Cannondale Caad10 Kullanıcıları

Ucuncu Emre

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Emre U.
Bisiklet
Cannondale
Merhaba, CAAD10 kullanıyorum ve her geçen gün bisikletime olan aşkım artıyor diyebilirim. CAAD10 kullanan arkadaşlarla bu konu altında fotoğraf ve bilgi paylaşalım derim. Diğer marka/modelleri de dışlamıyoruz, herkes yazıp, çizebilir :ssrtcbya: Bu konuda başka bir başlık varsa oradan da devam edebiliriz.

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan Y.
Scudo

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
CAAD10 ile ilgili çok yazı okudum ve almaya niyetliyim. Umarım yaz ortasına doğru iyi bir 2. el fırsatı gelir. :p

• Beğen
Tepkiler: Ucuncu Emre

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun zamandır bu konuyu bekliyodum ama forumda daha çok Cannondale MTB kullanıcısı var.Yol olarak pek yok yani.Ayrıca Şunu Caad10 değil de Caad ya da direkt yol kullanıcıları yapsak daha iyi olmaz mı? Ben de Caad8 alacağım en yakın zamanda :D

• Beğen

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum, Caad10'de beğendiğim modellerden sadece standart yol mu yoksa endurance yol mu ona henüz karar veremedim.

Caad10 standart yol bisikletleri arasında marka, model olarak iyi bir seçenek mi?

• Beğen

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Taner James Dünya'nın en iyi alüminyum yol bisikleti olarak kabul edilir.Tek ama tek dezavantajı fiyatı olarak görülüyor zaten incelemelerde falan.Bunun dışında tek kelimeyle mükemmel(Diyolar).Bütçem olsa anında alırım tereddüt etmem bile

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ucuncu Emre
caad mi? synapse mi?

caad 10 mu? 8 mi?

endurance olayına hala karar vermiş değilim.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Caad10 candır. :) Piyasadaki en hafif alüminyum bisikletlerden biridir. Geometri olarak Super Six'le aynı geometriye sahiptir.
Özellikle 2012 modelleri bana göre en iyi boya kombinasyonlarına sahip.
@Ucuncu Emre sizinki de öyle.

• Beğen

Ucuncu Emre

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Emre U.
Bisiklet
Cannondale
@Taner James
@Taner James bu sizin sürüş tercihinizle ilgili diye, daha dik ve konforlu bir sürüş için synapse, daha performansa yönelik bir sürüş için caad 10 kullanılabilir. Caad 10 diğerine oranla daha yarış çizgisinde bir geometriye sahip. Yine de ortalama bir kullanıcı için çok da performans farkı yaratmayabilir. Karar sizin.

@Ozan Duran
@Ozan Duran teşekkürler, ben de renk kombinasyonunu çok beğeniyorum.

• Beğen
Tepkiler: asirtioglu

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
Selamlar herkese. Ben de 10 yılı aşkın bir zamandan sonra yeniden yol bisikleti sürüşüne geçen ay aldığım caad 10 ile başladım.
Evet 10 yıl önce kullandığım Beldesan Rabbit'ten çok daha güzel bir bisiklet...
:)

Bir sorun çıkarmış değil henüz (250 km yol yaptım ) , asıl sürüşleri bu bayram tatilinde yaparım sanıyorum. Ama demeyin bir ayda sadece bu kadar mı sürülür diye, zira evde hergün kondisyon bisikleti kullanıyorum. Yani bisiklete ara vermiyorum. Tabi on yıllık bir lale devri oldu. Bisikleti çok ihmal ettim o süreçte.
Fotoğrafını da koyayım,

DSC_1030_20150819145543806.jpg

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
Kesinlikle sahip olmak istediğim bisikletlerden biri hepinize kazasız belasız mutlu sürüşler :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ahmetgitar bisikletiniz çok güzel kazasız belasız sürüşler dilerim ve son zamanlarda Synapse ile arasında kaldığım bisiklet modelidir. :)

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
Öncelikle konuyu açan @Ucuncu Emre kardeşimin izni ile bu konuya zevkle yorumumu bırakmak isterim

Caad10 kullanmış, onunla Türkiye'nin en prestijli yarışları kabul edilen federasyon yarışlarında yarışmış biri olarak şu an Evo Himod ve Synapse Himod sahibi olmamı Caad10'a borçlu olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. Bir bisiklet bu kadar iyiyken üst modelleri nasıldır acaba deyip aldığım kararlar ile şu an benim için dünyanın en güzel bisikletine biniyorum

Avrupa'da bile fan kulüpleri olan bu efsaneyi kullanmış olmakla cidden çok şanslıyım. Neden mi bu kadar iyi?

Hafiftir, hemen hemen bir karbon ağırlığında olmasına rağmen sağlamdır. Tamam karbon kadar esnemez ama açıları çoğu karbondan daha iyidir. Rijittir, agresiftir. Bastığınız pedalın karşılığını alırsınız. En az esneyen alü bisiklet olduğuna da eminim. Bisikleti aldığınızda 1-2 değişiklik ile 7 kilolara geldiğini görünce zevk alırsınız. Renkleri müthiştir. Özellikle takım renkleri daha değerlidir, daha çok tercih edilir.

Aklımda ileri dönemde çok üst düzey parçalarla Caad10 toplama niyetim var, sürmeyeceğim onu duvara asıp izleyeceğim :)

İzninizle resmi de iliştireyim :) Şu an sevdiğim bir kardeşimde ve zevkle sürüyor

http://i67.tinypic.com/2agn61w.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yeni bisiklet alırsam Caad alırım özellikle eski bir model 10 serisinden kulübünuzu destekliyorum. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
cannondale üst ve alt borunun birleştiği furçun olduğu yeri güzel yapamıyo gözümü tırmalıyor sevmiyim