Cannondale SuperSix 5 vs Scott Foil 15

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Merhaba dostlar 2. el yol bisikleti araştırmam devam ediyor.sizlere minik bir sorum olucak almak istediğim bisiklet endurance değil safkan yarış istiyorum sanırım 2 side isteğime uygun ama rijitlik kırılmaz çatlamazlık gibi unsurlarda hangi kadro daha ağır basar hangi kadro daha hafif ve sağlamdır bu 2 markaya az çok aşinayım 2 firmada dünya devlerinden ama birde kullananlarından bilgi almak isterim teşekkürler....

Scudo

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@Ulaş Çavuşoğlu yaşın daha genç. alu kadrolu giriş seviyesi bir setle başlaman daha iyi olur. 3-4sene sonra karbona geçersen aradaki farkı daha iyi anlarsın. dikkat et bu bisiklet işi abartıldığında ev ekonomisine incir ağacı döküyo

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Merak etmeyin dediğiniz şekilde market-giriş seviye bisiklet türünü yaklaşık 6 yıldır kullanıyorum hesabımı yaparak kenara para koyarak aileminde yardımıyla yaza doğru almayı planlıyorum genede teşekkürler yorumunuz için :)

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@Ulaş Çavuşoğlu en iyilerine çabucak sahip olmak insanın hevesini kaçırabiliyo çoğu zaman. elindekiyle mutlu olmak daha değerli. onun için deneyim kazandıktan sonra almak daha mantıklı diye düşünüyorum. tabi yine de sen bilirsin. bu işin sonu yok.

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yeni foil leri bilmem ama eski foiller piyasada bulabileceğin en rijit kadrolardan. Bundan dolayı konfor yönünden şikayet eden çoktu. Kadro ağırlığı olarak Supersix Evo daha hafif olması lazım (Supersix ağırlığı 900küsür gram , foil ise 1000gram üstü diye biliyorum).
Ayrıca 2 bisiklet tam olarak aynı tür bisiklet değiller. Foil aero olarak geçiyor. Supersix in scott daki karşılığı addict serisidir.
Son olarak Supersix ile Foil lerde fiyat açısından dünya kadar fark var. Foil in fiyatı nereden baksan %50 daha fazladır. Fiyatı düşünmezsek ikisi arasından foil seçerim. Fiyatı düşünürsen Supersix evo derim. Tabi ne tarz bir kadro aradığım da seçimimde etkili olur..

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Çakırgöz abi bisikletin full özelliklerini atıyım sana özelden eve gidince sadece kadro olrak deil komple alcam makineyi dediğim gibi 1 saate falan özelden atarım.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Üstündeki sete göre değişir ne diyimki. Campy super record taksan atıyorum 10.000 105 taksan 6-7 bin Attım rakamları .

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ulaş Çavuşoğlu
Sadece Super Record setin fiyatı 5000 liranın üzerinde. Super Record taksan diyorsun da takmak o kadar basit bir iş değil yani. :)

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Berke değerli yorumun için teşekkürler :) fiyatları temsili yazdım mesajımdada söylediğim gibi ;)

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@mutlu07 addict in görünümü ve geometrisini seviyorum ama scott un en alt seviye karbonu o. :) ama güzel makine

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@Ulaş Çavuşoğlu eminmsin en alt versyonu olduğuna :)

bende alt seviye seviyorum üst seviye olunca zor oluyor abicim :) hadi kolay gelsin sana para biriktir üst seviye al

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@mutlu07 evet forumda (kim olduğunu unuttum) bi üstat söylemişti sahibindende görmüştüm record setli bi addict.
Düzeltme:cr1 serisiydi o :) unuttum :) kusura bakmayın bi foto atar ısınız bakiyim scott seviyorum :)