Canyon Kullanıcıları Kulübü

Scudo

Roadlover

Aktif Üye
Tepki
170
Bisiklet
Merida
@Mert E.
Şimdi merakını gidereyim kardeşim. Bilgilendirmek bizim asli görevimiz. Youtube a global cycling network cheap bike vs superbike yaz. Gcn i çok sık takip ederim ve bir bisikleti incelerken tr deki yorumları neredeyse hiç dikkate almam. Kendim wiggle gold customer ım. Defalarca uk den component vs aldım. Ingilizcen iyiyse videoyu dikkatlice izle sonra tekrar konuşalım. Bu arada adamlar superbike diye getirdikleri canyon u da değil eleştirmek yerin dibine gömdüler:))) Şaka bi yana canyon kötü değil dediğim gibi ama asla bir colnago, pinarello, factor, de rosa, argon 18, cippollini veya bmc vs değil. Iddaa edenle sabaha değil sonsuza kadar tartışırım inan.

onur caliskan

Aktif Üye
Tepki
378
İsim
onur çalışkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Super bike terimi GCN ekibinin uydurduğu, fiyatı yüksek, komponentleri en üst kalitede olan ve jantları karbon profil jantlar olan bisikletler için kullandıkları terimdir. Aynı zamanda hyper bike diye bir terimleri de vardır, ki bir non drafting triathlon bike için kullanmışlardır. Ayrıca baya eski bir trek bisikleti de boyayıp, komponentlerini değiştirip, yeni jantlar takarak super bike'a dönüştürmüşlerdir. Yani bu terim videolarının daha fazla izlenmesi için kendilerinin bulduğu uydurma bir terimdir. Kendinizi bu izlediğiniz şeylere çok kaptırıp sağda solda bu süper bike değil yok bu hyper bike değil demeyin, buradan daha az kibar bir yol bisiklet grubunda alay konusu olursunuz, benden uyarması.
Hangi bisikleti kullandığınızı bilmiyorum, ama kullandığım bisikletleri bir önceki mesajımda yazmıştım. Biri canyon diğeri de sizin super bike olarak adlandırdığınız markanın bir modeli. Herhangi bir markanın fanboy'u fln değilim ancak kullandığım iki bisiklet arasında büyük kalite farkı olması durumunda bunu rahatlıkla fark edebilecek bilgi birikim ve deneyime sahip olduğumu düşünüyorum.

Roadlover

Aktif Üye
Tepki
170
Bisiklet
Merida
Kullandığınız eşleşme yanlış. Bmc Road machine bisikletlerin ferrarisi benzer bir segmenti olmayan bir bisiklet. Hrm aero hemde tirmanış modelidir, canyon sl gibi bir bisikletle bmc time machine serisini kiyaslamamaniz lazım. Road machine segmentinde tek. Özelliği kısaca aero kadar hızlı ve tırmanış bisikleti kadarda rahat tırmanabilen çok özel ve eşsiz bir bisiklet. Bmc mühendislerinin nasıl böyle bir bisiklet yarattıklarını anlatan ingilizce bir makale okumuştum inan bana, sende varsa iyi bir ingilizcen bi araştır nette canyon cf kimki bu bisikletle karsilastirdigina şaşarsın. Olaya sadece insanlar canyon ucuza iyi component veriyor diye bakiyor. Bir roadmachine i eşsiz yapan şey d shaped seat post ve geometrileridir bir bisiklette üstün olma ucuza üst seviye grupsetvermek değildir. Hep savunduğum şey şudur kadro 1 kez alınır grupsetse her zaman alınabilir hatta yaptığın künye gore her sene bile alınır o yüzden bisiklette asıl değerli olan şey kadrodur, 2 numara jantlar 3 numara grupset gelir dostlar.

• Beğen
Tepkiler: tlpky

emreertuna

Üye
Tepki
145
İsim
Emre Ertuna
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Canyon'un kalitesini tartışmak bir kenara fikir vermek açısından şöyle bir yorum getirebileceğimi düşünüyorum.
Canyon fabrikadan-halka satış sistemiyle ucuz ve kaliteli bisiklet satışı yapan alman firması.
Şu ana kadar ARGE konusunda Trek-Specialized-Pinarello vb firmalar kadar yol katedebilmiş değiller.
Bu yüzden hiper-süper olarak değil de, firmaların amacı ve hedefi olarak değerlendirmek daha makul.
Bisikletim Trek, ama bir Canyon'a da mutlulukla binerim. Ne küçümsemeye, ne de göklere çıkarmaya gerek yok.

onur caliskan

Aktif Üye
Tepki
378
İsim
onur çalışkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Roadlover
Sizli başladığınız hitabetten senli benli hitabete geçmişsiniz, lütfen dikkat edelim. Ben ingilizce, fransızca ve italyanca profesyonel turist rehberiyim, yani sizin düşündüğünüzden daha çok kaynağa ulaşımım var. Ancak sizin BMC ile ilgili çok bilgi sahibi olmadığınızı görüyorum, bir makale okumuşsunuz onu refere ederek burda ahkam kesiyorsunuz. Road machine ile ilgili aldığınız birkaç bilgiyi burada satmaya çalışıyorsunuz ancak ilk mesajımda belirtiğim gibi benim bisikletim TEAM MACHİNE SLR 02, yani sizin bahsettiğiniz iki BMC modeli de değil ve Canyon Ultimate Cf Slx ile geometri olarak %100 karşılaştırılabilecek bir model. Dediğim gibi bu karşılaştırmayı yapabilecek kapasiteye sahip olduğumu düşünüyorum. Ancak yazdıklarınızdan sizin bu bisikletleri kullanmadığınızı, sadece birkaç GCN videosu ve bir makale üzerinden yorum yaptığınızı görüyorum.

Roadlover

Aktif Üye
Tepki
170
Bisiklet
Merida
@onur caliskan
Kullandigim bisikletler mi?
Giant contend,
Merida scultura
Gaint escape,
Merida speeder veee
Pinarello angliru:))) e yeterince tecrübem var sayılır kaldı ki uk de yaşarken bisikletlede ilgilenmiştim ve grup sürüşlerine katılmıştım bilgim olmadığına inansam neden burda fikirlerimi paylasayim. Benim fikrim nettir dostum. 2 bin usd veripte canyon cf alınmaz, al-mam. Bu fiyata pinarello alınmaz belki ama cervelo, alu Colnago veya bmc alırım. Canyon bayii ağı kurmayacak o farkı fiyata yedirecek ve superbike olacak öyle mi? Desteklemeye devam edebilirsin ben etmiyorum herkesin fikri kendinedir.

• Beğen
Tepkiler: SametUYNDRN

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
@Roadlover mesajının içeriğine genel olarak katılmasam da bazı Canyon severlerin de eleştirilere saygı göstermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu forumda yapılacak en son şeylerden biri canyon bisikletleri eleştirmek. Lafım elbette herkese değil ama bazıları için Canyon bisikletler tabiri caizse kutsal mertebede. Bisiklet tavsiyesi mi istenildi, çat hemen ezbere Canyon önerilir. Canyon mu eleştirildi hemen linç ekibi organize olur. Bu kesime göre bisiklet tercihinde Canyon'dan mantıklı seçenek yoktur, her fırsatta ne kadar kaliteli olduğu, ne kadar ucuz olduğu dillendirilir. En ucuzu, en kalitelisi Canyon'dur. Sanırım Canyon'un da bu pazarlama stratejisi tutmuş olacak ki, firma da fiyatlara yıllar geçtikçe ufak ufak giydiriyor. 6-7 yıl önceki Canyon fiyatları ile şimdikiler kıyaslandığında diğer markalara göre liste fiyatı üzerinden sahip olduğu fiyat avantajının nasıl azaldığı görülür. Canyon'un iyi bisikletlere sahip olduğunu fiyat performans seviyesinin fena olmamakla birlikte son yıllarda overrated hale geldiğini düşünüyorum.

bayırniyazi

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
...
yandan karışmak gıbı olacak ancak bısıkletler pazalanırken oyle abartılıyor kı sele borusunun d şeklınde olması buyuk farkmıs gıbı algılanıyor.gıantlarda da var bu olay.bunlara cok kapılmamak gerekır yoksa maşanın altındakı cıkıntıyı forkflap®tm technology gıbı ısımler ıle satın alıyor olabılırsınız :)
butun hımod kadrolarda kullanılan t1100 un pınarellodakı karsılıgına bı bakın:
  • Carbon Torayca T1100 1K Dream Carbon with Nanoalloy Technology

• Beğen
Tepkiler: Roadlover

onur caliskan

Aktif Üye
Tepki
378
İsim
onur çalışkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Roadlover
Bu fikir netliği değil sabit fikirliliktir. Burada kimsenin size canyon marka bisiklet satma gibi bir çabası yok zaten, alırsınız almazsınız size kalmış. Ben sadece kullanmadığınız, bilmediğiniz bisikletler için GCN videoları ve makaleleri refere ederek burda ahkam kesmenizin yanlış olduğundan bahsediyorum. Sizin için süper bike olmasının kriteri bayi ağı ise o zaman salcano da süper bike olur, bilmem yazdıklarınızdaki mantık hatalarını fark edebiliyor musunuz

Roadlover

Aktif Üye
Tepki
170
Bisiklet
Merida
@hakan hoca
Haklisin dostum ben Canyon u eleştirmedim. O para etmez dedim. Ayrıca dediğin gibi 5-6 yılı bırak 3-4 yıl önceki canyon fiyatları nerde sımdiki nerde. Ayrıca herkesin fikri kendine değerli ben pinarello kullanıp sattım ama pinarello süperdir diye forumda 1 kez konuşmadım bile. Fakat doğru olan birşey seninde dikkatini çekmiş ben şu an izmirdeyim burda bile canyona binenler kendilerini sanki uçağa binermiş gibi görüyorlar pinarello deyince suratlarında bir memnuniyetsizlik canyon ismini duyunca bir mutluluk var ya kardeşim almanyadan dönerci vs tanıdıklarınız:)))ucuza getirdi diye bir marka nasil bu kadar övülür adama colnago diyorum bana uzaylı gibi bakıyo canyon deyince iyi abi o diyorlar buna valla bende anlam veremedim ne diyim

onur caliskan

Aktif Üye
Tepki
378
İsim
onur çalışkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hakan hoca
Benim mesajlarım üzerine mi yazdığınızı bilmiyorum ama kendi açımdan, herhangi bir markanın fanboy'luğunu yapmadığımı belirtmiştim. Bunun için iki farklı marka bisiklete sahibim, bundan sonra da değiştirirsem başka bir marka denemek isterim. Benim sevdiğim bisiklete binme eylemidir, markadan bağımsız olarak. Ancak TDF'ta yarış koşan bir marka için mağaza ağı yok, bu super bike değil gibi söylemler karşısında da iki markayı da kullanan bir bisikletçi olarak ister istemez açıklama yapma gereği duydum

Roadlover

Aktif Üye
Tepki
170
Bisiklet
Merida
@onur caliskan
Yorumlarına esas sen dikkat et dostum uyarmak durumunda birakma beni bende eczacıbaşı holding tüketim grubu gıda üst yöneticiliği yapmış birisiyim rehber vb meslekteki insanlarla nasıl hitab edileceğini gayet iyi bilirim. Pinarello angliru sahibi olmuş birisiyim ve tanıdığımin pinarello f10 doğma disc bisikletini de defalarca kez kullandım. Koç holding perakende grubunda üst düzey yönetici olarakta çalıştım ayrıca uk de yaşadım ve iş ve seyahat amaclı dünyayida gezdim burda bana hitap dersi verecek son kişi sensindir emin ol buna. Sen canyonunu savunmaya devam et biz pinarello kullananlar olarak susarız merak etme.

onur caliskan

Aktif Üye
Tepki
378
İsim
onur çalışkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Roadlover
Size beni hiç tanımadığınız halde senli benli konuşmanızın beni rahatsız ettiğini belirttim ve dikkat etmenizi istedim. Buna neden bu kadar sinirlenip ego savaşına girdiğinizi anlayamadım doğrusu. Bana ingilizce bilip bilmediğimi sorduğunuz için mesleğimi belirttim ancak görüyorum ki siz CV'nizi sunmuşsunuz burada. Ölümün olduğu yerde bu kadar ego iyi bişey değil. Okuyanlar üslup farkını görmüşlerdir zaten, başka bir şey yazmamı gerektirmeyecek seviyeye düşürdünüz konuşmayı. Size ve o kurumsal yönetici egonuza hayatta başarılar

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Foruma şunca yıldır yazarım kullandığı bisikletin markasıyla övünen çok şaşırmış gördüm ama kıytırık beyaz yaka ünvanıyla üste çıkmaya çalışanı ilk kez görüyorum.

Sayın üst yönetici bey. Hala super bike’ın me olduğunu açıklayamadınız. Nedir super bike? Geometrisi mi farklı? Kullanılan materyal mi farklı? Üstüne binince Contador mu yapıyor sizi? Wiggle gold kullanıcı olduğunuzu, kartvizitinizi, bisikletlerinizi söyletecek kadar laf salatasına gerek bırakmamalı bu tanım. Mesela Canyon neden super bike değil de Pinarello super bike?

Yok almanyadan dönerci akraba getirmiş, yok ucuzmuş, yok dağıtım ağı yokmuş demagojisi yapmadan. Çok rahat tepesine konabilecek cv’nizi şuraya koymadan yukardaki soruma cevap bekliyorum.

Roadlover

Aktif Üye
Tepki
170
Bisiklet
Merida
Burda asla kendimi veya bi markayı övmek gibi bir düşüncemin olmadığını tüm yorumları okuyan aklı selim herkes görebilir kaldı ki ben gibi bir adam bile bu yaşta bisiklet muhabbetlerine girip forumda yazışıyorum neden çünkü sevdiğimiz için değil mi. Tabiiki herkes varsa fanatiği olduğu marka övebilir ama bunu yaparken baska fikirlere saygi duyarak ve bunu kabul etmeyenlerinde fikirlerine saygı göstermekte gerekir diye düşünüyorum kaldı ki belirrtigim sekilde pinarello angliru sahibi olmuş biri olarak şu an kullandigim merida sculturadan farkını ben göremedim hatta inanirmisiniz ikisinide yanyana getirince bence merida da kendimi daha rahat hissettim bu fikre gulebilersiniz belki ama onda maşanın farkını bile hissetmedim yoksa tabiki söylemek kolay oooo pinarello süper, uçuyoruz biz, en iyiyiz vs :))) F10 dogma disc ise güzel ama sabahları kullanılmadığı için zamanla di2 batarya bitmiş oluyor abimiz bizi bekletip fişe takıyo bu arada biz 1 saat donuyoruz dışarda tabii beklerken ama hissiyatı bile anglirudan çok farklı çok kullandım ama tabii bir bisiklete o kadar verecek paranız varsa çok farklı eğlence alternatifleri ve hobilerde çıkartırsınız diye düşünüyorum.

@Mert E.
Bu soru şuna benzemiş. Benim audi a3 'üm full ve süper. Mercedes veya bmw yada porsche nedir ki? Bunları süper yapan nedir ki? Alanlar muhtemelen egolu paralı aptal insanlar. Audi f/p de ezer geçer herkese de tavsiye ederim. Aynen kullandığınız çocukça ve maalesef ukalâca ve deyyusca cümlelerin özeti budur. Eczacibasinda gıda tüketim grup üst yöneticiliği kıytırık mı:))) maaşı 1 ayda canyon alır emin ol ayrıca guzel espriydi fanboy. Aynen bu durum iphone max kötü xiaomi daha iyi hemde çok daha ucuz demekle esdegerdir. Gercekten xiaomi de olan ozellikler iphone da yok bende buna katılırım ama birisi 2-3 bin birisi 12 bin tl. Bu mantikla iphone alanlar suzme saf degilmi. Superbike ise benzer bir durum marka satar yoksa teknoloji hepsinde üç aşağı beş yukarı benzer, markası olan kendisini üste konumlamıştır zaten bi nevi brand management olayı. Bu da günümüzden değil geçmiş inovasyon ve yaşanımlardan gelir. Ayrıca benim zamanım fanboylara cevap veremeyecek kadar değerli bunlarda sana ücretsiz marketing dersleri olsun ok:)))

Son düzenleme:

M. Burak

Aktif Üye
Tepki
148
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konunun adını mesleklerimiz ve cv miz olarak mı okudunuz. Konu lütfen "Canyon Kullanıcıları Kulübü" olarak devam etsin. Her defasında bir bilgi var mı diye konuya bakıyorum, hüsrana uğruyorum.