Campognolo Khamsin ve Shimano R500

Scudo

SilentBob

Üye
Tepki
75
İsim
Egemen
Bisiklet
Salcano
Cevap için teşekkürler.

Beninmde hem olumlu yorumlardan hem de estetik açıdan dikkatimi çekmişti bu modeller.

Peki bu jantlarda bisikletim üzerindeki claris 8'li ruble spacer ile kullanılabilirmi
yoksa mutlaka 9/10/11 li ruble kullanmakmı gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: HAYRO35

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Bu jant setleri ile beraber kutu içerisinde 10 sistem için ekstra pul çıkıyor ama claris için birşey diyemedim. Jantların fabrika verilerine bakmak lazım.

SilentBob

Üye
Tepki
75
İsim
Egemen
Bisiklet
Salcano
Bugün itibariyle khamsin set aldım.
Ankara sokullu'da Ankabike'da Özkan abimiz seti ve rubleyi taktı.
Spacerla beraber 8'li ruble cuk oturuyor.
Kısa bir deneme yaptım akcılığı ve sesi güzel , Asıl uzun yolda belli olur.
Ama en önemlisi bisiklet neredeyse 800-900 gr hafifledi.

• Beğen
Tepkiler: hydrocon

SilentBob

Üye
Tepki
75
İsim
Egemen
Bisiklet
Salcano
@kubilay699 Öncelikle şöyle bir durum var hocam, bisikletim ve üzerinde gelen jant seti ve khamsin'den başka bir bisiklet veya jant seti kullanmadım.
Ancak bu ikisi arasındaki farkı anlatabilirim.

Bu fark ise dağlar kadar diyebilirm. Taktıktan sonra aynı yolda (Ankara çevre yolu) aynı zaman diliminde (3 saatlik sürüşte) 10 km daha fazla mesafe kat ettim.
Burada günden güne değişebilecek performans rüzgar vs gibi faktörleri unutmamak gerekir fakat yoldaki hissiyat, güç uyguladığında verdiği tepkilerden gayet memnunum. Önceki jant setinin tel sayısı daha fazla olduğu halde arka jantın akord ayarının bozulduğunu ve aynı yollarda belkide daha hızlı ve daha uzun mesafede
akord ayarında bir bozulma olduğunu söyleyebilirim. Dolayısıile genel olarak memnunum.

Tekrar belirtmek isterim ki önceki jant setim çok ağır ve vasatın çok altında bir jant setiydi, ben de acemi bir bisikletçiyim.

Umarım yarıdmı dokunur.

• Beğen
Tepkiler: hydrocon

OrhanOzkaya

Aktif Üye
Tepki
286
İsim
Orhan ÖZKAYA
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba bende kararsız kaldım elimde mavic aksium jant seti var teller ilgili problemlerim var aksiumdan sonra bu jant setine geçmek yada alternatif bir jant setine geçmek mantıklı olur mu ? Aksium ile arasında fark var mıdır ?