Cannondale Kullanıcıları Kulübü

Scudo

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ForrestGump
Çok güzel bisiklet güle güle kullanın arka park ayağının takılı olduğu yerde ayak ile kadro arasında sağlam bir lastik parçası yoksa kadronuz zamanla fena zarar görecektir bisikletçiler genelde dandik elektrik bandı sarıp takarlar arada bir parça yoksa eski bir iç lastik parçasını kadroya sarıp ayağı öyle takmanızı öneririm

Bike Storm 09

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hayırlı olsun güle güle kullanın güzel günlerde olsun darısı başımıza

Tepki
9
İsim
Forrest Gump
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Gökay Akçay

çok teşekkürler. onu bisikletpro'da alelacele taktırdım hiç yoktu çünkü. orijinal bir şey yok mu alabileceğim öyle dediğiniz gibi bir bağlantı noktası zaten olan? bisiklet ve kası aldım. geçen sene aldığım yürüyüş kıyafeti ve yürüyüş ayakkabısını da şimdilik bisiklete uyarladım. şimdi ekipmanları alma zamanı yavaş yavaş. forumda alınacak tüm ekipmanları gösteren derli toplu bir başlık var mı ki acaba?

8409 çok teşekkürler. daha güzelleri senin olsun.

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ForrestGump
Öyle bir ayak yok ama sizin park ayağı gayet güzel evde bulabileceğiniz kalınca bir lastik ile kolayca yapabilirsiniz mantık metal metale sürtmesin, forumda başlıklar vardır mutlaka yavaş yavaş bulursunuz, eldiven, bisiklet alyan takımı, pompa, yedek iç lastik, zil, matara, matara kafesi ve aydınlatma ilk aklıma gelenler hepsini decathlondan 20 şer liraya alabilirsin ilk başta heves edip çok para harcama zamanla ihtiyaçların doğrultusunda paranı daha bilinçli harcarsın

Tepki
9
İsim
Forrest Gump
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Gökay Akçay

Bro sen söyledikten sonra baktım, tarif ettiğin gibi bir şeyin üstüne takmışlar zaten bisiklet pro'daki arkadaşlar. Böyle, kadroyu saran ince siyah -sanırım plastik- bir tabakanın üstüne ayaklığı monte etmişler. Sanırım bir şey yapmama gerek kalmadı bu durumda. Resmini çekip atacaktım unuttum, şimdi de evde değilim işteyim.

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
Son yazdığım mesajdan sonra hala bu konuda kimse birşey yazmamış cannondale sevilmiyor mu acaba :krnz:
Yeni bisikleti caad 13 tanıtıldı Cannondale-CAAD13-news-07-7f18989.jpgCannondale-CAAD13-news-05-4047b3c.jpgCannondale-CAAD13-news-22-afecdc1.jpgCannondale-CAAD13-news-10-7c6668f.jpg
Açıklamalar linkte (link)

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tuars07 acaba kadro içi suluk kafesi (down tube) olan kısımda 3 tane delik/ yuva kullanmasının bir amacı var mı ki ? Lefty dışındaki neredeyse her modeli hoşuma gidiyor bir ona alışamadım.

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
@MakRo Tecrübeli arkadaşlar farklı amacı varsa yazarlar bence sadece kafesin daha üste veya alta takmak dan başka kullanımı yoktur diye düşünüyorum başka markalarda da görmeye başladık zaten bu durumu yakında tüm markalarda üç deliği açar ama üstüne vidayı takmaz maliyet artıyor diye...;)

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve frknltngl

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar CAAD12 bisikletler çok hoşuma gitti, Türkiye satış fiyatı 11.300 nakit, 11e alınır herhalde.

Yurtdışından kadro ve bb30a orta göbek(bb ucuz alternatif var mı bilmiyorum??) vergi+kargo dahil 5600tl.
Sıfır 105 r7000 grupset 3000tl.
Hazır halde üstünde gelen Fulcrum Racing Sport lastikler ile 1100tl
Eksik olarak furş takımı, gidon, boğaz, gidon bandı, kablolar kalıyor, 500tl

10200tl aynı bisikleti toplamanın masrafı, unuttuğum birşey yoksa tabi. Toplarken uğraşmak çoğu kişi için bir eksidir ama bence bir artı, severim mekanik işleri. Sonuç olarak 1000lira ucuza mal etmiş oluyoruz ortalama. Ancak parça parça toplama, para ayırabildikçe satın alma, bir süre idareten ucuz jant kullanıp sonra daha iyi bir sete geçme gibi alternatifler de var.
Hatta şu an elimdeki bisikletten herşeyi buna aktarıp, sadece bb+furş takımı masrafı ile idare edebilirim. Şu an 11 verip Delta'dan hazır alamıyorum mesela ama 7-8 harcayıp yavaş yavaş toplayabilirim, eksik parayı tamamlayana kadar elimdeki donanımla kullanabilirim.

Sorum ise şu, CAAD12 gerçekten değer mi bu kadar uğraşmaya? Alüminyum kalitesi çoğu giriş seviye karbon bisikleti ezip geçiyor diye biliyorum. Mesela(link)alternatif de var, aynı sete sahip, karbon kadrolu, herşey dahil 9500 masrafı var. Yada eski seri 105'li (link)alternatif var, herşey dahil 7500 masrafı var. Bu tarz giriş seviye karbon bisikletlerle kıyaslayınca CAAD12 nasıldır?

Bisikletçilikte eskiyim ama yol bisikletinde yeniyim, çok esnek de değilim. İstanbul içi performans turları yapıp, ortalama yapmak, ciddi antrenman yapıp kendimi yormak istiyorum. Bu bisikleti kullananların tavsiyesi nedir? Birçok bisiklete baktım, Scultura 400(7200tl)-Reacto 400(7800tl) gibi ciddi alternatifler var. Ama CAAD kadrolar ciddi anlamda seviliyor, tur bisikletçisiyken bile bu kadroların namını çok defa duydum, hatta CAAD10'u arkadaştan denemiştim bile.
Çok esnek olmamak bu kadroda zorlar mı? Çok nadiren de olsa bikepacking tur yapıp, 1-2 hafta her gün 200km+ yapmak sıkıntı yaratır mı?

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Esneklik problemse cannondale synapse serisi daha uygun olabilir sizin için. Race tipi kadro tercih edecekseniz kadro boyu seçerken kadro boyunuzu yukarı yuvarlamanız daha uygun olabilir.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cad 13 çıkmış
Bu gezegendeki en hızlı, en hafif, en iyi yol tutuşu olan, en iyi performans gösteren alüminyum yarış bisikleti demişler.

This is the speediest, smoothest, best handling, finest performing aluminum race bike on the planet.

(link)

rmlvtqcwl6p02zeneuyo.pngmy20_caad13_tech_smooth-operator_rim.jpgmy20_caad13_tech_aluminum-experts_rim.jpg

• Beğen
Tepkiler: MakRo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vittoria Zafiro Pro Slick kaldımı ya sonuncuları ben almıştım Wiggle dan. ?

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.016
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
bisikletin pedalsız ağırlıgı ne kadar?

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Cannondale Caadx sahibi olarak öncelikle Caadx sahipleriyle paylaşmak istediğim ama sizlerin de severek kullandığınız Cannondale markasının ürünlerindeki satış sonrası servis kalitesine şahit olmanızı istedim.

(link)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Gaksan

Üye
Tepki
4
İsim
Gökhan
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Herkese merhabalar.
2.el cannondale aldım. Yalınız modelini bulamadım. Yardımcı olurmusunuz lütfen.
Alt tarafında HS221972 ve diğer tarafında D129472 yazıyor şase numarası gibi çakılmış. Birde etiket var onda da
142356 0021
55228102 1104

Yazıyor.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Metal06

Gaksan

Üye
Tepki
4
İsim
Gökhan
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
günaydınlar,

yardımcı olacak , yönlendirecek kimse yok mu ? içime dert oldu modeli :)

saygılar.

M.Bulat

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Cannondale
cannondale alüminyum kadrolarında kaynak izi bırakmıyor sizin kadronuzda kaynak izleri belirgin şekilde gözüküyor. orjinal olduğundan emin misiniz? kadro göründüğü üzere baya eski. firma 2000li yılların başlarında kaynak izi belli olmayan alüminyum kadrolar üretiminde cok başarılı ve popülerdi.orjinal olduğundan emin iseniz firmaya bisikletin fotoğrafının da olduğu bir mail atabilirsiniz.