Bunları Biliyor musunuz ?

aytaç

Üye
Tepki
23
* Sadece Amsterdamda günlük 120.000 bisiklet park yeri kapasitesi olduğunu,
* Hollanda da 15.000 km. bisiklet yolu olduğunu,
* Pedallı uçakla Atina dan Girit e 140 km. yi uçarak gitmeyi başardıklarını,
* Dünyada en fazla izlenen spor olayının Fransa bisiklet turu olduğunu,
* Dünyada 52 ülkenin Bisiklet turizm merkezleri bulunduğunu,
* Belçikada Bisikletle işe ve okula gidip gelenlere kilometre başına 0,50 Euro ulaşım
iadesi parası ödendiğini,
* İngiltere gibi yağışlı bir ülkede yapılacak yeni yollar ile 2006 yılında bisiklet yollarının toplam 10.000 mile çıkacağını,
* Turizm firmaları organizasyonunda Himalayaları bisikletle gezebileceğinizi veya Kenyada
Safariyi bisikletle yapabileceğinizi,
* Ericsson firmasının personelinin % 70 inin bisikletle işe gidip geldiğini,
* Avrupada bisiklet ve güvenlik malzemelerinden vergi alınmadığını,
* Beyaz sarayı bisikletli polislerin koruduğunu,
* İsviçre ordusunda 50.000 bisikletli özel askeri birliğin olduğunu, hemde 1903 yılından bu yana. :rolleyes:

Kaynak:bisikletdunyasi.com

Scudo

realist

Üye
Tepki
0
Bisikletli asker eksik olsun da, geri kalan için darısı başımıza diyeyim. İsviçre ordusunun etkinliği malum.

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120

bencede haklısın hepsi iyi güsel de... bisikletli asker saçma geldi ... :cool:

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
590
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Bir aralar bizde de bisikletli polisler görünüyordu orda burda..
Nooldu bu birime acaba? (komiklerdi o ayrı)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
bisikletli akser nsaıl kendini savunacak bisikletin üzerinde.yoksa bisikleti üzerinde ağır makineli mi var :D

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120

maşanın v brake uçlarından makinalı uçları çıkıomuş...
bisikletli polisler war yaf hisar ciwarında görüorum ama bostancı yakasında pek görmedim gerçi onlar hep sahilde geziolar, ben araba yolundan gittiğim için...

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona

o polisler eyüp'te de var.ama görüntüsü polis işte.bir gün yaya yolunda (yanı sahilde) bisiklet'le hızlı gidiyormuşum diye uyardılar.oda şöyle oldu.1.ekipin önündsen hızlı gelirim.ilerideki ekip'e telsizle söylüyo..yanı yemiyor yakalamak :D neyse beni durdurlar.ehliyet hursat soracakları yok belli.uyarı aldım.oradan uyanık bi polis memura bi tayt giyip kask takınca kendini yenilmez bi mtb yarışcısı zannetti.ve bana yarış teklif etti.bende kendimden enim bir şekilde "olur" dedim.adamı bi kalkışta yanımda bide yarışın ortasından kaçarken gördüm..adamlar güvenlikler sözde bütün bugün çay içiyorlar.. :boese157:

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
o yarış teklif edenden bahsetmiştin...
bu taraftakilerinde işe yaradığını zannetmiorum...
bu tarafa sahile özel güvenlikler koydular..
adamlar bizim bisikletlere laf ediyorlar sahilde arabalar ve motorlar cirit atıyorlar..
özellikle halletmeleri gerekn ilk iş bisiklet yoluna park eden (ayı) lar

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona

adamların bi iş yaptıkları yok..işte bi de adamlara downhill bisiklet vermişler.adam onla sadece cross yapar.başka bişi değil...:D

• Beğen
Tepkiler: Fatalman

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

bana pek makul gelmiyor ama...
F1 daha çok izleniyorsur diye tahmin ediyorum...

waltro

Üye
Tepki
4
türkiyede türk sürücülerinin bisikletli sürücüleri hiiiiiiiç umursamadığını :mad:

BsoD

Üye
Tepki
10
Bence onu daha genişletelim abi. kimsenin bisikletçiyi umursamaması hala bisikleti bebek oyuncağı olarak görmesi kask takan güneş gözlüğü takan adamla dalga geçilmesi insanların bisiklet yolu üzerine park etmesi , üzerinden yürümesi daha uzar gider bu...yani anlayacağınız zor iş..

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

izmir seyahatimde yanılmıyorsam bostanlı yada karşıyaka iskelesi yanında 5-6 tane bisiklet gördüm...polis etiketleri olan..sürücülerine bakındım göremedim.ama bisikletlerin çift amörtisörlü (downhill diyorlar) olduğunu görünce çok inceleme gereği duymadım..aslında uzun uzadıya bakacaktım.ama dediğim gibi...çift amörtisörü görünce vaz geçtim...

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Evet darısı başımıza ama ancak torunlarımızın çocukları görürü herhalde darısını.Biz (bizden kasıt TR) devam edersek bırakın ilerlemeyi daha da çok geri gideriz gibime geliyo.Çünki kimsenin kimseye sayısı kalmamış.