Carraro CR-Tour World hakkında bilgisi olan var mı?

Tepki
16
İsim
H
Bisiklet
Carraro
Hayırlı olsun çok güzel bisiklet bende 2017 si var tek hatası bence lastikler 700x40 yerine 700x32 olmalıydı

Scudo

mühdr

Üye
Tepki
12
Bende de 2017 modeli var.

Çok büyük ve çok dikkat çekici bisiklet.

Bisiklet sürmeye yeni başladığımdan akışı hakkında bir şey söyleyemeyeceğim. Ancak tekerlekleri kalın geldi.

Ben de seleyi değiştirmeyi düşünüyorum.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@Haldun özmen

Geniş tekerleğin yuvarlanma direnci daha düşük olur ince tekerleğin bir miktar ağırlık avantajı dışında bir artısı olmaz. Tur bisikletinde ufak gram hesabı yapılmaz diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Haldun özmen
Tepki
16
İsim
H
Bisiklet
Carraro
@Oğuzhan Y. Çok arkadaşım senin gibi düşünüyor bende bu yüzden kararsız kalmıştım boşa masraf etmiyim o zaman

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@Haldun özmen

Bence doğru karar; 40 ve 32 arasındaki farkı görebilirsiniz: (link)

• Beğen
Tepkiler: Haldun özmen

Altar

Üye
Tepki
1
İsim
Hakan
Bisiklet
Carraro
Erhan Erdem hayırlı osun öncelikle bir sorum olacak. Gidon boyunu ekstra yukselttiniz mi? Bende yukseltmeyi düşünüyorum çünki

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@Altar merhaba evet hocam ek gidon boğazı koyduk sürüş konforunu arttırmak için. tur bisikletinde gidon ve sele aynı hizada durmalı rahat sürüş için. eklemeden de aslındao seviyeye çıkıyor gidon ama açı ayarlı boğazı yukarı kaldırınca gidon seleye yaklaşıyor bu sebeple ek boğaz koydum süper oldu :))

bu arada bisikletle antalya mersin turu yaptık geçen hafta bisiklet kesinlikle harika tavsiye ediyorum. ayrıntılı tur yazısı yakında :))))

• Beğen
Tepkiler: Altar

mühdr

Üye
Tepki
12
Ben bu bisiklette şöyle sorun yaşıyorum.

Boyum: 180 cm.
İç bacak boyum: 80 cm.
Bisikletin kadro boyu: 56 cm (M)

Sele yüksekliğini ayna koldan itibaren 80*0,887=70,960 ~ 71 cm ayarladım. Ancak seleye oturduğumda ayaklarım asla yere dokunamıyor, değemiyor. Bu beni ürkütüyor çünkü kaza yaşama, bisiklette denge kaybı yaşama durumumda ayaklarımla dengeyi sağlayamayacağım. Ayrıca geçen 40 km yol sürdüm ve boynumda bir ağrı oluştu.

Kadro boyu bana uygun değil mi, büyük mü?

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
hocam bisikletin üzerinde ayaklarınız yere basacak şekilde ayakta durduğunuz da durum nasıl bilmiyorum ama 56 kadro gerçekten çok büyük ben denediğimde. benim boyum 176cm 51 (M) kadro aldım tam oldu bana. boyun ağrısı ise kadro büyüok olduğunda gidon ilerde kalıyordur ilerde kalınca da siz biraz öne eğik sürüyor olabilirsiniz bu da boyun ağrısı yapabilir. tabii bunların hepsi tahmin !!

Altar

Üye
Tepki
1
İsim
Hakan
Bisiklet
Carraro
Erhan erdem tur yazini bekliyoruz merakla kardesim.
Gidon yukseltmekle ilgili bir kac sorum olcak:
1. Hangi marka gidon yukseltme aparatini kullandin
2. Ayrica bu aparati kullandiginda kablolarla ilgili sikinti oldumu cunki gidon bogaz acisini bile yukselttigimde kablolari cok kasti.
Iyi pedallamalar

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@Altar XLC kullandık hocam kabloları da fren kablolarını gidon boğazının üstünden vites kablolarını da altından geçirdik. bu şekilde herhangi bir kasılma vs olmuyor.

Altar

Üye
Tepki
1
İsim
Hakan
Bisiklet
Carraro
Tesekkurler kardesim iki boyu var piyasada 99m ve 117 mm hangisini tercih ettin.
Biraz once birsey farkettim ayni durum sendede olabilir kontrol et istersen. Gidon aci ayarini yukseltmem ve kelebek gidonunu; gidon aci ayarina gore ayarlamam neticesinde vites ve firen kablolari acili gidon bogazina degdi. Bugun farkettim degen kisimlarda kablolar saga ve sola hareketten dolayi deforme olmaya baslamis. Bu durum ileride ciddi sikintilara sokabilir.
Yapmis oldugun yukseltmeyi gorebilmem icin o bolgenin fotosunu paylasirsan cok memnun olurum iyi pedallar tesekkurler yeniden

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@erhanerdem hayırlı olsun çok güzel bisiklet ve renklerinide çok beğendim, emre bisiklet harun abiden aldınız sanırım onun dükkanın önü :)

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@Altar hocam şehir dışındayım ilk fırsatta atarım. Bahsettiğiniz deformeyi erkenden farkettim ve önlemimi aldım.

@danceros aynen Emre bisikletten aldım. Harun usta dostum olur.

Altar

Üye
Tepki
1
İsim
Hakan
Bisiklet
Carraro
Merakla bekliyorum birde xlc gidon yukseltme urununun boyunu da yazarsaniz mutlu olurum 99mm mi 117 mm mi oldugunu tesekkurler

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
Merhabalar,

Bisikleti kullananlara yönelik bir sorum olacak. Boyum 178cm iç bacak boyu da 82-83cm civarı. Kadro boyu olarak sizce hangisini tercih etmem gerekir? Resmi sitesinde de öyle detaylı bilgiler vermişler ki sağolsunlar...

Diğer sorum ise, 2018 modelinin L kadrosu satışa sunulmadı mı acaba? Pek çok yerde maksimum 51 (M) kadro seçeneğini görebiliyorum.

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@Thranduil merhaba hemen hemen benzer boydayız. ben 51 kadro M kadro kullanıyorum. 56 kadrosunu da test etme imkanı buldum gerçekten çok büyük. zannediyorum size de M kadro uygun olacaktır.

@Altar 117mm olan yani büyük olanı kullandık

• Beğen
Tepkiler: Thranduil

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
@erhanerdem Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bu bisikletin epeydir takipçisiyim beğendiğim bir model fiyatına göre. Peki sizin denediğiniz 56 kadro boyu 2018 modeli miydi acaba? Belki dediğiniz gibi M olacaktır ama yine de deneme imkanım olursa aklımda soru işareti kalmaz. :)

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
@Thranduil 2017 modelin yani füme renk olan modelin 56 kadrosunu denedim. benim ki 2018 model 51 kadro. kesinlikle fiyat performans ürünü. eğer turculuk yapacaksanız gözünüz kapalı alın derim

• Beğen
Tepkiler: Thranduil