Cannondale

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463

Tabi canim ama ben isim icin Isvicreye ve Italyaya cok gidip geliyorum.
Isvicrede Ticinoda Cannondale storede ( Alberto Bikes ) senin kadroyu kullanan iki kisinin konusmalarindan aklimda kalanlari sana yazdim Gecen sene Six 13 kullaniyorlarmis bu sene karbona gecmisler vibrasyon fazla diyolardi bende sastim bu ise....
Ben kendime Cannondalenin Mtb sinden siparis verdim yagmurlu havalarda kisin antremansiz kalmamak icin.
Selamlar,

Scudo

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463

Ne Cannondalesini kotulemesi ben Mtb sinin en top modellerinden birini aldim.
Yol icinde duydugumu soyledim umarim senin makinada olmaz boooole bisi...
Bide cocuk bile biliyo Cannondalenin Caad sistemci oldugunu guzel bisiklet almissin keske Six 13 alsayin demek istemistim.
Malum Carbonu ilk defa uretti oda senin secimin hayirli olsun.
Ha benim yol bisikletim iyidir kotudur onu bilemem ama Turkiyede tektir.
Zaman en iyi ilactir bekle gor... :rolleyes:

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Tamam da yıllardır bekleyip de karar verdiğim bisiklet hakkında söylentileri buraya aktarıp can sıkmaya gerek yok di mi.. benimki iyidir şu kötüdür gibi kıyaslara girecek değiliz ,burada herkes bir heyecanı paylaşıyor ama sen dedikodu yapıyosun ..olmaz böyle şey..lütfen daha ciddi bilgi paylaşımına yönelik yorumlar bekliyorum...

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463

Tabi canim daha ciddi bilgiler olusa elimizde paylasiriz birbirimizle..... Tekrar hayirli olsun bisikletin iyi gunlerde kullan.....

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale

Teşekkürler, benim anlatmak istediğim, onca araştırmadan sonra pişmanlığa yer olmadığı idi,sonuçta benim için en güzel ve ideal olanı bu,Ayrıca SAVE denen teknoloji anti vibrasyon system) ve bisikletin tüm açıları ve kadroya verilen farklı biçimin amacı vibrasyonu azaltmaya yönelik tasarlandığını gösteriyor, ve birçok bağımsız test ve inceleme de bunu doğruluyor.Bisikletler geldiğinde daha ayrıntılı izlenimler de olacak mutlaka.herkese hayırlı olsun iyi günler...

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
slm mustakbel cdale sahıplerı insallah bugun veyahut yarın bikelar fabrıkadan cıkıyorlar 1 hafta yol suruyormus 1 hafta da gumruk falan derken ocak sonu insallah bike lar elimizde

tito

Aktif Üye
Tepki
47

galiba bisikletlerden söz ediyorsun burgazz, değil mi?

Tepki
37

güzel bir haber. teşekkürler. sabırla bekliyorum F600' ü.
kaynak sağlam mı?

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463

Merhaba arkadaşlar beklediğimiz Cannondaleler Türkiye gümrüğüne girdi.Fakat üç haftadan önce gümrükten çekilmicek. Yani Şubat ayının ikinci haftasını bulacak teslim almamız.
Bide Yol bisikleti Synapse modeli en erken Martta teslim edilecek ( Sipariş veren arkadaşlarımız için üzücü bi haber ama öyle ) Nedenini sonra sölerim...
Biraz daha sabır yani ... :eek:

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale

En geç Şubat başında göndereceklerine dair Yeşil bisikletten garanti aldım,bunu kabul edemeyiz..

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463

Yesilbisiklet ne yapsin ? Bisikletleri getiren o değilki ...
İnşallah ben yanılıyorumdur ama pek sanmıyorum. Avrupa dağtıcısından öyle bilgi aldım.

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
peki synapse neden gec gonderılecekmıs merak ettım

Tepki
37

Arkadaşlar hanginizin dediği doğru? Biriniz "Türk gümrüğünde ama 3 haftadan önce gümrükten çekilmeyecek" diyor. Diğeriniz ise "bugün ya da yarın amerikadaki fabrikadan yola çıkacak" diyor. Tek parti değil de iki parti sipariş için ayrı ayrı bilgiler mi bunlar? Bir de gümrüğe gelen mal 3 hafta neden çekilmeyecek?

T

Tuğrul

Misafir

Bu gümrük işine ben de inanmıyorum.Bizde bazı parçalar ithal ediyoruz.Gümrüğe geldiği anda aynı gün içinde bile çektiğimiz oluyor.en fazla 3 günümüzü alıyor(hafta sonuna denk geldğinde.)
TSE ye takılsa bile en fazla 2-3 hafta sürüyor.TSE ye takılması içinde o malın daha önce Türkiye'ye girmemiş olması gerekiyor.

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
amerikadaki fabrikadan yola çıkacakları doğru değil. bibendum'un söylediği daha doğru bir haber.

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Selam Tuğrul..
Bisiklet işleri malesef öyle olmuyor. Trek'ler çekilirken olan zorlukları biliyorum.. Bisiklet denince adamlar sanki esrar ticareti yapılıyormuş gibi davranıyorlar.. Her konuda yokuşa sürüyorlar. Yabi bisiklet ithalatına özgü sorunlar var.. İzni çıkmış malı 2-3 kere geri yolladıkları oluyor. Bunlar da en az 1 hafta atıyor. Ayrıca Bibendum da dedi ki TSE ye her seferinde ürün gidiyor. (Onlar da Michelin lastik getiriyor).

Ben Cannondale'ler için bir tarih garantisi vermedim-veremem de. Kendim getirtsem bile bu böyle olurdu..Bu kadar bekledikten sonra 1-2 hafta daha sabretmek herhalde en mantıklısı. Anlıyorum,insan sona doğru kıvranıyor ama bisiketlerin Firmadan çıkış tarihi gecikmiş, sebep bu..

Selamlar..
Gürsel

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Garantiden kastım yazılı olarak verilen tarihti neyse ,Delta kampanya bitiminden 2 ay sonra bisikletler alıncak diye ilan etti, bu durumda delta gecikme olmaması için çalışmalı..

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
ben delta yla konustum.ama bende amerikadan yola cıktı dıye bırsey demedım bunlar sanırım avrupadan turkıyeye gırıs yapacak

T

Tuğrul

Misafir

TSE ye niye her seferinde ürün gidiyor ? Anlayamadım .......
Aynı ürün defalarca Türkiye ye geliyorsa , TSE ye uygunluk belgesi alınır ve olay biter.Ama bisiklet ve otomobil lastiği için başka bir prosedür varsa onu bilemem
Biz senelerce İtalyadan elektrik motoru getirdik ve bir defa böyle sorunla karşılaştık
Kısaca anlatayım,Kılıçreis de iyi bilir bunu ; Motorlar Kayseri gümrüğüne geldi ama ilk defa geldiğinden dolayı TSE de test yapılması gerekiyordu ve Kayseri de TSE nin bu tip motorları test edecek laboratuarı yoktu.Motorlarlardan 5 adet İstanbul Çayırovadaki TSE ye geldi.Buradaki makinalarda test yapamadığı için , sivil bir kuruluşa gönderilmesine kara verildi . Ben de işler çabuk olsun diye özel arabamla, bir tane elektrik mühendisini ve bir tane de teknik elemanı özel kuruluşa götürdüm.Bu işlemler yakalaşık 3 hafta sürdü.(motorların İtalya dan yola çıkıp , bizim firmamıza gelmesi).
Ama artık TSE ye girmeden gümrükten (TSE uygunluk belgesi olduğundan) çekebiliyoruz.Hemde aynı gün.

Selamlar ve Saygılar

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
ilk msjımda fabrikadan dıye bır tabır kullanmısım bu sanırım biraz yanlıs oldu deltadakı arkadas bikeların cıkıs yerını ustu kapalı gectı. sanırım amerıkadan gelmıyecek. tabiki bunlar varsayım avrupadan gelebilir en iyi ihtimalle.