Canyon bisiklet siparişi ve teslimat süreci

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@Erdal Yılmaz

Teşekkür ederim hocam ilginize :) Bisikletle gelen default jantları satıp daha düşük profilli bir jant takmakta olabilir aslında. Bu da bir seçenek

Scudo

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@Erdal Yılmaz

hahaha :D tamam tamam ben ultimate bakayım :)

@Erdal Yılmaz
Hocam boy olarak ne alayım sizce ? XS mantıklı gibi. (son mesaj+1)
Bacak boyuna 2-3 cm ekleyince S modelini öneriyor. Çok kafa karıştırıcı

Futurisma

Üye
Tepki
1
İsim
Ahmet
Bisiklet
Kron
Merhabalar bende canyon bisiklet alacağım ama bisikleti kredi kartı haricinden bankadan para göndererek almak mümkün mü çün ki kredi kartı kullanmıyorum ve ailemde de yok yada başka nasıl alabiliriz cevaplarınızı bekliyorum.

Mehmet Vidinli

Canyon RoadLite 6.0 - Van Rysel Edc Af 105
Tepki
353
İsim
Mehmet Vidinli
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Futurisma
banka havalesi ile alınabiliyor.
alım yaparken "pre-payment" seçeneğini seçmeniz yeterli.
bu uluslararası banka transferidir.
tabii bunun için swift ücreti ödemeniz gerekiyor.
bankadan bankaya değişen bir ücrettir.

Futurisma

Üye
Tepki
1
İsim
Ahmet
Bisiklet
Kron
mehmet vidinli satın alma kısmında dediğiniz gibi seçenek bulamadım direk kredi kartı no filan soruyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Futurisma

Ürünü sepete ekleyip adresinizi girdikten sonra, karşınıza 3 farklı ödeme seçeneği çıkacak. Pre payment kısmını seçerseniz eğer, uluslararası banka havalesi ile ödemeyi yapmanız gerekiyor.

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
210
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar 1500 euro üzeri siparişte ithalat vergileri nasıl oluyor? bilgisi olan var mı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@MeTaLioNs

Gümrük müşaviri tutmanız ve %20 özel ithalat vergisi ödemeniz gerekiyor. Kaba bir hesapla, bisikletin parası kadar masraf ödersiniz. Bir arkadaşımın başına geldi, bisikleti teslim almadan geri göndermek zorunda kaldı.

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
210
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erdal Yılmaz Almanya'ya gidip almak en mantıklısı :). Bilgi için teşekkürler

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
Factory outlet kısmında satilan kullanilmis iade edilmiş bisikletleri almak mantıklı değilmi en azından kadroda cizik falan olmayani %20-30 a yakın indirimle alabiliyorsunuz daha sonra vites sistemindeki çizgilerden hoslanmasaniz bile aradaki farkla 0.ini alip degistirebilir cizikli olan obur sistemleride ayriyetten satip uzerine kâr bile edebiliriz.

Birde şey sorucaktim şimdi almayacagim cunku performansim guzel bir bisikleti haketmiyor ama ilerde almanyadan alsam ben bu bisikleti kargo parasi 20 euromu ney bide koruma paketli falan birşy var 18 euro bir şey bundan nekadar vat aliniyor yurtfisina cikartirken nasil vergimizi gei alacagiz mesela diyelim 2000 dolarlik bisikletten kaç dolar iade aliriz cikişta

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cesarisback

%19 vat ödüyorsunuz. Fatura adı pasaport sahibinin adına ve adres Türkiye olacak şekilde satın alıyorsunuz. Ayrıca mail atıp tax free evraklarını bisiklet ile göndermelerini isteyiniz. Evrakları çıkış yaptığınız havalimanı gümrüğüne kaşeletip, Canyon'a postalıyorsunuz. 1-2 ay içerisinde vergi iadesi ıban numaranıza yatırılıyor.

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
@Erdal Yılmaz Hocam almanyadan alıcaksak diyorum ben alirsam almanyadan almayı dusunuyorum birde turkiyeye giris vergisini diyotsunuz sanirim %19 ben almanyada nekadsr vergi koyuyorlar diye sordum okadar cok vergi yoktur heralde almanyada.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cesarisback

Almanya'dan alırsanız %19 vat'ı zaten ödemek zorundasınız. Yurt dışına çıkartırken nasıl vergi iadesi alacağız demişsiniz, ben de bunu izah ettim. 2000$'ın %19'u ne kadar ise o kadar iade alırsınız. Mesajınızı tekrar kontrol edin isterseniz.

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
Şu Canyon mevzusunda ki hangi bedeni alsam sorunu için ;
@Hasan Çağri ' dan randevu alarak, fit yaptırıp alsanız daha iyi olacak gibi..
Herkesin bilgisine.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@cenkildas

Satın alırken vergi ödüyorsunuz, yukarıda bahsettim. Vergi iade evraklarını kaşeletip firmaya gönderirseniz, ödediğiniz vergiyi geri alıyorsunuz.