İnceleme Campagnolo Scirocco (Güç, hız, fiyat performans)

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Evet arkadaşlar bir inceleme yapmak istedim ve yeni aldığım jant setini kullanım deneyimlerime göre yorumlamaya çalışacağım.Bundan önce kullandığım shimano r500 ile aralarında ki farka deyineceğim.

Campagnono scirocco özellikleri;

Ağırlık 1725 gr jant mandalları hariç
Ön 16 arka 21 tel mega g3 örümü, dinamic balans teknolojisi

Profil yüksekliği 35 mm(Medium profil olarak geçiyor)
Jant iç genişliği 20 mm
Shimano ve Campagnolo 9/10/11 hız uyumlu

Campaglono scirocco Türkiye de bulunmuyor almak isteyenler yurtdışından merlin , wiggle vb. sitelere bakmalı.Ben merlinden almıştım tam 10 günde kapıma geldi ve 88 lira vergi ödeyerek jantı aldım.Ürün bu şekilde geldi.

WP_20160116_002.jpg

WP_20160116_003 - Kopya.jpg

WP_20160116_004 - Kopya.jpg

WP_20160116_007.jpg

WP_20160116_009.jpg

Jant hakkında izlenimlerim kesinlikle ilk aldığım zaman farkını pek anlamamıştım çünkü 20 gündür bisiklet sürmeyince performansımın düşeceğini tahmin edemedim. Jant kesinlikle çok rijit bir set jantı zorladığım zamanlarda bile çok fazla esneme hissetmedim ve r500 ten daha rijit olduğu kesin.

Hızlanma:
Hızlanma olarak başta çok ani tepkiler vermiyor ancak hızlandıkça hızını zor kaybediyor.Jantta kullanılan aero tellerinde hızı korumasına yardımcı oluyor ve yüksek hızlarda daha aerodinamik oluyor.

Tırmanış performansı;
Shimano r500 den bir adım daha iyi hissettim ancak çok dik yokuşlarda daha tam edemedim bu yüzden orta bir performans vereceğini tahmin ediyorum.

Dayanıklılık:
Şu an jantı çok uzun süre kullanmadım ancak kesinlikle sağlamlık hissi aldığım aşikar uzun km ler boyunca kullanacağıma eminim.

Rüzgar direnci;
Konusunda benimde başta korktuğum yüksek profil jantlar rüzgardan çok etkiyor kanısı bu jant için geçerli değil.İstanbul lodos günlerinde kullandım yanal rüzgarlar da ne bir savrulma ne bir dengesizlik sorunu yaşadım zaten jant seti yüksek profil değil orta profile giriyor.Shimano r500 e göre daha pürüzsüz bir sürüş imkanı sağladı.

Frenleme performansı:
Bundan önce kullandığım r500 seti çok kötü frenleme yapıyordu.Hatta bir ara kaliperleri değiştirmeyi düşünmüştüm ancak şimdi aldığım scirocco ile gözle görülür bir fark var.Jant setlerinin fren performansına bu kadar etki yapacağını düşünmemiştim bu da bir deneyim oldu.

Freehub sesi kendi çektiğim video benim hoşuma gitti Shimano dan hiç ses gelmiyordu:)

Son olarak bisiklette ki görüntüsüne çok şey kattı umarım beğenirsiniz.Almak isteyenlere tavsiye edeceğim bir jant seti.

WP_20160116_015.jpg

Dosyalar

Scudo

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Bir kere bisiklete cok yakismis. Marka stickerlariyla uyumlu olmuş, maşallah diyelim.

Orta profilli olmasi da bizim gibi kullanicilar icin mantikli.
Sonucta o paraya cok cok iyi bir jant seti almissiniz. Hissedilir bir fark yaratmasi da.icinizi rahatlatmistir.
Ben de bu janti dusunup sonradan çokça tirmanis yaptığımı hesaba katıp zonda siparis ettim.

İnsallah benim bisiklete de yakisir.

BRSZNR

Aktif Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
yeni setinizi iyi günlerde kullanın ancak affınıza sığınarak konu dışı bir şey dikkatimi çekti

her genç kızın rüyası zetina dikiş makinası :))

• Beğen
Tepkiler: Ertan M.

Tugay Sonsuz Sert

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
İncelemeniz için teşekkürler. Zaten yol bisikletlerinin en önemli kısmı jant setidir. Söylediklerinize göre gayet iyi bir jant seti bu. Bisikletinizin görünüşüne de gerçekten güzel bir görüntü katmış. Ben ürünün fiyatını göremedim tekrar söyleyebilir misiniz fiyatını vergi hariç ?

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kazasız belasız kullanmanı dilerim abi.
Bu arada ufak bir düzeltme de yapalım, jant Türkiye'de mevcut: (link)

• Beğen

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@Ozan k. Bende zonda düşündüm oda iyi bir jant seti ancak düzlük üzerinde daha çok kullandığım için scirocco aldım.
@Tugay Sonsuz Sert merlinden almıştım vergi hariç 610 tl ye şuan stoklarda yok diğer siteler de pahalı merlinden stok sorun bence.
@BRSZNR saolun hocam dikiş makinesi yok içinde artık demode oldu öylece kutusu duruyor.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@Berke evet ayni sekilde zonda da gelmis 1400 kusur tl.
Hos yurtdisinda vergisi dahil 1100tl.

Selahattin saraç

Aktif Üye
Tepki
256
İsim
selahattin
Bisiklet
Merida
Güle güle kullanın, çok şık durmuş gerçekten.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@Berke aktif pedaldaki cx versiyonu yalnız sanırım daha geniş lastik desteği sunuyor.Başka farkları var mıdır emin değilim.

• Beğen
Tepkiler: Serrchi

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
+ Bende eklemek isterim ki akord problemi yok gibi bir şey ben aldığımdan beri hiç akord gereği duymadım.
Birde Scirocco jant bulamayanlar aynısı olan Fulcrum Racing Quattro modelini alabilirler,tel örümü dışında her şeyi aynı.

Gerçekten çok estetik bir set. 32 telli janttan sonra süper uydu bisikletime.

image.jpeg

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ertan M.
Hayır attığım CX değil normal versiyon. CX de mevcut ayrı olarak.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@Berke anladım mobilde olduğum için linki göremedim önceden cx vardı sadece o sandım yeni getirmişler sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Yavuz S.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Ertan M. İncelemeniz için teşekkürler, hayırlı uğurlu olsun. Altta ki videoyu gördüm beynimden vurulmuşa döndüm, mavic jantlara bakış açım değişti. (video'da bir şey olabilir gibi çözünürlük gerçekten çok düşük)

• Beğen

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@Tolga Çelebi
Hocam sizinde çok yakışmış bisiklete jant spacerları kırmızı siyah bisiklette aynı renk olunca güzel uyum olmuş.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi

Feyyaz Baydar

Aktif Üye
Tepki
148
İsim
Feyyaz Baydar
Bisiklet
Focus
@Ertan M. Hayırlı uğurlu olsun. İnceleme için elinize kolunuza sağlık. Birçok kişi bu incelemeyi bekliyordu sanırım :). Siz yeterince araştırmışsınızdır. Fulcrum quattro ile scirocco arasında ne gibi farklar vardır ? Hangisini tercih etmeli ? Teşekkürler..

• Beğen

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Osman Tuğrul Sessiz izlemekte fayda var. İnsanın afedersiniz çişi geliyo videoyu izlerken :D
Bence hile var ne kadar güçte çevirdiki 2 dakika dönebildi o jantlar.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@Osman Tuğrul
Bu videoyu izlemiştim bence bir hile falan yok siz birde zero nun incelemesi vardı 5 jantı böyle test ediyorlardı.Mavic gene ilk duran jant olmuştu o testte ben mavicin ürünlerini fiyat performans olarak hiç hak etmediklerini düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Ozan k.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@Feyyaz Baydar
Aynı jant fulcrum biraz daha pahalı örümü 2.1 radyal dizilim başka fark yok tel ve göbekler aynı i.