Campagnolo shamal mille fren pedi

haruncoskun

Daimi Üye
Tepki
988
İsim
Harun Coşkun
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar fren pedlerim azalmaya başladı bir süre alternatif fren pedi araştırdım ama güvenilir bir sonuca ulaşamadığım için mecburen BR-PEO500X1 parça numaralı pedleri almak zorunda kaldım 4 tane kartuşa 500₺ acaba bana mı çok geldi siz shamal kullanan değerli forumdaşlar sizlerde durumlar nasıl merak ettim bir diğer handikap ı da çok kısa sürede pedler tükeniyor

Scudo
Tepki
119
İsim
Mustafa
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
'' Marmaris yokuşlarında pedler hakkını verirler '' diyorlar :)) Kırana son çıkan, herkese fren pedi alsın :):):):)

Tepki
119
İsim
Mustafa
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
abi, o adamın heykelini bir zahmet Kıran zirveye yapsınlar artık :)) öyle bir tanıdık fişek abimiz var, fena iner, tekerine taş değmesin. kalp kalp kalp

haruncoskun

Daimi Üye
Tepki
988
İsim
Harun Coşkun
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
'' Marmaris yokuşlarında pedler hakkını verirler '' diyorlar :)) Kırana son çıkan, herkese fren pedi alsın :):):):)
Çıkarken pedin pek bir işlevi olmaz ama son çıkan herkese ped alır fikri hoşuma gitti 😍

• Beğen
Tepkiler: Cyclistteacher
Tepki
119
İsim
Mustafa
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
500 lira fren pedi mi olur Harun! Köy meydanında recmedilecek adamsın

ne demek efenim lafı olmaz:)
Tour of Mykonos Oltre Satış Islatma 1

Organizasyon Harun bey
Sponsor Gökhan Bey
Hikaye, macera, tecrübe analizi ve aktarımı Burçin Bey
Ulaşım Cüneyt Bey

Bizde yancı 🤣😍🤣😍

• Beğen
Tepkiler: Cüneyt TURAN

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Ben de Bora için BR-BO500X1 kullanıyorum. Hem performansı iyi hem de çabuk aşındığı pek söylenemez. Shamal mille için BR-PEO500X1 dışında ped kullanmanızı tavsiye etmem açıkcası, aynı fren yüzeyine sahip Fulcrum racing zero night dışında başka jant yok çünkü.

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve Ekincan

haruncoskun

Daimi Üye
Tepki
988
İsim
Harun Coşkun
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de Bora için BR-BO500X1 kullanıyorum. Hem performansı iyi hem de çabuk aşındığı pek söylenemez. Shamal mille için BR-PEO500X1 dışında ped kullanmanızı tavsiye etmem açıkcası, aynı fren yüzeyine sahip Fulcrum racing zero night dışında başka jant yok çünkü.
Teşekkürler bende risk almak istemedim o yüzden BR-PEO500X1 P/N lu kartuşları tercih ettim 👍 sizin kullandığınız pedler kırmızı sanırım onlarda aşınma durumu nasıl oluyor bilmiyorum da ben 100 k 1500 mt lik bir antreman dönüşü pedlerin üstündeki partiküllerden net aşınmayı görebiliyorum artık her frene basmada gitti 20 krş diyorum 😁

• Hahaha
Tepkiler: BF Okuru

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Teşekkürler bende risk almak istemedim o yüzden BR-PEO500X1 P/N lu kartuşları tercih ettim 👍 sizin kullandığınız pedler kırmızı sanırım onlarda aşınma durumu nasıl oluyor bilmiyorum da ben 100 k 1500 mt lik bir antreman dönüşü pedlerin üstündeki partiküllerden net aşınmayı görebiliyorum artık her frene basmada gitti 20 krş diyorum 😁
Evet, bendekiler karbon için olan kırmızılar. Sanırım 8-10 bin kilometre kullandım, bir süre önce öndekiler bitmeye hayli yaklaşmış oldukları için önler ile arkaları değiştirdim, 3-5 bin km daha giderler diye tahmin ediyorum. Sebebini tam bilmiyorum ama bende ilk 1000 km'de çok fazla aşınmışlardı.

Swissstop'un sarı pedleri (markasız) jantlarımı sarıya boyadı ve campy pedlerden çabuk eskiyorlar mesela, başka marka ped kullanmayı biraz kumar olarak görüyorum o yüzden.

Ekincan

Daimi Üye
Tepki
1.571
İsim
Ekincan Erol
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tam 1 senede bitirdim. 15bin km ~100k elevation gördü. BR-BO500X1 model.
DB35126D-7FA2-4F45-8915-C62FA5A681FC.jpeg

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Swissstop'un sarı pedleri (markasız) jantlarımı sarıya boyadı ve campy pedlerden çabuk eskiyorlar mesela, başka marka ped kullanmayı biraz kumar olarak görüyorum o yüzden.
Swisstop campy için ''benim pedi değil orijinal pedini kulanın'' diyordu. Ben de shamall için alternatif aradığım dönemde denk gelmiştim.

• Beğen
Tepkiler: Özcan