Buradan selam olsun!

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Ben çok şükür lastik tamir edebiliyorum ki o gün de ettim.Ama burda mesele şikayet etmek değil sadece ben olsam muhakkak durur sorar elimden gelen bişey varsa yaparım diye herkesten aynı şeyi beklemem hataydı.Tabiki bundan dolayı bisiklete binmeyi bırakacak değilim.Olaya biraz insani boyutundan bakıyorum belki duygusal düşünüyorsun diyen olacaktır.Eyvallah sonuçta herkesin şahsi fikri performans yapmak için durmayan da var saygı duymak lazım ...

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben karbon yol kullanicisiyim. Durmam ve selam vermem :) ehehe
Dunya ektigimizi biçecegimiz bir yerdir. Ne yaparsak onu görürüz . Balik bilmezsse Halik bilir

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@undefined Bende hayatta durmam. Ortalamam düşer, segment sürem uzar. Öyle birini gördüğüm zaman daha yanına gelmeden küfür edip, tam yanından geçerken de tükürüyorum. Hele öyle Kron, Carraro kullanıcısı falansa ne haddine benimle diyaloğa girmek.

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
geçenlerde bir ablamız önümde arabayı tarlaya devirdi yani takla attı araç ters döndü neyse indim ilkyardıma koşuyorum yeminle en az 20 araç durdu trafik kilitlendi ve kadın böyle kokoş bir tipti etrafımda 40 50 tane erkek müdahele etmeye çalışıyolar ablammızında durumu iyi hani ve bende ilkyardımı zaten eğitmenlikte olduğu için halettim 112 yi bekliyoruz abi kimse gitmiyor Allah allah dedim bu nasıl ilgi alaka yani araç kullanıcılarında bu dayanışma sank biraz daha önde gibi

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dryakup23 şöyle karbon, kaliteli bir bisikleti olan güzel bir bisikletçi lastik patlatıp yol kenarında beklemesin. Sen gör o zaman; Formasıyla yama yapıp nafesiyle lastik şişiren çıkar.

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@historiyst sadece karbon kurtarmayabilir birtakım estetik operasyonlarde sanki gerekebilir:harika:

• Hahaha
Tepkiler: historiyst

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.151
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yalnız değilsin hocam: (link)

• Beğen
Tepkiler: Atasoy
Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün İnegöl girişinde lastiğim patladı, yedek lastiği takarken yanımda orada yaşayanların sıkça kullandığı 'dede bisikleti' dediğimiz bisikletli bir genç durdu.Ne olduğunu sordu, pompasını verebileceğini söyledi.İnegöl meydanda turlarken esnaflardan biri "birader" diye bayağı bir seslendi.En son üzerime alınıp baktım meğer bana seslenmiş.O da bisiklet sürüyormuş, sohbet ettik, "buyur çay çorba ikram edelim" dedi saolsun.
Yani bunlar güzel ve değerli şeyler.En azından benim için.Paylaşmak istedim.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ceyhun Özkan Benim anne tarafı inegöl'lü olduğu için çocukluğumda çok gidip geldim. Eskiden o dede bisikletleri daha çoktu. Bende bisiklet sürmeyi inegöl'de öğrenmiştim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Dün İnegöl girişinde lastiğim patladı, yedek lastiği takarken yanımda orada yaşayanların sıkça kullandığı 'dede bisikleti' dediğimiz bisikletli bir genç durdu.Ne olduğunu sordu, pompasını verebileceğini söyledi.İnegöl meydanda turlarken esnaflardan biri "birader" diye bayağı bir seslendi.En son üzerime alınıp baktım meğer bana seslenmiş.O da bisiklet sürüyormuş, sohbet ettik, "buyur çay çorba ikram edelim" dedi saolsun.
Yani bunlar güzel ve değerli şeyler.En azından benim için.Paylaşmak istedim.
@Ceyhun Özkan Benim anne tarafı inegöl'lü olduğu için çocukluğumda çok gidip geldim. Eskiden o dede bisikletleri daha çoktu. Bende bisiklet sürmeyi inegöl'de öğrenmiştim.
Hizmet bisikleti. Aydın ilçelerinde de bol bol bulunur. Kuşadası'nda neredeyse yok denecek kadar az.

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim anlamadığım bir el kaldırdınız yada bir saniye dediniz de adam durmamış gibi muhabbet yapmışsınız. Lastik tamir etmek malzemeniz tamsa kendi başınıza halledebileceğiniz bir konu. Adam da yavaşlayıp ne yaptığınızı analiz etmiş ve selam vermiş. Malzemeniz olmasa talep etseniz veye pardon deseniz duracakmış.

Ne gereksiz bir başlık yine. İyi ki de durmamış. Adam duracak, teri soğuyacak, bacaklardan kan çekilecek, belki bir yarışa hazırlanıyor antrenmanı bozulacak.

Yok arkadaş lastiğim patladı herkes dursun. Hatta gelen geçen saygı duruşunda dursun. :D

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@seydieser Evet, bu tabir daha doğru oldu.Hizmet bisikleti deniyordu, unutmuşum.Teşekkürler.

@uslsy Kime göre neye göre gereksiz?Size göre gereksiz ise neden gereksiz bir konuya mesaj yazdınız o zaman??

• Beğen
Tepkiler: historiyst

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Bu başlık tutar :D

Farklı bir bakış açısı kazandırayım duruma anlam veremeyenlere ben de:
Tamam ortak noktamız bisiklet sürmek, pedaldaşız. Ama biryere kadar malesef. Hiç tanımadığımız birine, tenha bir köy yolunda güvenemeyiz. Daha doğrusu herkes güvenemez. Sizin rastladığınız arkadaş da sanırım tanımadığı, bilmediği bisikletçilerle pek samimi olmak istemiyor, nitekim yardımınızı da kibarca reddetmiş, belki de güven sorunu yaşıyor ve art niyetli olabileceğinizi düşünüyordur.
Olayı şu açıdan da değerlendirin lütfen; Özellikle yol bisikletleri çok pahalılar. Bu bir soygun yöntemi bile olabilir, dandik bir bisiklet alır altına, yolda kalmış numarası yaparak sizden yardım ister ve sizi bir şekilde (biber gazı vs.) etkisiz hale getirip o pahalı, güzelim bisikletinize atlayıp kayıplara karışsa kime ne anlatıp, ne yapabilirsiniz ki :(

Tamam bisikletçi dayanışması, pedaldaşlık, yardımlaşma, hepsine eyvallah. Ama insanın kendini koruma içgüdüsü bazen çok ağır basabiliyor, o anda güvenemeyebiliyor.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Sanırım bu yardım etme yada etmeme konusunda bir ayar tutturmak lazım . Ne hic ne de hep.
Bir hikaye daha gelsin.

Çölde atıyla giden bir adam uzaktan su isteyen bir adam görür. Yanına gider. Atından inip suyu verirken , az önce yardım isteyen adam çevik bir şekilde ata atlayıp uzaklaşmaya baslar. Arkasından ise sadece " Bunu kimseye anlatma , bunu kimseye anlatma ...." diyen adam tuhafına gider. Atı döndürüp biraz yaklaşır ve sorar ;
- Niye anlatmayacakmışım?
- Eğer anlatırsan ,bir daha hiç kimse çölde susuz kalan birine su vermez.

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@uslsy Sen durma zaten Allah sizin gibilere muhtaç etmesin İnşallah !!!

@Ceyhun Özkan Yok öyle deme kardeş çok doğru gereksiz bir konu açtım çünkü carbon yol bisikletim yok bazıları gibi ... ;)

@Serkan Mıstınoğlu Haklısınız bi yönden çünkü insanlarda artık güven duygusu kalmadı malesef ... :(

• Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Onu bilmiyorum ama benim selam verdiğim şehir bisikeltçilerinden hiçbirinden olumlu olumsuz yanıt alamadım :D