Cannondale Kullanıcıları Kulübü

Scudo

Fuubar

Üye
Tepki
88
İsim
Semih Çakmak
@MehmetAliB.
Merhaba. Jantları yeni aldım yaklaşık 300-400 km kadar kullandım. jant seti ile ilgili çok fazla yorum yapamam ama şimdilik memnunum akıcılığı ve fren performansı gayet güzel. ıslak zeminde ise hiç kullanma fırsatım olmadı o yüzden birşey diyemem. ancak internetten araştırdığım kadarı ile fren performansı açısından en iyi karbon jantlardan biri olduğu söyleniyor. yağmurdada her ne kadar performansı düşse de yine de piyasadaki jantlardan aşağı kalır bir yanı olmadığı söyleniyordu.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

Kıvanç Pürtelaş

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Orbea
Arkadaşlar merhaba.
30 sayfalik konuyu bir cirpida okudum diyebilirim.
Yaklaşık 30 yıl önce basladim bisiklet hayatima. Pinooyo ile. Akabinde 2 dağ bisikleti ve 2010 yilinda ise trek fx7.3 ile sehir bisikleti geldi devamında.
Simdi ise yol bisikleti istiyorum. Ama almisken iyi bir marka/model araştırırken, bu araştırmalarım beni buraya kadar getirdi. Synapse nin şu füme rengi harika ancak geometri ve yaris manasında Evo hi end fena cezbetti beni. Hatta alüminyuk un son noktası debilen caad 12 bile bu karbon modelden sonra çekiciliğini kaybetti gibi.
Neyse konuya donersek bu modele sahip olmak isterim lakin sıfır fiyatı cok pahali.
Sahibinden gibi sitelerde 2. elleri var ve donanimina gore 10.000₺ nin üzerine çıkıyor fiyatlar.
İstanbul' da ikamet ediyorum. Delta bisiklet de cannondale yi satan firma.
Şimdi burada sizlere sormak istedigim konu su;

1. Eğer delta dan alınmış bir bisiklet ise satan kişinin satiliga koyduğu bisiklet, ömür boyu garantili oldugunu varsayarak konusuyorum, başka birisine devir oldugunda, garantisi devam eder mi (üretimden kaynaklı bir sorun ile alakalı, kullanici hatasi demiyorum) ?

2. Diger sorum, eğer bisikleti İstanbul'dan alıyorsak, delta bisiklet, bu 2. el cannondale yi alacagimiz esnada, kadronun saglam olup olmadigi konusunda bir bilirkişi olarak(öyle farz ediyorum), bana/bize yardimci olur mu?

Yorumlariniz için simdirnş teşekkürler.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kıvanç Pürtelaş

sorunuzun cevapları olarak ;
1) 2. ele geçtiği anda ürün herhangi bir garantisi yasal olarak kalmayacaktır.
2) Siz ürünün sıfırını satarken 2. el ürün için ekspertizlik yapar mıydınız? sormadan bilemeyeceğiz... 10000 TL ise artık çoğu bisiklet için ortalama rakamlara döndü malum dolar 4,64 TL....

Kıvanç Pürtelaş

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Orbea
@Yavuz S.
Teşekkürler Yavuz.
O halde 2. el bir evo alma riski yerine, yaklasik fiyata sifir bir synapse bakmak daha mantikli olabilir. O kadar para verip, kadrodan hiç anlamadan alisveris yapmam buyuk risk olur.

Peki synapse hatta alüminyum kadrolu bir caad 8 ile yol yarışı na katilip, elle tutulur bir derece elde etmek mumkun mü (yeterli kondosyona sahip bir surucu farz edilerek soruyorum).

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kıvanç Pürtelaş Bisiklet kadrosundan önce dönen aksam çok daha önemlidir. eğer jant setiniz iyiyse elinizdeki herhangi bir kadro ile yarışlarda padyum görmeniz sadece sizin kondisyonunuza bakar :) (VE TABİKİ ŞANSINIZA)

kadro evet çok önemli, hatta bende hi-mod kullanıyorum ama işe gidip geldiğim bisiklete karbon jantlarımı takınca aynı yolda yaptığım hıza göre konuşursam 30 km'de 1 dk dan fazla geri kalmıyorum :) bu yavaşlık daha çok bu zaten iş bisikletim maksat bacak dönsün diye sürmemden kaynaklı. aynı güçte sürsem aynı süreleri yakalarım diye düşünüyorum.

Tekrar söylüyorum gerçekten bu iş sadece kondisyona bakar :)

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
@Yavuz S. Bence de size katılıyorum. Performans olarak pek farkı olmayabilir ama insan doyumsuz bir varlık. Kullanabileceğinin en iyisini istiyor. Benim isteğim agresif bir kadro, profil jant ve elektronik vitesin o sesi:booo: Tabi bunları isteyice de bütçe aşağıda kalamıyor. Üniversite sınavından sonra inşallah isteklerim gerçek olacak. Ama bu isteklerimin performansla alakası yok dediğim gibi tek sebep var o da DOYUMSUZLUK.

• Beğen
Tepkiler: Yavuz S.

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
@Battutaettanci Shimano Di2, Campagnolo EPS, Sram ETap gibi kablo olmadan vites geçişini sağlayan bir sistem. Çoğu profosyonel ayar kolaylığı açısından mekanik yerine elektirk vites sistemi kullanır.

• Beğen
Tepkiler: Battutaettanci

Şeref Tuzcu

Daimi Üye
Tepki
1.691
İsim
Şeref Tuzcu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
Filidar’dan kendizi bıraktığınızda denizde bulursunuz,
Gemlik Körfezi
BC6EF76E-54CF-4E12-8393-4023B0F9112B.jpeg 5C1FDC4A-3670-48BA-830A-520A494F29AC.jpeg

Tepki
17
İsim
Tuna Tunaboylu
Bisiklet
Specialized
@OnurÖzdağ Hayır kablo olmadan diyemeyiz aslında, sadece elektronik olarak vitesleri değiştiren sistemlerdir. Sram kablosuz özelliğini Etap modelinde getirmiştir ancak Shimano Di2 kablolu ancak elektronik sistemdir.

Tepki
60
İsim
Oktay AKGÜL
Bisiklet
Cannondale
benim sele borum çatladı da karbondu önceki sahibi hafiflesin diye ucundan kesmiş ölçüsü yazmıyor 2015 model caad 10 acaba bilen varsa yardımcı olabilir mi lütfen

tzeybek

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
Tamer Zeybek
Bisiklet
Cannondale
@PistonBacak
27,2 mm olmalı 300 mm de boy