Canyon Ultimate CF SL 7.0

mehmetsarı

Aktif Üye
Tepki
193
Bisiklet
Canyon
Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık 1,5 senedir yol bisikleti kullanıyorum. Bisikletim Specialized Allez Elite'di ve çok beğenerek aldığım bu bisikletim hakkında herhangi bir memluniyetsizliğim olmamasına rağmen, bir takım faktörlerin birleşmesi/denk gelmesiyle bisikletimi değiştirdim. Almanya'dan Canyon Ultimate CF SL 7.0 modeli bisiklet aldım. Henüz sadece kısa bir sürüş yaptığım için Alüminyum Karbon kıyaslaması gibi birşey yazamıyacağım şu anda ama estetik olarak bisikleti çok beğendiğimi söyleyebilirim. Ayrıca Canyon firması gerçekten oldukça profesyonel ve ciddi çalışan bir firma. İşi şansa bırakmadan harfi harfine düzgün iş yaptıklarını söyleyebilirim şimdilik. Ben bisikleti Almanya'dan bir arkadaşım vasıtasıyla getirdim ve vergi iadesi için evrakları firmaya göndereceğim. Bisikletin linki aşağıdadır:

(link)

Fotoğraflar:
https://i.hizliresim.com/PY5AW9.jpg

https://i.hizliresim.com/J7pMbQ.jpg

https://i.hizliresim.com/89l3R7.jpg

https://i.hizliresim.com/l0k85J.jpg

https://i.hizliresim.com/7VoprY.jpg

https://i.hizliresim.com/A0AvdL.jpg

Teşekkürler...

Scudo

emir ünver

Daimi Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
hayırlı olsun güle güle kullanın
zaten canyon kendi kalitesini ve yapısını kanıtlamış bir marka. Benim merak ettiğim artık yeni 105 fazlasıyla ortalığa çıktı ve birçok kullanıcı dolaylı yoldan yada yeni bisikletin üzerinde de olsa kullanmaya başladı. Sizin 105 ile ilgili görüşleriniz nelerdir?

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
hayırlı olsun :) eski bisikletinizi satmayı düşünüyor musun ?

fatihtemizer

Daimi Üye
Tepki
156
Bisiklet
Specialized
Hayırlı olsun güle güle kullanın.Kullandıkca size göre memnuniyetinizi ve eksilerini burdan paylaşırsanız sevinirim.Kazaısz belasız sürüşler dilerim.

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Hayırlı olsun.
Ben de geçtiğimiz cuma günü outlette %10 indirim yaptıkları ve bedava kargo verdikleri için sonunda Ultimate CF SL 9.0 siparişi verebilmiştim. Sonradan indirimi güme getirdiler ve bisiklet 1500 euroyu geçti. Kargo olayı için de kampanya çıkıp ben sipariş verdikten yaklaşık 2 saat sonra Türkiye hariç diye bir not eklediler. Olayı netleştirmek ve hakkımı aramak istediğimde ise bir de bir sürü laf edip özür de dilemiyoruz dediler. Bizim gümrüğümüz para alıyorsa onların kabahati değilmiş :) Matthias diye bir destek görevlisi sağolsun Canyon'dan soğuttu resmen.

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın :)

mehmetsarı

Aktif Üye
Tepki
193
Bisiklet
Canyon
Teşekkür ederim Emir Bey,

Benim Specialized'da tiagra vardı. Onunla kıyasladığımda vites geçişlerinin daha smooth olduğunu söyleyebilirim ilk etapta. Bir süre daha kullandıktan sonra daha rahat değerlendirebilirim sanırım.

@nurullah memiş

Teşekkür ederim. Eski bisikletimi sattım Nurullah.

@fatihtemizer

Teşekkür ederim Fatih Bey. dediğiniz gibi, kullandıkça izlenimlerimi belirteceğim...

@Çağrı Soylu

Çağrı Bey talihsizlik olmuş hakkaten. Benim yetişme zamanıyla alakalı sıkıntım vardı. Arkadaşın seyahatini esnetemiyorduk ve sipariş verdiğim tarihten 6 iş günü sonra bisikletin otele ulaşması gerekiyordu. Canyon bu konuda çok hızlı davrandı ve siparişi takiben 3. gün bisiklet otele sorunsuz bir şekilde ulaştı. Umarım siz de istediğiniz bisikleti alırsınız.

@Hasan Kılınç

Teşekkür ederim:)

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999

emir ünver

Daimi Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
Cevabiniz icin tesekkurler. 105 11 li set icin cok iyi yorumlar var. Bu yuzden fikrilerinizi almak istedim. Daha fazla kullandiginizda tekrar yorum iletirseniz sevinirim. Zira ultegra 6800 fazlasiyla damarlarimda akiyor.:)) ciddi yorumlarda ve incelemelerde ultegra iyi fakat cok az bir farkla seklinde. Bu yuzden 105 yeterli olur ise ona gore hareekt etmek isyiyorum. Kaderim sizin elinizde:) saka bir yana keyufli kullanmanizi diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsarı

mehmetsarı

Aktif Üye
Tepki
193
Bisiklet
Canyon
@emir ünver

Esasında görüntü olarak da baya benziyor Ultegra'ya. Yeni sistem Ultegra kullanan bir arkadaşıma benim bisikleti kullandırıp sizin için kıyaslama yaptıracağım:)

emrah sökmenberk

Daimi Üye
Tepki
191
İsim
emrah
Bisiklet
Mosso
hayırlı uğurlu olsun çok güzel bir bisiklet zaten canyon kalitesi ni kanıtlamış bende yakın zamanda aranıza katılıcam inşallah :)

• Beğen

emir ünver

Daimi Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
Ilginiz icin ayrica tesekkurler. Okudugum tum yorumlarda buzamana kadar ultegraya en yakin 105 oldugu soyleniyor. Arkadasinizdan gelecek yorumlari sabirsizlikla bekliyorum.

Tesekkurler

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Hayırlı olsun :)

Bence Vites sistemine yapacağınız yatırımı janta yapmak daha mantıklı olur.
Aksium yerine esnemeyen daha iyi bir jant seçeneği olabilir.

Yeni 105'ler gerçekten estetik hatta Hakan Beşikçi'nin bisikletini kullandığımda kolların 6700 ultegra'dan daha güzel bi his verdiğini söyleyebilirim.
yani frenler daha rahat sıkılabilmekte ve daha iyi ayarlanabilmekteydi.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Çok güzel bir bisiklet. Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Tepki
256
Bisiklet
Cube
Mehmet Bey bisikletiniz hayırlı olsun.
Benim merak ettiğim konu Canyon gibi firmalar yurtdışındalar fakat bizim burada kredi kartlarına yapan firmalar gibi taksitli satış imkanını bizlere sunmuyorlarmı acaba öyle bir şey olsa inanın sahada keyifli alışveriş yapılırdı...

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
İyi günlerde bolca pedallar dilerim. Müthiş görünüyor, Canyon direk fabrika satışı yaptığı için bilhassa müşteri ilişkilerine ehemmiyet verdiğini düşünüyorum. :)

• Beğen

mehmetsarı

Aktif Üye
Tepki
193
Bisiklet
Canyon
@Hüseyin Gündoğdu

Merhaba,

Katılıyorum size. Benim önceki bisikletime aldığım Fulcrum racing quattro jantlarım mevcut. Ben de onları kullanacağım. Ancak Mavic Aksium one'lar da fena jant değil.

@Berk Mercancı

Berk kardeşim sağol. Senin bisikletlerinin karizmasına yaklaşamasa da güzel:))

@erphan

Teşekkür ederim...

@Ömer KARAN

Çok teşekkür ederim Ömer:)

@Aydınlıyurt Tuncay

Teşekkür ederim Tuncay Bey. Ödeme yöntemi olarak kredi kartı, kapıda ödeme ve eft gibi seçenekler mevcut. Normalde hepsi de birkerede çıkmış oluyor sizden. Ancak bazı kredi kartlarının yurt dışı alışverişlerde 3 taksit yapma gibi özellikleri (kampanya) oluyor. Böyle bir durum iş görebilir. Ayrıca, American Express kartla çalışmıyor Canyon firması düşünen arkadaşların aklında olsun, ben American Express Bonus kartla 3 taksit yapmayı planlamıştım ama mümkün olmadı.

@yucel gulesenoglu

Yücel'cim şimdi bol bol antrenman zamanı, iş sadece bisikletle olsaydı keşke:) son zamanlarda biraz yaydık malum, havalar, iş güç derken. Bu hafta sonu da Bodrum'a aile ziyaretine gideceğim ama öbür hafta sonu şöyle güzel bir organizasyon yapalım, kalabalık bir sürüş organize edelim:)

@Harun Sayı

Teşekkür ederim Harun. Evet haklısın, oldukça iyi bir teknik destekleri var. bütün soruları cevaplıyorlar, bir sorun yaşanmaması için yardımcı oluyorlar. En azından benim deneyimimde böyle oldu...