Canyon Kullanıcıları Kulübü

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
2 gün ön hazırlık yapma şartı ile fazlasıya yeterli bir süre bence. Hiçbir araştırma yapmadan orada bakarım mantığıyla gidilirse eli boş dönme ihtimali çok fazla. Almanya, Belçika ve Hollanda gezerek 2 bisiklet+ jant seti vs parça almışığımız yine başka bi' seferde Almanya ve Hollanda gezerek 3 bisiklet almışlığımız var. Araba kiralamak veya akraba vs araba desteği işi çok kolaylaştıracaktır. Yoksa bahsedildiği gibi toplu taşıma veya taksi sıkıntı yaratacaktır. Ayrıca satın alacağınız ürünleri kargolayabileceğiniz yakınınızın olması da işleri epey kolaylaştıracaktır.

Canyon fabrika magazasi yakininda kask, forma gibi bisiklet ekipmalari bulabilecegim bir magaza biliyor musunuz?
Canyon fabrika satış mağazasında satılıyor.

Koblenz'de bilmiyorum fakat yakın şehirlerde Bonn da bike-discount mağazası, Kronberg de hibike mağazalarını biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Scudo

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.048
Bisiklet
Trek
Merhaba,
Suan Giant contend sl kullaniyorum ve karbon kadroya gecmek istiyorum.
Canyon endurace in 2 modeli arasinda kararsiz kaldim. Fiyat olarak ikisi de ayni seviyede.
1. model Endurace CF SL 7.0 Disk: 8,4 kg - 105 R7000 grup set disk frenli - yeni CF SL kadro
2. model Endurace CF 8.0: 7,5 kg - Ultegra R8000 grup set kaliper fren - CF kadro (sanirim eski kadrosu)
Disk frenli yeni kadro ama 105 grup setli 8,4 kg bir bisiklet mi, yoksa kaliper ve eski kadro ama ultegra ve 7,5 kg bir bisiklet mi?
Yorumlariniz icin simdiden tesekkurler...
Yağmurlu havada kullanacaksanız ya da uzun inişler yapacaksaniz disk, aksi taktirde rim brake.

2 günlüğüne gittiğiniz yerden bisiket alamazsınız. Daha doğrusu almaya vaktiniz olmaz.
Almanya değil fakat Hollanda'da büyük bir bisiklet mağazasından kafamdaki 2-3 model arasından gördükten sonra seçim yapmak, pazarlık, pedal ve sensör de satin almam yarım saat sürdü. 1 saat içinde bisikleti monte edip teslim ettiler. Istasyona kadar sürüp eve geldim. Almanya'da da çok farklı olduğunu sanmıyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ogokcek aslında bisan rc9900 dan memnuniyetsizliğim yok.... hani yurtdışına çıkmışken diyorum böyle outlet veya ne bileyim seri sonu türkiyedeki fiyatının çok çok altında ve kaliteli bir ürün alabilirsem karlı bir alışveririm olur zaten bunu yapabilirsem bisanıda başka bir arkadaşıma satmayı planlıyorum... dediğim gibi ben profosyonel değilim vücüdumu fit tutacak bir aktivite olarak değerlendiriyorum bisiklete binmeyi... ha canım isterse katıldığım yarışmalarda da sonuncu olmayayım yeter:) çünkü bazen yolda başka bisiklet markalarını kullanan arkadaşlarla karlışalıyorum jet gibi geçip gidiyorlar yanımdam bisikletlerinin markalarını bile göremiyorum arkadan yakalamaya çalıştım birkaç kez yok onuda beceremedim.. ha bu arada öyle şişman hantal biri değilim 65 kilom var boyum 170 kullandıgım bisiklette fena diil gerçekten bakarsanız bisan rc9900 ultegra set var üzerinde... ona rağmen istediğim performansı elde edemiyorum 6 ayda bir tık ilerleme olmazmı yani ortalama hızım 23 24 maksimum... şöyle bir ortalama 30 ları göreyim istiyorum arada sırada... ben bunların bir kısmının gücümün azlığından olduğunu tahmin ediyorum ama bisikletin hiçmi suçu yok(fatmagül mualemesi yapmıyorum tabi) ama onunda vardır bir yerlerinde eksiği gediği.. yoksa trek cannondale canyon niye o fahiş fiyatlara satıyor bisikletlerini ... var abi farkı bence..

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@dryakup23

Performansini o kadar artiracak bir bisiklet ariyorsaniz e-bike bakin derim.

Ya da kendinizi gelistirmek birinci onceliginiz ise butcenizi yeni bisiklet yerine, powermeter’a ya da powermeterli bir trainera yoneltmenizi tavsiye ederim.
Eger duzgun bir antreman planini eksiksiz uygularsaniz, 4-6 hafta icinde o dediginiz hizlara ulasirsiniz.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim ilk bisikletim Fuji sportif 1.3 tü ve kendisi yaklaşık 10.2 kg dı ama ben 70 kg dım o zamanlar onun zamanında aldığım PR ları halen geriye alamadığım yerler var. Devamlı süre süre Karbon bisikletimin hakkını verdiğimi düşünüyorum Karbon ile Alüminyum arasında gerek ilk hızlanma olsun, gerek uzun süre aynı hızları koruma olsun farklar yeterince açıktı. Eski karbon bisikletimi sattım şimdi yenisini bekliyorum bakalım karbon ile karbon arasında fark var mı onu da test edeyim sonuçları yazarım ama bir bisiklet dağlar kadar fark yaratmaz verdiğiniz fahiş fiyatlar ne yazık ki ülkemizin para değerinin düşüklüğünden. 23-24 olan ortalamalar birden bire 30-32 lere çıkmayacak bilginiz olsun.

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

krank

Aktif Üye
Tepki
295
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ogokcek aslında bisan rc9900 dan memnuniyetsizliğim yok.... hani yurtdışına çıkmışken diyorum böyle outlet veya ne bileyim seri sonu türkiyedeki fiyatının çok çok altında ve kaliteli bir ürün alabilirsem karlı bir alışveririm olur zaten bunu yapabilirsem bisanıda başka bir arkadaşıma satmayı planlıyorum... dediğim gibi ben profosyonel değilim vücüdumu fit tutacak bir aktivite olarak değerlendiriyorum bisiklete binmeyi... ha canım isterse katıldığım yarışmalarda da sonuncu olmayayım yeter:) çünkü bazen yolda başka bisiklet markalarını kullanan arkadaşlarla karlışalıyorum jet gibi geçip gidiyorlar yanımdam bisikletlerinin markalarını bile göremiyorum arkadan yakalamaya çalıştım birkaç kez yok onuda beceremedim.. ha bu arada öyle şişman hantal biri değilim 65 kilom var boyum 170 kullandıgım bisiklette fena diil gerçekten bakarsanız bisan rc9900 ultegra set var üzerinde... ona rağmen istediğim performansı elde edemiyorum 6 ayda bir tık ilerleme olmazmı yani ortalama hızım 23 24 maksimum... şöyle bir ortalama 30 ları göreyim istiyorum arada sırada... ben bunların bir kısmının gücümün azlığından olduğunu tahmin ediyorum ama bisikletin hiçmi suçu yok(fatmagül mualemesi yapmıyorum tabi) ama onunda vardır bir yerlerinde eksiği gediği.. yoksa trek cannondale canyon niye o fahiş fiyatlara satıyor bisikletlerini ... var abi farkı bence..
Vardır elbette kendinize göre bir hesabınız. Size bu değişimin ne kadara mal olacağını bilmesem de umarım çok para harcayıp Fatmagül’ün masum olduğu sonucuna varmazsınız.
Her şey gönlünüzce olsun. İyi yolculuklar şimdiden.

sonerogul

Aktif Üye
Tepki
342
İsim
Soner Oğul
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
spacerı çıkartıp gidonu biraz daha aşağı alayım derken, galiba üst vidayı fazla sıkmamdan dolayı şu kapak kırıldı. aslında görünüş olarak çok önemli değil, o bölgeden su girer ve içeriye zarar verir diye çekiniyorum. siz canyon kullanıcıları arasında o kapağı değiştiren varsa tavsiyelerini rica ederim. buna eş değer, uyumlu bir kapak nereden temin edebilirim?

IMG_9434.jpg

• Beğen
Tepkiler: :DDD

umitisler

Üye
Tepki
3
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, Aralik ayinda fabrikadan canyon almayi planliyorum. Endurace ile Ultimate aradinda gidip geliyorum. Ultimate cok daha agir basiyor ama sadece L beden kalmis ve boyum 184 - bacak boyum 88, tam M ile L arasinda kaliyorum. Cok esnek bir yapiya sahip olmadigim icin problem yasamaktan korkuyorum. L kadro cok mu buyuk gelir, Konu hakkinda tecrubeniz var mi?

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, Aralik ayinda fabrikadan canyon almayi planliyorum. Endurace ile Ultimate aradinda gidip geliyorum. Ultimate cok daha agir basiyor ama sadece L beden kalmis ve boyum 184 - bacak boyum 88, tam M ile L arasinda kaliyorum. Cok esnek bir yapiya sahip olmadigim icin problem yasamaktan korkuyorum. L kadro cok mu buyuk gelir, Konu hakkinda tecrubeniz var mi?
178 cm boy ,80 cm bacak boyu ile bana S önermişti ve aldım, bana küçük geliyor. Üst vücudunuz bacaklarınıza göre uzunsa ve 2 beden arasında kaldıysanız Büyük olanı almanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: karanbatu

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@umitisler

Verdiğiniz ölçülere göre Ultimate M kadro size ufak olacaktır, bu nedenle Large kadro almanız gerekiyor. 185 cm boy, 86 cm bacak iç boyu ile L kadro Ultimate kullanıyorum. Aldığınız bisikletin gidonu aerocockpit gidon değil ise ve atıyorum uzanma mesafesi konusunda çok çok rahatsız oldunuz diyelim, gidon boğazınızı değiştirirsiniz, bu da çok mecbur kalırsanız yapılabilecek bir şey. Onun haricinde belirttiğim gibi sizin ölçünüzde Ultimate L kadro doğru tercih olacaktır.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@soner83 Hocam o vidayı fazla sıkmanıza gerek yok zaten, boşluğu almak için kullanılıyor.Furç takımı bile zarar görmüş olabilir, bir kontrol edin derim.Fotoğraftan standart ölçülerde gibi duruyor.Bir bisikletçiye gidip rica etseniz makul bir fiyattan sadece o parçayı verir diye düşünüyorum.Daha sonra internetten daha kaliteli zevkinize göre bir kapak alabilirsiniz.

umitisler

Üye
Tepki
3
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@umitisler

Verdiğiniz ölçülere göre Ultimate M kadro size ufak olacaktır, bu nedenle Large kadro almanız gerekiyor. 185 cm boy, 86 cm bacak iç boyu ile L kadro Ultimate kullanıyorum. Aldığınız bisikletin gidonu aerocockpit gidon değil ise ve atıyorum uzanma mesafesi konusunda çok çok rahatsız oldunuz diyelim, gidon boğazınızı değiştirirsiniz, bu da çok mecbur kalırsanız yapılabilecek bir şey. Onun haricinde belirttiğim gibi sizin ölçünüzde Ultimate L kadro doğru tercih olacaktır.
Dusundugum modelde aerocockpit var. bu sekilde uzanma mesafesi ile oynayamam degil mi?

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@umitisler

Aerocockpit olacağı için tümleşik gidondur bu nedenle komple değişim gerekir. Yalnız sizin ölçülerinize göre buna gerek kalmayacağını düşünüyorum. Ölçüleriniz bana çok yakın ve ben de 2015 model eski ultimate, sonrasında yeni kadro ultimate kullandım kullanmaya da devam ediyorum. Bu seçiminizde şayet gidona uzanma mesafesinde çok sorun yaşarsanız, seleyi biraz öne alıp kullanırsınız. 184 boy 88 bacak iç boyu ile M kadro size küçük olur.

• Beğen
Tepkiler: umitisler
Tepki
2
İsim
volkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar yeni bisiklet alacağım,
İki model arasında kaldım,
fikir verirseniz sevinirim.
Endurace CF 8.0
Ultimate CF SL 7.0

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@runvolcanrun Bu ürünleri kargo ile alma şansınız yok biliyorsunuz değil mi?
Aslında var ama astarı yüzünü geçer. 1500 euro sınırından dolayı. Gidip almak gerekli.

Tepki
2
İsim
volkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@runvolcanrun Bu ürünleri kargo ile alma şansınız yok biliyorsunuz değil mi?
Aslında var ama astarı yüzünü geçer. 1500 euro sınırından dolayı. Gidip almak gerekli.
Merak etmeyin, bir arkadaşım gidecek, kendisine aldıracağım. Sadece bir konu sormak isterim, vergi iadesi için ürünü ne kadar sürede almak ve çıkmak gerekiyor? yani benim arkadaşım gitmeden öncesinde bir adrese gönderme şansım var şu an. onun için vergi iadesinden faydalanmak için ürünü ülkeyi terk edişten ne kadar önce almak gerekir?

Tepki
2
İsim
volkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35 hocam aslında sorum şu, ben diyelim ki mart ayında aldım bisikleti, arkadaşım mayıs ayında almanyada gidip alıp gelecek, bu kadar erkenden alması sıkıntı olur mu?