Bunny hop bisiklete zarar verir mi?

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Gidonu sert çekip yere inerken ağırlığınızı da vererek iniyorsanız, arası olur. Çocukken steerer'ı kopartmıştım.

Şimdi kasislerden geçerken kibarca yapıyorum, çok küçük bir çukurdan geçmek bile bunny hop'tan daha zararlı Bence. Ama çok kibar yapmak lazım. Bunny hop yaptığımı trafiktekiler anlamıyordur bile...

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bunny hop da ilk arka teker teması sagladıkdan sonra sorun olmaz ön tekerin ilk teması her zaman sıkıntılıdır :) heleki yol bisikletinde tüm söylemlerde ortak kullanılan cümle doğru yapıldığı sürece :) kazasız belasız sürüşler :)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Dievaule28
aynen öyle. ön teker teması önce olursa bide göbekler üst seviye olmazsa çabucak dağılar zavallıcıklar zaten tüm yük onlarda :D

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.903
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bunny hop candir!
Hele boyle asagidaki arkadas gibi yapabiliyorsaniz :)
Ben ancak ufak tefek cukur tumsekten gecerken, kot farki olan yerden alcak kisma ziplarken amatorce kivirsamda bayiliyorum yapabilenleri izlemeye :)

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
@ozansefer
Aynen gmbn de çok iyi :harika:

Burak uzun

Daimi Üye
Tepki
925
İsim
Burak Uzun
Bisiklet
Cube
Bunny hopta mesele ön yukarı kaldırdıktan sonra arka tekerıde yukarıya cekmekte bıtıyo.Bunu tecrube ede ede daha estetık ve zarar vermeden yapabılırsın. Kasislerde de kendini geliştirirsin işin mantığını ufak bi kasis öğretiyo :harika:BeFunky_null_1.jpg (3).jpg BeFunky_Image1.jpg (2).jpg

öylebirbaktıydım

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Şahin Can
Bisiklet
Merida
önce kasislerde tecrübe edinilmeli sonra kaldırımlara zıplanmalı yoksa benim gibi 200 metre gitmeden arka lastigi kaldırıma çarpıp patlatıp çöp edebilirsiniz

M.Furkan Kurt

Forum Demirbaşı
Tepki
134
İsim
Furkan
Bisiklet
Carraro
İnce tekerle yapsak bi sorun olurmu ?

Stalker97

Üye
Tepki
9
İsim
berkin
Bisiklet
Ghost
keşke biri türkçe video çekip ayrıntılarını anlatsa şu işin

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
galiba iki türli buni hop var. birinde önce önü kaldırıp sonra arkayı kaldırmak ki bunu ben pek beceremiyorum.
ikincisi iki tekeri aynı anda kaldırmak ki bunu ben becerebiliyorum :D
ilki üzerinde ara sıra alıştırma yapıyorum. çünki ikinci seçenekte yüksek merdivenlerden çıkamıyorum. ozamanda hızımı alıp merdivenlerden sürerek çıkıyorum.

Stalker97

Üye
Tepki
9
İsim
berkin
Bisiklet
Ghost
@chnkrmz merdivenden çıkmanın da bi adabı varmı bugün 3 tane merdiven çıkıym dedim 3.yü çıkamadım :D bisikletten inip çaktırmamış gibi devam ettim

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Stalker97
valla adabını bilmem ön amartösürü açcan hızını alcan merdivene yaklaşınca totopnu geri ittircen. tabi merdivende önemli. çok yüksek basamaklıysa olmaz. benim rekorum 6 basamak orta halli merdiven :D
daha yükseklerine gözüm yemiyo

• Beğen
Tepkiler: Stalker97

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
@chnkrmz
İkisi aynı anda kaldırılan İngiliz tipi bunny hop oluyor da, diğerini bilmiyorum. O da Amerikandır kesin :D

• Beğen
Tepkiler: suat akman

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
İnce tekerde yolda bırakabilir. Beşiktaştan gelirken bir gün yol boş hızla geliyorum geniş kaldırımdayım. Onume genişçe bir çukur çıktı zıpladım hemen sonra kaldırım çıktı ondan da zıpladım ama arka tekeri yeterince kaldıramadım. Kaldırıma çarptı. Dış lastikte yılan ısırığı oldu. Tabi iç lastiktede oldu. Nasıl denk gelmişse tam sibopun altına denk geldi. İç lastiğide tamir edemedim. Arkadaşım gelip aldı. Tabi dış lastiğide iyi yırtmışım. İç lastiği kurtaramadım ama dış lastiği ayakkabı tamircisinden aldığım iple diktim kurtardım.

Bence çok yapılmaması gerek. :)

@Yusuf !!WOW!! Bisikleti italyanlar yapsın teknikler elin gavurundan gelsin. Allahtan reva mı be :)

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
Yol bisikleti ile sadece kasislerde yapıyorum

mtbcanavarı

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
mosso
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben arka göbeğimi yamulttum bu yüzden.Ama suç bende kazma gibi atlamamak lazım.Tekniğine göre yapılırsa pek sorun olmuyor ama düşük seviye jant ve bisiklete zarar veriyor.

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben 2 kere mil kırdım ama bunny mtb kullanan biri içi n gerek arazide gerek şehirde kasislerde candır.Bende bağımlılık yaptı en ufak yükseltide zıplayıveriorum :)

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi