Canyon Kullanıcıları Kulübü

Tepki
159
Bisiklet
Canyon
Geçen ay aldığım bisikletin ödemesini SWIFT ile yaptım.
Bekledim bir kaç gün, baktım ödeme gitti gözükmüyor dayanamadım aradım.

Para firmaya geçerken 35$ kesinti olmuş. Herhalde o tarafın masrafları da yanlışlıkla onlara kaktırmış oldum. Arayınca söylediler eksik ulaştığını. Yoksa ahirete kadar bekleyecektik herhalde. Ben de SWIFT çıktısını mail gönderdim.
Tam para gönderdiğime ikna oldular ve kendi içlerinde problemi halledeceklerini, başka para yatırmama gerek olmadığını söylediler. O sıralar dolar 4,90lardan 7 lere coşuyor
Hesabı 4-5 gün sonra eşitlediler. Ancak o şekilde kargolandı yoksa ilave para yatırmam gerekebilirdi.

Demem o ki adamlar 35 dolardan feragat etti. Başkası olsa hayatta ikna olmazdı. Ve yine demem o ki eğer SWIFT ile ödüyorsanız tüm masrafların size yansıtıldığından emin olun...

Ödeme gecikmesi, hesabın eşitlenmesi, sonra stoktaki bisikleti de bi 5 günde çıkartamadılar, araya Kurban Bayramı tatili derken dolar 6,30 iken ödedim vergiyi. 27 Temmuz’da siparişi geçtim, 3 Eylül’de ulaştı bisiklet. Kredi kartı ile alsaydım kurdaki zıplamadan dolayı daha karlı olurdum sanırım.

Geçen hafta tekrar bir mail geldi ve 35 dolar borcum olduğunu, yatırmazsam hukuki yollara başvuracaklarını yazıyor yine aradım sordum nedir diye. Bir hata olmuş, gözardı edin, sizin hesabı şimdi düzeltiyoruz dediler.

Bakalım bi daha ses çıkmadı...

• Beğen
Tepkiler: Upper Architect
Scudo

Adnan1963

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Diğer
@Buğra Ünalan alacaklar senden o 35$ ı :D Bu arada Canyon'un sitesinde bir çok model tükenmiş (en azından benim alabileceğim aralıkta fiyatı olanlar) ne zaman yenilenir de 2019 modeller gelir bir bilgisi olan var mı ?

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
Canyon al 6.0 alayım dedim tükenmiş sadece kadrosunu alacağım

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Osman Tuğrul

Bu bilginin doğru olduğuna emin misiniz? "Lüks tüketim vergisi" vergi mevzuatının neresinde tanımlanmıştır? 3000€'luk bisiklet için ne kadar ödenir?

Benim bildiğim kadarıyla, 1500€'yu geçtiği zaman bireysel mikro ithalat olarak değerlendirilmiyor ve ticari sayılıyor. Yani, Delta Bisiklet veya Aktifpedal nasıl ithal ediyorsa aynı mevzuata tabi oluyorsunuz.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.024
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
@mertgulkokan canyon sitesine girip oradan live scatten sorabilirsiniz en iyi cevabı onlardan alabilirsiniz. diğer ihtimal facebooktan ekleyip mesaj atabilir ve son olarak da infoya mail atıp en geç 2 gün içinde cevap alabilirsiniz.

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
@mertgulkokan

bence sadece kadro almak ya da 2019 beklemek daha iyi olur çünkü mesela 105 grupsetin yenisi çıktı 7000 serisi
Grail hariç diğer modellerde hep eski 5700 serisi 105 serisi var.

bir ben de şu kadroyu istedim ama 1500 euro barajını aşmakta
(link)

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
Sadece kadro almak mantıklı gelmedi
Kadro 699 euro tüm set dahil 899 euro
200 euro ödeyerek sti ko jant seti ruble ön arka aktarıcı ve aynakola sahip oluyorsunuz

Adnan1963

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Diğer
2019 Grail modeli gelmiş sanırım yakında diğer modelleri de gelir :uyku::uyku:

Adnan1963

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Diğer
@mertgulkokan
Luigi'de bilmiyormuş ne zaman çıkacağını, desene senden benden farkı yok :D:D
Madem siz abone oluverin biz de sizin üzerinizden takip etmiş oluruz:rolleyes::rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: mertgulkokan

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ENDURACE CF SL DISC 7.0 1899$

maalesef 1500€ luk bireysel ithalat limitinin üstünde kalmış yine alamayacağız. :(

f5d9a2ebc830e95aa2aee113a64da.jpg

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@rodya maalesef onunda kırmızısı yok :)

birde ben uğraşamam öyle ayrı ayrı sipariş süreçleri ile. Açacağım kutuyu kullanacağım kullanmayınca da tablo gibi duvara asıcam. :)