Bursa'da İzmir yolunda ilerleyen bisikletçiye otomobil çarpması

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
Bursa'da bisiklet antrenmanı yapan İsmet Çetin, İzmir yolunda ilerlediği esnada araba çarptı. Yoldan geçen vatandaşların ve emniyet güçlerinin yardım ettiği Çetin, olay yerine gelen ambulans marifetiyle hastaneye kaldırıldı.

Olay Nilüfer'de meydana geldi. Edinilen bilgilere göre antrenman için İzmir'den merkez istikametine bisiklet ile giden İsmet Çetin, Fatih Sultan Mehmet bulvarı kavşağına yaklaştığı esnada Atila Aktürk yönetimindeki araç yandan çarptı. Çarpmanın etkisi ile yere düşen Çetin hafif şekilde yaralandı.

Hemen aracından inen Atila Aktürk ve yoldan geçerken olayı gören vatandaşlar İsmet Çetin'e yardımcı oldu. Yolda kenarında yatarak ambulansı bekleyen Çetin, olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Çetin'in durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kaynak: (link)

Scudo
T

TurkBey

Misafir
Haberin altındaki yorumları okumanızı tavsiye ederim Bu kafa oldukça bisiklet kültürü ülkemize gelmez gelemez.

adeko

Üye
Tepki
42
İsim
Adem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçmiş olsun arkadaşa , Allah'tan durumu iyi. Yorumlar ise daha vahim. Bu tür kazaların nasıl gerçekleştiği konusunda tecrübe kazanmamız lazım. Yoksa bize dikkat edecekleri yok, biz bu kazalardan nasıl kurtulabiliriz bu konuda uzmanlaşmamız gerekiyor.

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun.Umarım önemli bir problem yoktur. Acil şifalar dilerim.

Mehmetunlu

Üye
Tepki
184
İsim
Mehmet ünlü
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşa geçmiş olsun. Artık Trafikte biz ne önlem alırsak alalım konu tamamen şans olduğunu düşünüyorum.O anda orda olup olmamak.bayramda Tekirdağa gittim geldim köyleri gezdim. Tuhaflıklar olmadımı oldu ama biz ne yaparsak yapalım olacak .salatın orada kaburgası kırılan arkadaşımıza çarpılan yerden geçtim. Dönen kavşak mevcut. O sürücü olacak öküz büyük ihtimal en sağa geçerek sıyrılmak istemiş yola çıkanlardan. Sonra çarpmış arkadaşımıza. İstanbul içinde de aynı.haftasonu hadımköy yolunda hadımköy otobüsü korna çalıp önüme kırıp müşteri indirdi. Çoğu ruh hastası.herkese kazasız belasız sürüşler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok geçmiş olsun.
Bisikletle trafiğe çıktığımızda direksiyon başındaki herkesin kılları alınmış birer boz ayı olduğunu düşünüp, ona göre davranmak gerekiyor.

Geçenlerde rampadan iniyorum, tali yoldan burnunu çıkarmış hurda Toros'un içindeki 60 yaşlarındaki vatandaşla önce göz teması kurdum, baktım beni gördüğü halde hareketleniyor, zil çaldım, öküz yine de çıktı.

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sağınıza solunuza bakın, arkanızı habire kollayın ve köy yollarında sürün. Şehirde değil. Böyle yaptığınız sürece başınıza kolay kolay bela gelmez.

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.151
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çağdaş78

Milletin genel olarak ayık gezmediğini düşünüyorum. Zaten evveliyattan kültürden kaynaklı bir aşağılama, hor görme ve saygısızlık vardı. Üstüne bir de değişik kafa yapan ot, şeker, mantar vb. yaygınlaştıkça ekonomik sıkıntıdan olsun ülke genelindeki gerginliklerin etkisi olsun ortam etkisinden olsun içinde bulunduğu boşluktan olsun haplı otlu çok sayıda dumanlı kafalar dolaşıyor etrafta. Mesnetsiz anlamsız davranışlar, boş beleş lakırdılar gırla. Her an her şey beklenir insanlardan.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.802
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşa Rabbim acil şifalar versin , bende yeni başladım bisiklet sporuna, ilk kanaatim cenge gider gibi her an tetikte olmak ve Bismillah deyip pedallamak.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Bugün Bursa'da bir kaza haberi daha var. Erdoğan Orhan kardeşimiz önüne atlayan köpeğe çarpıp düşmüş.
Çıkan omzu hastanede düzeltilip galiba taburcu olmuş. Kendisine geçmiş olsun diyoruz.

Onur Dere

Üye
Tepki
26
İsim
Onur Dere
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ÇALIŞMAYAN BELEDİYEMİZİN ACİL BİR ŞEKİLDE ŞU İZMİR YOLUNA BİR ÇÖZÜM BULMASI GEREKİYOR. GEÇEN PAZARTESİ GÜNÜ MAALESEF İŞ ÇIKIŞ SAATİNDE YOLU KULLANMAK ZORUNDA KALDIM. Normalde hafta sonu sabah ve öğle saatlerine kadar hiçbir sıkıntı olmuyor. Ancak bu saatte çıkmak zorunda kalınca ciddi anlamda hayat mücadelesi verdim. Ben İstanbul trafiğinde bisiklet sürmeye alışmış biriyim. Geçen sene Bursa’ya taşındım. İstanbul da trafik sıkışık da olsa yolda bir şekilde emniyet şeridi oluşur ve ordan gidersiniz. Ama bu her geçişimde söverek geçtiğim İzmir Yolunda 3 şeritli yol var ama emniyet şeridi diye tasvir edilen bölge sadece 30 cm den ibaret ve çoğu yerde yok. Bununla kalmayıp bu yolun kenarında bütün mıcırlar artık asfaltla birleşmiş. Gerçekten kaç defa Ata Bulvarı’ndan FSM’ye tırmanırken sadece yolun şartları yüzünden inip 15 cm lik kaldırımda yürümek zorunda kaldım. Bu yolun gerçekten hiçbir alternatifi yok. NOSAB yolu desem Bursa’lıların gözünde canlandırdığı zaman midesinin bulandığı bir yol. (Düşündüğünüz gibi kötü asfalt filan değil, yolda asfalt yok. Arnavut kaldırımın araları 5 cm açılmış hali ve yokuşlu ayrıca bitmiyor) Artık belediye, kara yolları ne yapar duvarları mı yıkar, ağaçları mı keser (arkadaşlar burda insan hayatından bahsediyoruz, lütfen doğanın lafını etmeyin şimdi), kaldırımı mı keser. Şu emniyet şeridini insan gibi yapsınlar. Ayrıca ARABACILARIN görebileceği bisiklet tabelaları konulsun. Bunları bizim söylememizin gerekmemesi lazım.

• Beğen
Tepkiler: Devenez ce que

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Geçmiş olsun..
İzmir ve Mudanya yolu günlük olarak kullandığım güzergahlar arasındalar. Bahsedilen yeri iyi biliyorum. Anayoldan köprülü kavşak dönüşleri hep sıkıntı. Özellikle şirket filo araçlarını kullanan elemanlar kuralları hiçe sayıyor.

Saygısızlığa tahammülüm yok. Haklı olduğum yerde seleden iner yaptığını yanına koymam çünkü bu hususta çok biriktim. Hergün türlü türlü olaylara ramak kala işe gidip geliyorum..

Dora

Üye
Tepki
12
Kaza geçirip yerde yatan adamada alkol muayenesi yapıldığını ilk defa görüyorum zaten hastanelik bu adam orada çıkacak neyi varsa 2,80 boyunlukla yatana adama ne diye üfletiyosun .

• Beğen
Tepkiler: Triban

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
bu olayları duydukça trafikten kaçıp ıssız yerlere turluyorum,hatta grup sürüşlerini takip eder oldum?

Tepki
47
İsim
Mehmet Fikret
gecmıs olsun robocop kıyafet sart yoksa hasar cok olur