Canyon bisiklet siparişi ve teslimat süreci

geocitys

Üye
Tepki
8
İsim
Timuçin
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eğer ürün gümrüklü sahaya girdiyse vergiler ödenmeden çıkmaz diye biliyorum. UPS ile konuşun ürünün size hediye geldiğini ve free of charge statüsünde ithal edildiğini söyleyin. Eğer işlemi ona çevirebilirseniz vergiden muaf olursunuz.

@geocitys
Pardon ya sabah sabah ayılamamışım herhalde yanlış okumuşum, ürün buraya direkt Canyon'dan gelmiş. @Kamilbjk nu durumda ürünü transit olarak Azerbaycan'a yönlendirmek gerekiyor ama bu prosedür biraz sancılı ve masaraflı olabilir sizin için, ayrıca ürün Canyon tarafından gönderilmiş şekilde oraya gönderilirse bu sefer Azerbaycan gümrüğünde masraf çıkacaktır size. Oranın gümrüğü çok daha sıkıntılı diye biliyorum. Baş ağrısı ve tatsız sürprizler olmasın diye buradaki masrafları ödemeniz daha mantıklı gibi görünüyor.

Scudo

Kamilbjk

Üye
Tepki
5
İsim
Kamilagoren
Bisiklet
Trek
@geocitys

@Kamilbjk
Ürünü iade ediyorum :( çok ıvır zıvır şeyler çıktı 10bin tl masrafı felan oluyormuş

@geocitys ürünü iade ediyorum. Birsürü masrafı çıkıyor 10bin tl felan :( canyon geri almayı kabul etti. Ups ile uğraşıyorum şimdi. Bu arada Azerbaycan a sokmak kolay. Ben çok şey sipariş ettim gümrüğe girmedi hiç.

• Beğen
Tepkiler: :DDD

geocitys

Üye
Tepki
8
İsim
Timuçin
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kamilbjk

Üzüldüm iade olmasına. Gümrük işlerinin pek mantıksal bir uygulaması ve prosedürü yok ne yazık ki. Umarım istediğin bisiklete bu gereksiz masraflar olmadan ulaşabilirsin :)

Bora_s

Üye
Tepki
35
Arkadaslar, Canyon bisikletimin kadro kulagi kirildi. Canyon kargo ucreti icin 100 dolar istiyor Turkiye'ye, tam bir sacmalik. Nasil nerden bulurum fikriniz var mi?

Eger bisiklet siparis edicek varsa benimle iletisime gecerse cok sevinirim.

Hemen yardim icin yazan arkadaslar oldu sagolsunlar :) Su siteden siparis verdim: (link) (elanusparts)

Turkiye'ye gonderen tek firma ve en dusuk fiyati burda bulabildim. Litvanya'dan gonderilecek kadro kulagi. Parca geldikten sonra siparis hizini da paylasirim burada.

Son düzenleme:

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu arada bende 3 tane No23 kadro kulağı var. İhtiyacı olan yazabilir.

taskindoga

Üye
Tepki
3
İsim
Taşkın Doğa Erdoğan
Bisiklet
Drag
@Bora_s

Selamlar,

Ben de ultimate cf sl modali var. Yedek olması için sipariş etmeyi ben de düşündüm. Bu sitedeki Canyon filtresinde çıkan kulaklardan herhangi biri tüm canyon kadrolarına uyumlu oluyor mu? Siz hangisini sipariş ettiniz?

Metal06

Üye
Tepki
67
İsim
Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Yeni bisiklet almamak için zor tutarken kendimi bugün canyon sezon sonu indirimine girdi. En az 100 150 euro indirim var bisikletlerde.

Acaba bir daha ki sezona kadar daha büyük bir indirim gelrbilir mi ?

Son düzenleme:

Kubay

Üye
Tepki
11
İsim
Kubilay
Arkadaşlar merhaba,

Ben Canyon Endurace CF SL DISC 8.0 almak istiyorum. Fiyatı 1500 eur üzerinde olduğu için kendim gidip almayı planlıyorum. Bisikletin fiyatını Koblenz’den almak yada Hollanda’ya göndermede (oradaki bir arkadaşıma gönderip ben alacağım) 2.499 eur olarak veriyor.

Canyon’un sitesinde Shipping: information, costs, and terms kısmında aşağıdaki ibare var.

“Fiyatlarımıza yasal KDV (GST) dahildir, ancak nakliye masrafları netdir. AB üyesi olmayan ülkelerdeki (Avustralya ve Yeni Zelanda hariç) fiyatlara KDV (GST) dahil değildir.” denilmekte.
(Our prices include statutory VAT (GST), but are net of shipping costs. Prices in non-EU countries (excluding Australia and New Zealand) do not include VAT (GST).)

Netleştirmek istediğim;

1) bisikleti Koblenz’den yada Hollanda’dan da teslim alsam Türkiye’ye getireceğim için bu 2.499 eur üzerine kdv yi ilave ederek mi benden tahsilat yapacaklar? (sonrasında ben bunu tax free ile geri alacağım) yada

2) aşağıdaki görüntüde (Hollanda ya teslimat istersem) gözüktüğü gibi 442.41 eur luk tax ı zaten bu fiyatın içinde mi? (bunun üzerine ilave vergi vermeyeceğim ve tax free den bu 442.41 eur yu geri alabileceğim ve bisiklet bana 2106.72 eur ya mı gelmiş olacak)?

Bunlardan hangisi doğru?

1567604324393.png

• Muhteşem
Tepkiler: :DDD

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@Kubay
Hollanda veya Almanya' ya gönderim yaptıracaksanız görüntüdeki ücreti ödeyeceksiniz. 2549 euro.

Tax free işlemlerinden sonra 442 Euro size iade edilecek.

Kubay

Üye
Tepki
11
İsim
Kubilay
@NKurtuldu
Teşekkür ederim.

Ultimate ile endurace arasında karasız kaldım. Endurace daha konforlu gözüküyor ama esas istediğim renk seçeneği “stage race blue” ultimate de var. Ultimate serisi kullanımı çok sert gelirmi? Alışmakta sıkıntı yaşatır mı?

• Beğen
Tepkiler: karanbatu

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@Kubay

Bende SLX var, ultimate cok rahat kadrodur. Endurace kullanmadim, rahatligini bilemiyorum.

Rijitlik, Aeroad>Ultimate>Endurace

Yuksek rijitlik ile kadro daha eglenceli hale gelir.

Endurace yuksek alin borusu sebebiyle daha dik durus saglar, teknik olarak arttirir. Ama ayni sebepten daha cok ruzgar yer, yavas kalirsiniz. Ultimate ve Aeroad ile ayni km gitmek icin daha fazla efor sarfedersiniz.

Ben olsam ultimate alirdim.

Kubay

Üye
Tepki
11
İsim
Kubilay
@NKurtuldu biraz daha düşüneceğim. tam karar veremedim henüz. aslında biraz rengede takıldım. istediğim renk maalesef ultimate de var. endurace da olsa ağırlık onda gibi ama bakalım..

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Kubay

Üye
Tepki
11
İsim
Kubilay
@:DDD
Endurace cf sl disc 8.0
Ultimate cf sl disc 8.0

Tabi gönül bunların aero + di2 li olan donanımlısını almak istiyor.. bütçeyi iyi sallar :(

Bu arada şunu da sormak isterim: vitesin Di2 olması kullanım da çok fark yaratıyormu? Aynı modelin di2 lisini seçtiğin zaman 700 eur-usd fark ettiriyor.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kubay
Bunu çeşitli defa burda ve başka platformlarda yazdım, Di2 tamamen ticari kaygılar sebebi ile üretilmiş bir sistem. Kullanıp problem yaşayan onlarca bisikletçi biliyorum. Sudan ve nemden etkilenebiliyorlar. Vincenzo Nibali ve bazı prof bisikletçilerin kafasına silah dayasanız Di2 kullandırtamazsınız. Sponsorların zorlamaları ile müsabakalarda kullanıyorlar. Bazı belli başlı genel klasmana oynayan bisikletçiler Di2 kullanmayı istemiyor, tercih etmiyorlar.Bir ironman müsabakasında, bisikletini bir gün önce değişim alanına bırakan Di2 kullanıcılarının bazıları ertesi gün geldiklerinde viteslerinin çalışmadığına şahit oldular.Tüm emekleri heba oldu gitti.Tek avantaji, bisiklet ile çok seyahat eden biri iseniz, vites ayarını kendisi otomatik olarak yapıyor. Klasik sistemlere göre başka artıları yok. Getirsi götürüsünden çok fazla. Ama sram e tap gibi bir sistem derseniz. Orda durumlar birazdaha farklı.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Kubay

Üye
Tepki
11
İsim
Kubilay
:(
@Oxsy

Di2 konusunda pek araştırma yapmamıştım.. canyon sitesinde gezinirken çeşitlerin içinde çok fazla var. O nedenle biraz ilgimi çekmişti.. bu bilgilerden sonra ben uzak durayım.. teşekkürler :harika:

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@Oxsy
Nibali Di2 kullanıyor hocam. Biraz iddialı konuşmuşsunuz.

Sırasıyla 105, mekanik Ultegra 6800, Sram Red22 kullandım. Şu an 600km dir Ultegra Di2 kullanıyorum.

105 i dışarıda tutarsak hepsinin farklı karakteri var. Ultegra Net vites geçişi sunuyor, Red22 daha da net, dan dun (şaka değil) vitesler değişiyor. Ön aktarıcı biraz zahmetli.

Di2 acaip rahat, yani gerçekten rahat. Tuşlara farklı görevler atayabilmek güzel, basılı tutunca yukarı aşağı vites değişmesi güzel, wireless modül ile telefondan ayar yapmak, upgrade etmek, garmin menülerinde dolaşmak güzel.

Di2 tan sonra diğerlerinin zahmetli geleceği kesin.

Teknolojik aletlerle haşır neşir olmayı, yenilikleri takip etmeyi seviyorsanız, Di2 tavsiye ederim. Oyuncak gibi.

Yok, işini yapsın yeter, değişiklik sevmem diyorsanız, mekanik iş görür.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@NKurtuldu
Nibali Astana zamanlarında, Dİ2 kesinlikle ve kesinlikle kullanmadı. Birinci ağızdan, Astana takımının en büyük sponsoru Rainback isimli firmanın sahibi ile defalarca konuştuk. Shimano ne kadar bastırsada, sisteme güvenmediğinden kullanmadığını üstüne basa basa söyledi. Di2 vites sistemi yüzünden Türk bir İronman sponsorluk anlaşmasını kaybetti. Firmanın verdiği bisiklete sallayınca ( Ön vites değiştiricisi arıza yaptı ;) )aldılar altından 10.000 euroluk bisikleti. Gezi, tur veya arkasında sağlam mekanisyenleri olan, bisikletleri her yarış sonrası defalarca kontrolden geçen prof bisikletçiler için eğlenceli. Geri kalan kullanıcıların başına büyük problemler açabilir.