Çağatay Avşar İçin Ortak Etkinlik !

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
arkadaşlar bana sorarsanız tepkimizi sessiz değil avazımız çıktığı kadar sesli anlatalım.trafikde yaşlı ve çocuklar olur diye endişelenmemiz ne kadar düşünceli olduğumuzu gösterir.ama bu endişeyi herkese yaşatmak için gerekli izin başvurusunda bulunup rahmetli arkadaşımız çağatayın vefat ettiği gün ve saatde en kalabalık yolu 5 dakikalığına keserek yapalım.bizim onları düşündüğümüzün yarısı kadar bizleri düşünseler bile yeter bize.bu arada herkese ufak bir bilgi;sessiz eylem diye birşey olmaz.polis bu durumda gerekli izinleri isteyip alıkoyabilir sizi bu yüzden.birazda polisin vicdanına kalmış bir durum.fakat yapılan her türlü haber,isyan,tepki ve duyuru gösterileri izne tabidir.hele hele 2 yada 3 kişi beraber olup da bunu yapmaya kalkmayın.dediğim gibi illa alıkoyarlar demiyorum fakat buna hakları var.tamamen vicdan meselesi.sessiz ve küçük gruplar yerine tek beden olup sesimizi ve tepkimizi trafikde herkese unutamayacakları bir şekilde ve ne zaman yolda bir bisikletli görseler eylemimizi hatırlayacakları güçte bir etkinlik yapmalıyız...fikirlerinize göre gerekli izinler için mercilere başvulurda bulunacağım.

Scudo

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
arkadaslar bu kadar mıyız yarın caddebostanda nerde ve saat kacta toplanacagız

• Beğen
Tepkiler: Piskiletci

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serkan Demir

yarın ben saat 19.00 caddebostan migros arkasında olacağım gelen
arkadaşlarla üzüntülerimi paylaşırım yapabileceğim bu kadar dostlar

:(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kudret Kurtcebe

Keşke bugün mümkün olabilse de destek olsam. Tepkimizi daha güçlü dile getirsek. Ama 7'de işten çıkıyorum. Ancak 9 da aranıza katılabilirim. :( Tabi sizi yakalayabilrsem.

Merhum Çağatay Avşar'ı rahmetle anıyorum. Ailesine sabır diliyorum. O kaçan kamyon şöforü, kamyon ağırlığında bir vicdan azabı o çekiyordur inşallah... :( :(

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
@enver avcı

Ses getirecek bir eylem isyorsak, bunun için en uygun yer Taksim meydanıdır, gerekli izinleri alıp hatta basınıda bilgilendirip çok sayıda bisikletliyle ve pankarlarla haber olmaktır doğru olan.
Sizin söylemiş olduğunuz gibi yol kesmek bence doğru değil zira yolunu kestiğiniz hiçbir sürücü sizin ne yaptığınızın farkında bile olmayacaktır hatta acı kaybımız rahmetli Çağatay arkadaşımızdan bile heberdar olmadıklarından emin olun..
Ayrıca böyle bir duruma hiçbir polis sizden yana olmayacaktır, çünkü yol kesme eylemiyle onların işine mani oluyorsunuzdur.
Saygılar.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Denizli deki olumsuz hava koşullarından dolayı bizim etkinliğimiz iptal oldu. Etkinliklerini yapacak olanlara duyarlılıklarından dolayı tekrar teşekkür ediyrorum.

• Beğen
Tepkiler: Serkan Demir

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Engin YILDIZ

zannedersem mesajımı dikkatli okumadın.ben yol keselim demedim.gerekli izinleri alabilirsek yolu kesip eylem yapalım dedim.izinsiz birşeye zaten kalkışmam.bu saatden sonra 5 dakikalığına bile olsa göz altına girmek istemem.hangi yol olduğu çok önemli değil.taksimde uygun ama insanların unutamayacakları bir eylem için doğru adresin taksim olduğunu sanmıyorum.orada etrafınıza yüzlerce insan toplanıp nedir bunların derdi diye sormaktan başka bir şey yapmayacağına eminim.ama kalabalık araç trafiği ve yaya yolununda kalabalık olduğu bir semtde 5 dakikalığına bile arabalarında o güneşin altında durup ter dökmeye başladıklarında ve sinirlendiklerinde akıllarının bi yerine girecektir mutlaka neden orada olduğumuz.gerekli pankartlar açıldığı ve elimizdeki resimleri de gördüklerinde az çok tahmin edeceklerdir eylemin amacını.ve her bisikletli gördüklerinde yollarda bu eylemi hatırlayacaklar.bazı arkadaşlar şimdi ''bu eylemden sonra yollarda gördükleri bisikletlilerin üzerine doğru sürecekler araçlarını '' diyecekler.evet buda olabilir ama zaten sürmüyorlarmı.bırakalım ara sıra bisikletlilere saygı duymayan zihniyetlerde biraz zorda kalsın.5 dakika için bile olsa.....

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
@enver avcı

Gerekli izinleri alabilirsek yolu kesip eylem yapalım demişsiniz, gayet doğru anlamışım.
Siz bir deneyin bakalım izin veriyorlarsa, yol kesmeye; paylaşın bizimle hemen biraraya gelelim.
Ama yine söylüyorum eğer birşey yapmak istiyorsanız bu konuda, tabi ki Taksim şart değil başka yerde olur ama neresi olursa olsun medya orada olsun, ben böyle bir yolun daha çok ses getireceği inancında olduğum için size bunu yazıyorum.
bunun için gerekli izinleri alabileceğinizi düşünüyorum, gerekirse bir televizyon kanalının önünde toplanalım. Unutmayalım ki her ikimizin de amacı aslında aynı.
Yanlış anlama yok.:)

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Engin YILDIZ

tabiki yanlış anlama yok.aynı yoldayız elbette.haberci ve gazeteci arkadaşlarım var.yanında radyocular var.en önemlisi ceyhun yılmaz best fm'de.izinler alınabilirse birçoğunu ayarlayabilirim.bu hafta gerekli izin dilekçemi hazırlayıp çağatay kardeşimizin kırk'ının çıktığı güne yetiştirmek istiyorum.belkide daha erken bir zamana.izin başvurumdan sonra dahada netleşecek herşey..

• Beğen
Tepkiler: Serap Erdogan

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
Etkinlikler düzenlendi mi ? Denizli'de olumsuz hava şartlarından dolayı iptal oldu. Peki ya diğer iller...