisiklette durduktan sonra bisikletin üstünde kalma sorun oluyor :D Onun dışında belki sizin bacak boyunuz büyüktür fakat; hiç bir sorun yaşadınız mı ?

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Salcano ng303 18'' kadro aldım 1680gr ve bisikleti toplayıp bugün denemesini yaptım. Çok fark etti kesinlikle aldığıma sonuna kadar değdi. Kontrolüm çok yükseldi. Henüz uzun yola çıkmadım bu kadroyla çıkınca yazarım yine.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
@Mert Seckin

Sıradan kullanımda bir sıkıntı olmuyor. Ama kontrol konusunda sıkıntı yaşanıyor sportif kullanışta. boyunuza uygun kadroya geçince alıyorsunuz. Ve neden daha önce geçmedim diyorsunuz:)

engin özen

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
ben de carraro 436 adlım 2010 da.. deore vites komponentleri hariç cant takımını mavic crossmax ile, maşayı rockshox sid xx ile, fren setini avid elixir cr mag ile, seleyi selle italia carbonio ile, gidon-gidon boğazı-barends-sele borusunu ritchey wcs ile değiştirdim..
kadroyu da o kadar seviyorum ki.. değiştirmeyi düşünmedim henüz.. baya da hafiflettim bisikleti.. kadro kırılsa diye bekliyorum ama tık yok :)

Tepki
26
Bisiklet
Carraro
2012 Carraro sahibiyim.Maalesef kadro boya kalitesi çok kötü.En ufak temasta bile boyası maalesef dökülüyor.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
aklıma geldi mesajları görünce.kırılan kadro sahibi benim çocukluk arkadaşımdır.1051 d modeli kırılan kadro.ancak 2009 modellerde oluşan bir sıkıntıydı.artık böyle bir sıkıntı yok :D

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Alkan Koç

alkan abi yanlış hatırlıyorsun ya sen yoktun yanımızda.bizim dönüş yolunda oldu çünkü ayrıca belirtmek isterim; arkadaşımız frene basıp pedala da yüklenince kırıldı.resmi çekende benim harun faceyi kapattım nerden buldun bu resmi?

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar telefondan girmiştim.Çok ayrıntılı yazamadım.O gün bayağı bir yol yaptık.Arkadaşımız acemiydi.arazide vb... yerlerde hiç sıkıntı yaşamadık.En son ankara decathlonun önünde buna arkadaşımız bisikletini hareket geçirmek için ayağa kalkıp hem frene basıp hemde pedala yüklenince kadro kırıldı.Bir noktada arkadaşımız suçlu sonuçta bisiklet kadrosuna aşırı güç uygulamış oluyoruz.Bir önceki kırılmada aynı şekilde olmuş.Ayrıca 2009 modellerde bu sıkıntı dediğim gibi vardı.Ortadan kaldırdılar.Kadro değiştikten sonra her hafta sonu 1 ay hatta bazen haftanın her günü arazi yaptık hiçbir sıkıntı yaşamadık.Bence kadroları güzel.Ama illaki ince işçilik olmayacak.O fiyata o komponentler başka türlü sağlanmaz çünkü :)

Aynı kadronun 2011 var bende.1 1.5 metre gibi mesafeden atladığımda hiçbir sıkıntı olmadıysa olmaz kolay kolay kadronuzu almışsınız.Hayırlı olsun ben genede yazmak yanlış anlaşılmaları düzeltmek istedim :)