Carraro CR-Tour World hakkında bilgisi olan var mı?

Scudo
Tepki
16
İsim
H
Bisiklet
Carraro
Kalitesiz jantı magura firen sistemi yırtar

Metin_S

Gezgin
Tepki
138
İsim
Metin S
Bisiklet
Diğer
Hidrolik frenle tura çıkmak:Turda frenler bozuldu;yapacak yer bulmakta zorlandık.
Usta bulduk yaptı,kısa surede yine bozuldu.
Yine yaptık tekrar bozuldu.
4 defa değişti bir dikiş tutmadı.Frenleride yeni almıştım.
Uzun turunculara V frenden başkasını önermiyorum.
Bir de kadro konusu:Tamam diger parçalar üst seviye olabilir ama kromoli olan fuji ve aliminyum olan carraro yan yana konsa fujiyi alırım.
Aliminyum bagaj ya da kadro kırıldığında kaynakçı asla bulamazsiniz,zor bulursunuz.
Bu aliminyum kaynakçı konusunda da sıkıntı yaşamış biriyim.
Bagaj kırıldı kaynakçı bulamadim.Çelik olsa kendim bile kaynatırım.
Şimdi illa kırılacak diye bir şey yok,aliminyum kadro ilede yıllarca turladim,turluyorumda.
Yalnız uzun soluklu bir yurtdışı turunda olmaz demeyin her şey olur,kadro kirilabilir.
Kromoli kolay kaynatılır,aliminyum ile perişan olursunuz.
Yurt içi 5,10 günlük turlar hatta daha uzun turlarda carraro ile yapılır.Uzun yıllar turlamış biri olarak bisikletimi yenileme zamanım geldi.
Kromoli,çelik kadro olanlar onceligim.Çünkü ilerde Avrupa ve Asya'ya uzun turlar planlıyorum.Sorun yaşamak istemiyorum.
O yüzden fuji,vfs,surly ve çelik kadrolar onceligim.
Fuji arıyorum şuan.Bir kere alıp ömürluk olması en iyisi.
Benim tercihim bu.Aliminyum kadro ilede bu turlar yapilabilir,kolay kolay yolda bırakmaz lakin insan rahat turlamak istiyor.
Aklı acaba bir şey olur mu düşüncesinde olsun istemiyor.

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
Şu an Carraro Crt World sponsorluğu ile dünya turunda olan tutucular var. Arkadaşıma katılıyorum bir kromoli kadro ile kıyaslanamaz tabiki. Avrupa ya da Dünya turuna cikacak adam alüminyum kadro bakmaz.
Ama gelgelelim tavsiye edilmeyecek bir bisiklet de değil. Hakkını da vermek lazım.
Bisiklet kıyafet gibidir kişiye ve tarza özel. Tavsiye isteyen arkadaşlar yorumlarimizdan kendi tarzlarına göre seçecek artık :))

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
@erhanerdem Zaten piyasada market bisikletleri haricinde tavsiye edilmeyecek bisiklet yok. Belirli bir fiyatın üzerine çıktığınızda (örneğin 1000 -1500tl ) hemen hemen hepsi belirli bir performansı gösterecektir. Ama ne var ki carraro eskisi gibi fiyat performans olmaktan uzaklaştı. Bir yerli firma için ne olursa olsun ciddi fiyatlar bunlar. Özellikle benzer fiyatlara en iyi tur bisikletleri sıralamasında üst sıralarda yer alan modeller mevcutken Carraro'ya yönelmeyi pek düşünmem. Yine söylüyorum kadroları öyle kötü yada dayanıksız değiller sizin de söylediğiniz gibi dünya turuna çıkanlar mevcut ama işçiliklerinden midir nedir bilemiyorum hangi türünü kıyaslarsanız kıyaslayın muadillerinden hiç yoksa yarım kilo ila 1 kilo ağırlar. Yoksa ben 2 yıl önce kullandığım Carraro CRP-710'um ile kaz dağlarında keçi patikalarını da turladım yol olmayan arazide de kendi yeteneklerim ve sınırlarım dahilinde olabildiğince zorladım bana mısın demedi. Ama işte dönüp dolaşıp yine benzer fiyatta kendini kanıtlamış markalara bakınca benzer fiyatlarda olduklarını da görünce ister istemez uzaklaşıyorum

alcest

Forum Demirbaşı
Tepki
516
İsim
Ahmet
Bisiklet
Canyon
Bu bisikleti neden çelik yapmamışlar acaba? Esneme açısından çelik daha avantajlı değil miydi?

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.033
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
AAB6C4E4-59B6-4B3A-9221-0990B9BAD67F.jpeg

Tam almaya karar vermişken 2018 sezonunda bu renklerle karşıma çıkmış olması. Üstelik 3600 tl’den 4400 tl gibi yeni bir fiyatla. (Fiyata takılmaktan vazgeçtik her sene alıştık tabi.) Ama bu renk oldu mu? Metalik hali çok daha güzel görünüyordu... Var mı renk konusunda benim gibi düşünen?

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@cagdascaneroglu aynen ben de sevmedim bu rengi.bir önceki modelini gözümle gördüm o renk daha iyiydi kesinlikle.ben olsam ikinci el alırdım bu bisikleti bu fiyat çok fazla

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@cagdascaneroglu renkden ziyade kadro malzemesi hala alüminyum bu karakterde bir bisikletin kadrosu kesinlikle çelik olmalı.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cagdascaneroglu
Eski modelin renkleri daha iyiydi.Kullanacağın heybelerle,çantalarla,giydiğin formayla bisikletin renkleri arasında bir uyum yakalayabilirsin.O kadar da karamsar olmaya gerek yok;güzel bir kombine bakar.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisiklette ne kadar cok renk , o kadar amator gorunum bence. Asalet tek yada iki zit rengin yumusak gecisli tasarimiyla olusuyor. Bu segmentte bir bisiklet dogasina uygun olmasi acisindan mat ve sade olmali fikrimce. . .
Sen o kadar para ver, bisiklet sanki zuccaciyeden taksitle alinmis gbi gorunsun. Olacak is degil. Ben olsam bunu alir , cok iyi bir tur kadrosu denkleyene kadar kullanir, bulunca da tüm donanimi yeni kadroma aktarirdim

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
Bu bisikletin sınırlı sayıda üretileceği Chromoly kadrolu, Rohloff Speedhub ya da Shimano Alfine vitesli, hidrolik ya da mekanik v frenli versiyonu çıkmalı. Fiyatı da Idworx, VSF gibi bilindik markaların yarı fiyatına satılmalı.

• Beğen
Tepkiler: Utkubaba

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
Renk konusunda bende yakışmadığını düşünüyorum. Tam da alacağım sezon. Ankara'da Emre Bisiklet (harun usta) dostum olur. Mesaj attım o renkler ne öyle diye :))
"ben yakından gördüm çok yakışmış" dedi. O yüzden yakından görmeden kesin kararımı vermeyeceğim. Ben sipariş verdim bile 52 kadro begenmezsem almam ama beğenirim gibime geliyor :))

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
Ben rengini beğendim çok iyi görünüyor [emoji1303]

Atay.

Üye
Tepki
4
İsim
Muhammed ATAY
Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum aşağı yukarı 8k km yaptım.
Başlarda çok heveslenerek almıştım ama 2-3 ay sonra bisiklette bir performans düşüşü oldu gibi çünkü kadro piyasadaki bütün alu kadrolardan ağır ve haliyle hantal zaten ön göbek dinamolu 2k dan sonra sıkıntı çıkarmaya başlıyor. performansı düşürüyor maşa aşağı yukarı 1.5-2 kg gelir tartmadım ama ağır yani

benim bildiğim kadarıyla 2017 yılında sadece 51 ve 56 kadroları üretildi.
hidrolik V frene gelince şehir içinde iş görür samimi olarak söyleyim turda falan boşuna ağırlık sadece ortada benim hidrolik V frenim var diye geziyorsunuz. Ayrıca jant çemberine zarar verebilecek güçte değil

kısacası uzun tur düşünüyorsanız hikaye...
benim gibi alırsınız en uzun turunuz aynı şehirin ilçelerine gitmek olur, şehir içinde kullanırsınız
isteyen varsa satarım ekipmanlı ekipmansız parça parça nasıl isterseniz satarım :) 17102100_1874392902846513_2061813195_n.jpg 17102100_1874392902846513_2061813195_n.jpg

Tepki
16
İsim
H
Bisiklet
Carraro
Ben 2017 sini kullanıyorum oldukça memnunum tur bisikletleri asagı yukarı kıloları aynı geliyor çok kıyaslıyorum karsılastıklarımla adamlar koyabilecegi herseyi koymuslar bu modele bu nedenle yeni modelde sadce oynayabilecekleri tek sey rengiydi fiyata gelince ön bagaj ı almaya kalksan aynı marka 320 tl bence kaliteden ödün verilmemiş bu fiyatlara daha iyisi ne olabilirki varsa önerisi olan kıyaslıyayim bende

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
@Atay.

Tur bisikletlerinin hızlı olması gerekmiyor zaten, önemli olan bisiklete yüklediğiniz yüklere ve uzun yola dayanıklı olması. Tur bisikletlerinin boş yani yüksüz ağırlıkları 16-18 kg civarında olur.

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
Ne istediğini bilerek tur bisikleti aldıysan kiloya takilmazsin. Çünkü bilirsin ağır olacağını ve yüklü olacağını.

Dayanıklılık konusunda ise Carraro Crt World ile dünya turunda olan gezginler var. Bir kısmı sadece Avrupa turu oldugundan tamamlayip geri döndü bir kısmı ise dünya turuna devam ediyorlar. Takip ettigimden biliyorum hiç bir problemde yaşamadılar. Hem kadro hem de donanım olarak. Zaten kadrodaki kaynak teknolojisi silme olmadığından sıradan alüminyum kadrodan daha dayanıklı.

Gürkan Genç ya da Hasan Söylemez gibi bir tarzınız yoksa (bisiklete nasıl ve nerelerde bindikleri ni biliyoruz. Nerede yol yoksa giriyorlar mübarekler :) bence yeterli bir tur bisikleti.

Hem bunu almadıktan sonra en yakın cromoly kadro olan Fuji Touring 5600 TL (sadece bütçe kıyaslaması yapıyorum teknik değil) onu alamayan ya da almayan bütçede ki insanlar yine bir alüminyum kadro şehir bisikleti alıp tura çevirmiyorlar mi? Hazır yapilmisi ve donanimlisi varken bence kesinlikle alınabilir...