Çanakkale Bisiklet Turu 2018

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
birşey sorucam ben kayıt süresi sayacın sonuna kadar devam edicek mi? bide ücreti hemen veriyoruz sanırım

• Beğen
Tepkiler: Doğancan Çetin
Scudo

Koray Gürel

caylakpedal
Tepki
237
İsim
Koray Gürel
Bisiklet
Canyon
Konu başka başlığa taşındığı için buraya alıntıladım. Bandırma-Çanakkale arası pedallamayı planlayanlar haberleşirse iyi olabilir

@Koray Gürel

• Beğen
Tepkiler: sadi imren

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
Bu turda otelde kalmak istesek, neresi daha uygun olur? Çanakkale merkez olarak mı rezerve etmek lazım? Oraların yerleşimini pek bilmediğim için alakasız bi yerde otel tutmayayım boşuna. Fikir verirseniz sevinirim

Buğra C

Buğra Hoca
Tepki
705
İsim
Buğra Canata
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cem_filiz Çanakkale Merkez daha uygun olur. Şöyle özetleyeyim ben size:

(link)

1. gün kırmızı renkli rota, 2. gün yeşil renkli rota yapılıyor. Çanakkale'de olanlar 2. gün sabah, feribot iskelesinden karşıya eceabat'a geçiyorlar. İsterseniz Eceabat'ta kalıp tam tersini de yapabilirsiniz ama Eceabat'ta akşam çıkıp gezilip görülecek bir şey yok.

Doğancan Çetin

Aktif Üye
Tepki
184
İsim
Doğancan
Bisiklet
Merida
(link)

Etkinlik sayfasını kişisel hesaplarınız da ve içinde bulunduğunuz grup/topluluk/kulüp/platform/dernek sayfalarında da paylaşırsanız daha güzel bir etkinlik olmuş olacaktır. :)

@aziz otkur Son güne kadar kayıt olabilirsiniz, son gün dahil olanlar vardı.

@Koray Gürel (link) etkinlik sayfasından da yazabilirseniz gün yaklaştıkça birileri çıkacaktır. :)

@eren konu Bekliyoruz :)

• Beğen
Tepkiler: alfa780

alfa780

Üye
Tepki
75
İsim
adım
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar çadır kamp alanı bayanlar için uygun mu? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Koray Gürel Bursa'dan da giden olabilir direk Çanakkale'ye

Buğra C

Buğra Hoca
Tepki
705
İsim
Buğra Canata
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alfa780 Uygun, geçen sene YouTuber Nesibe Şanlı falan da kampta kalmıştı, tek başına ve çift olarak gelen kadınlar vardı. Ama;

- Tuvaletler kötüydü,
- Duş imkanı yoktu,
- Elektrik çekecek bir yer yoktu, restorana powerbankleri şarja bıraktık ama uzun süre kalamadı tabi,

Bu sene gecelik kişi başı 25 TL talep edildi, ki bana çok cazip gelmedi açıkçası. Türkiye'nin her tarafında, elektriği, suyu, temiz tuvaleti banyosu olan kamp yerlerinin standart fiyatı zaten gecelik 25 TL. Bu sene gerçekten cazip bir hale getirilmesi lazım, gözümle de görmem lazım ki tercih edeyim. Bölge bir kamp yeri de değil çünkü, kampüsün içinde bir açıklık alan.

Geçen sene kampüsün güvenlik sorumlusu, Cuma günü oraya vardığımız zaman "bu sabah haberimiz oldu kamp olacağından" dedi, öyle bir durum yaşanacak mı emin olamıyorum. Aynı paraya Çanakkale içinden hostel ayırttım, en azından kötü durumda olsa bile tuvaleti, banyosu, elektriği, ısıtması var.

Çadırda kalmayı gerçekten seviyorum, geçen sene gerçekten oradaki ortam hoşuma gitti, eksikleri olsa da amatör bir şekilde hazırlanmış, ücretsiz sunulmuş diye görmedim. Ama karşılığı sunulmayan gecelik 25 TL de vermem. Bu durumu da @Doğancan Çetin bey'e gözden geçirmeleri için iletmiş olayım.

alfa780

Üye
Tepki
75
İsim
adım
Bisiklet
b'Twin
@Buğra C verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler. Ailem ile gelmeyi düşünüyorum ama tereddütteyim. Şu an için araştırma aşamasındayım.

@Buğra C verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Ailemle çadırda kalmayı düşünüyorum. Umarım bu sene kamp alanındaki şartlar daha iyi olur.

Bendeki bisiklet bir yol bisikleti. Tur güzergahı yol bisikletlerine uygun mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Buğra C

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
@alfa780

1. Günün karanlık liman tarafından sonraki yaklaşık 2-3 km bir alan toprak yoldu gerisi köy veya asfalt yol idi.

2. Günün tüm yolları asfalt

Doğancan Çetin

Aktif Üye
Tepki
184
İsim
Doğancan
Bisiklet
Merida
@Buğra C İşin ayarlanmasını burada organizasyonu düzenleyen organizasyon firması yapıyor bizler işin kolaylaştırıcıları olarak onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ben de bir bisiklet sevdalısı ve Çanakkaleli olarak buraya gelecek misafirlerimize dostlarımıza en iyi imkanı sunmayı istiyorum tabi ki. Bunları göz önünde bulundurarak ileteceğim seve seve :)

Buğra C

Buğra Hoca
Tepki
705
İsim
Buğra Canata
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Velespitli Seyyah

Kazanç kapısı olduğunu düşünmüyorum, zaten geçen sene paralı kaydolan 200 civarı vardı, muhtemelen yine aynı olur. Destek olmak isteyenler için forma parası + bir miktar bağış gibi o seçenek.

Geçen sene kamp alanında kalan belki 100'e yakın çadır vardı. Kampüs yönetimi de bizim orada olmamızdan memnun değil gibiydi. Muhtemelen bu sene hem sayıyı azaltmak, hem de kampüse de bir gelir sağlamak ve onlar için cazip hale getirmek için, tur şirketiyle böyle bir karar aldılar. Ama öyle olduğu zaman da alternatifler işin içine giriyor.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.903
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Kamp için bedel istenirse karşılığının da hakkıyla verilmesi beklenir. Her çadıra elektrik, yığılma yaşanmayan bol sayıda wc ve duş, alışveriş ve yeme-içme imkanı sağlanması gibi. Şu anda pansiyonda kalmak çok daha cazip görünüyor :snzdglsn:

Doğancan Çetin

Aktif Üye
Tepki
184
İsim
Doğancan
Bisiklet
Merida
@Velespitli Seyyah maalesef bu düşünceler hep var ancak elimizden geldiğince en düşük fiyatların olması için uğraştık geçen yılda ancak bu çaplı bir organizasyon yapmak gerçekten çok zor.

@Buğra C Çoğu kulüp, dernek vs kendi formalarıyla katılıyor :)

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
Geçen yil gerçekten çok güzeldi. @Buğra C ve @Birhan K. gibi güzel insanlarla tanışma fırsatım oldu. Bu sene askere gitme münasebetiyle katılamayacağım büyük ihtimal. Benim yerime de eğlenceğinize, pedallayacağınıza ve üşüyeceğinize eminim :)

caglarhuseyin

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Hüseyin Ç.
Bisiklet
Tern
Dostlar selam ,
İSKAB İstanbul Katlanır Bisiklet olarak katılıcaz konaklama için pansiyon otel vs. tavsiyeniz olur ise sevinirim.
Teşekkürler.

Aynı anda 8 adet bisiklet i hangi otobüs firması taşır :harika:

Konaklamayi hallettik sıra geldi ulaşıma şuan 7 kişiyiz 8 de olabilir bir otobüs tutsak hep beraber çıksak istanbul dan nasıl olur yarım otobüs te olur 7 kişi de katlanır bisiklet var

• Beğen
Tepkiler: alfa780

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@caglarhuseyin
Nacizane fikrim;
Tavsiye sormuşsunuz. Şimdi de hallettik yazmışsınız. Bu soruyu başkalarının da sormaması veya yol göstermesi adına çözümünüzü burada da paylaşsanız derim.